Hvozd (2017) (seriál)

Ne úplně strhující a ideálně vypointovaná ale přesto povedená detektivka. Hromada zajímavých postav s výborné prokreslenými charaktery, napínavý příběh s chytrými zvraty a nijak zbytečně natahovaný příběh. Tempo pomalejší, vyvrcholení ne úplně dostačující ale dostatečně silné nejen v rámci klasické detektivky.

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Stejnojmenný film nepovažuji za zásadní dílo ale byla to originální zábava. Bohužel seriálová verze mi i vzhledem k místnímu hodnocení nepřišla zábavná vůbec a vzdal jsem to v půlce první série.

Láska a sex v Rusku (2020) (TV film)

Občas si zalituji, že jsem Čech, ale po tomhle už nelituji. Rusko je úplně mimo realitu a všední život a tenhle dokument je fascinující hlavně tím, že to někde může takhle fungovat. Taková Výměna manželek ruská verze by byl neskutečný masakr.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Vizuálně slabé, příběhově přeplácané a nesmyslné často na sílu roubované na slavnou videoherní sérii.

Čórka (2022)

Hodně indie a dost neobratná hříčka o honbě za ukradenou motorkou.

Šílení kanibalové (2016)

Film, který nejdříve překvapí i šokuje zároveň hned v úvodu a poté překvapuje hvězdnými tvářemi v epizodních a nečekaných roličkách. Jako film bohužel zbytečně dlouhé, bez gradace a vlastně i bez příběhu.

Tabula rasa (2017) (seriál)

Pomalu plynoucí a bohužel zbytečně roztažený seriál, který má spoustu trumfů a příběh završí dobře promyšlenou pointou, ale je to tak rozmělněný, že se vše zajímavé ztrácí v nudné vatě. Být to celovečerák, byl by to jeden z těch zajímavějších thrillerů.

The Flood (2023) odpad!

U podobných filmů stačí pouze napsat, že tam hraje Casper Van Dien. Pusťte si Ajovu Kořist a dělejte, že tohle neexistuje.

Umberto D. (1952)

Pomalé, nikam nespěchající, celkově depresivní a smutné. V závěru jsem měl husinu, jako dlouho u jiného filmu ne. Hodně silné.

Apaches (2023)

Úvod slibuje cool divočinu, ale brzy pochopíme, že dostaneme pouze vizuálně divokou nudu, která pod videoklipovým zevnějškem, nemá vůbec nic.