Bite (2015)

Nijak zábavná nechuťárna, která dá trochu vzpomenout na slavnou Mouchu Davida Cronenberga. Jen zde není tak hutná atmosféra ani hrdina, se kterým by se divák sžil.

Cesta do Indie (1984)

Pro mě absolutně nejslabší film Davida Leana. Pokud jsem u jeho jiných filmů občas pociťoval nudu, zde jsem jí vnímal po celou dobu.

Triple 9 (2016)

John Hillcoat jakoby se inspiroval Davidem Ayerem a natočil si svou vlastní drsnou kriminálku s policejního prostředí. Tentokrát z prostředí značně zkorumpovaného a po všech směrech shnilého. Hillcoat umí pracovat s vykreslením charakterů i drsným prostředím, (jak dokázal v Zemi bez zákona) ale tentokrát mu nějak ujela ruka. Má k ruce spoustu skvělých herců, často v neobvyklých rolích, dokáže vykreslit skvělou atmosféru i napínavé scény, ale jako celek se film spíše nepovedl a pokud jste mu přeci jen dávali nějakou naději, konečná třetina, (která měla být pomyslným vrcholem) vám jí vezme. Nečekejte to co ukazoval výborný trailer a film vás nezhnusí, ale rozhodně ani nenadchne a vlastně ani moc nepobaví.

Spolužáci (1992)

Zapomenutá devadesátková blbina, která jasně prezentuje typickou školní komedii 90. let plnou podivných černochů s ještě podivnějšími účesy.

Bohové Egypta (2016)

Neskutečná, vizuálně přeplácaná konina, jejíž 70% digitálních scén, vypadá dost mizerně. Na druhou stranu jsem se ale neskutečně bavil a užíval si zábavnou akční jízdu, která mi dlouho chyběla. Jediné co bych tak filmu vytkl (vyjma zmíněné pokulhávající vizuální podoby) je závěrečná třetina, u které se divák těší na vrcholnou akční tečku a dostane nepříliš výrazný závěr. Pořád je ale první cca hodina a půl natolik zábavná a ujetá, že nemohu jít s hodnocením níže a je vidět, že spousta diváku se při sledování naladila na špatnou notu a vlastně film ani nepochopila. Tohle je prostě a jen tupá zábava.

Pád Londýna (2016)

Ve své podstatě úplně zbytečný film, který nemá v kapse jediný trumf, čím by se odlišoval od jiných, žánrovek. Naštěstí ale dost baví a pár akčních scén (nechybí ani dlouhý nepřerušený záběr) se překvapivě povedlo. V rámci nenáročné akční zábavy, překvapivě ideální kousek.

Perfektní den (2015)

Silné téma v průměrné režii, která výrazně kazí výsledný dojem z filmu, který mohl být díky vážnému tématu opravdu silný. Takhle máte pocit, že se celou dobu vlastně nic moc neděje a film, jakoby stál na místě. Výsledný dojem už bohužel nezachrání ani silné herecké obsazení.

Králičí nora (2010)

I přes minimální filmovou stopáž, neskutečně pomalý a depresivní příběh, stojící hlavně na hercích, kteří naštěstí bez výjimky, předvádí to nejlepší co dovedou. Filmu jako celku chybí nějaké překvapení, nebo něco čím by diváka strhl.

Klikař Charlie (2007)

Překvapivě vtipná a nápadem i originální romantická komedie, která pobaví i když si na ní divák po čase asi nevzpomene. Přesto překvapivě svěží filmeček, kde mi ani protivný Dane Cook, mimořádně nevadí.

Carol (2015)

Nijak originální snímek o zakázané lásce dvou žen v nesprávnou dobu a na nesprávném místě. Cate i Rooney jsou fajn, ale to je asi tak vše. Jinak naprostý, ničím vybočující průměr.