Špinavé ulice (1973)

První Scorseseho větší (i když ve skutečnosti dost malý) film, ve kterém poprvé spolupracuje se svým dvorním hercem Robertem De Nirem. Jelikož je z filmu cítit malý rozpočet nejedná se o takovou pecku jako byly jeho pecky z 90. let ale i zde jsou vidět jeho tradiční trademarky, které ho později proslavily. Malý ale povedený snímek, který v dnešní době zaujme předveším jako lekce z filmového dějepisu, ve kterém pozorujeme začátky jednoho z nejznámějších režiséru všech dob a herecké záčátky mladíků De Nira a Harveyho Keitela.

Podporujte svého šerifa! (1968)

James Garner září v této výborné westernové komedii s řadou neuvěřitelně vtipných scén a hromadou zábavných postav. Nejlepší westernová komedie co jsem viděl.

Rec 2 (2009)

Žánr dokumentárních hororů, (jestli se to takhle dá vůbec nazvat) který před nějakými 30 lety odstartoval "Cannibal Holocaust", později oživila "Záhada Blair Witch" a k dokonalosti přivedlo "Monstrum" se stále těší velké oblibě a to nejen v USA. Horor "Rec", který se před dvěma lety znenadání připlížil ze Španělska nám překvapivě vstupuje do druhé části a světe div se kvalitativně se mu vyrovná a v některých ohledech dokonce i předčí. Sequel výborně navazuje na předchozí dění a záhadný dům tentokrát navětěvuje zásahová jednotka. Film vypadá i funguje úplně stejně jako poprvé jen s tím rozdílem, že má rychlejší rozjezd, jelikož se nemusí zdržovat vysvětlováním (ačkoliv i na něj dojde) a více akce. V mých očích je hlavní chyba v tom, že se tvůrci rozhodli v domě rozehrát nový příběh, který je pracuje s motivy "Vymítače ďábla" a převážně tento fakt mi na filmu vadil nejvíc. Ještě bych přehlédl podivné chování všech zúčastněných i některá pomalá místa, která jsou znát i v tak krátké stopáži ale výstupy toho tajemného kněze byly minimálně trápné stejně jako nepříliš povedený konec. Na druhou stranu má film spoustu nervydrásajícíh scén, velice slušných gore efektů, realisticky vypadající akci a celková vizuální podoba mi také sedla (až na pár scén, kdy měl kameraman nejspíš epileptický záchvat). Pokud bych to měl shrnout, tak mě "Rec 2" potěšil a hodnocení záleží na tom jako moc se vám líbil první díl. U mě to vychází takřka na stejno.

Terminator Salvation: Temný počátek (2009) (seriál)

Nejdříve vznikl film, poté hra a podle ní znovu film. Naprostá zbytečnost, přiživující se na známém jméně s plytkým příběhem zbytečně rozkouskovaným na 6 částí a velice špatnou animací, (byl použit engine z průměrné hry Terminator Salvation) kterou překonává 90% novodobých PC her. Opravdu to nemám komu doporučit.

Stíny horkého léta (1977)

Pro mě nejzajímavější Vláčilův film, kterému i přes veškeré klady (herci, kamera, hudba) nemohu dát větší hodnocení než lepší 3*.

Turnaj zabijáků (2009)

Slušná akční jízda na téma "kdo přežije vyhraje" tentokrát v anglických ulicích. Některé slušné akční scény, (převážně "terminátorská" automobilová honička) dostatek násilí, (vybuchující lidi, litry krve na stěnách, ustřelené končetiny) a rozumná filmová stopáž zaručují, že film divák přežije ve zdraví i když to je strašná blbost obydlená hroznými herci.

Mezi řádky (2007)

Na první pohled, obyčejná variace na "Nebezpečné myšlenky" ale na tu druhou překvapivě kvalitní drama se zdařilými hereckými výkony, jehož hlavní trumf spočívá v tématu holocaustu, které zde hraje velice důležitou roli. Jinak je to standardně stavěné drama ze školního prostředí, ve kterém nechybí vytrvalá učitelka, převychovaní sígři, těžký život afroameričanů v Americe a rodinné problémy. Slabší 4*

Kleopatra (1963)

Velkolepý "propadák" a ve své době nejdražší film, kterému hodně dlouho trvalo než se zaplatil. Famózní výprava a slušní herci nedokáží ustát utahanost, kterou trpělo 80% tehdejších historických eposů a tento samozřejmě nebyl vyjímkou.

Krajina přílivu (2005)

Další Terry Gilliam, který mi nesedl a tentokrát vůbec. Psychidelické obludárium očima malé dívky v ubíjející dvouhodinové délce.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Jeden z humorných pohledů na válečný konflikt s hvězdným obsazením a řadou opravdu povedených scén. Je to jedna z těch komedií, která se jako celek řadí k průměru a to především nedostatkem vtipných scén ale pokud už se zde nějaká taková scéna objeví je většinou geniální. Je veliká škoda, že film více negraduje, vtipných scén je v něm opravdu pomálu a konec je vyloženě nudný ale za těch pár výstavních kousků a skvělé obsazení ty 3* dám. Mělo to ale našlápnuto na mnohem víc.