Zodiac (2007)

This is the Zodiac speaking...

Zodiak (2005)

K téhle verzi jsem se dostal (a zřejmě nejen já) spíše náhodou, ale obětoval jsem hoďku a půl a zjistil, že tenhle malý bráška od Finchrového Zodiaca není vůbec špatný. Justin Chambers mi sice do oka vůbec nepadl, ale to spíš moje mínus. Ale celá detektivova rodina jako by v tom filmu svoje místo mít neměla, podle mě to působí spíš jako rušící element. A natahování ke konci filmu je opravdu k nevydržení. Jakoby si rejža nějak neuvědomoval, že to je tak monotóní. Počkám si na novější verzi a pevně věřím, že mistr napětí se s tímto tématem dokázal poprat o mnoho zdatněji než v tomto případě.

Zrození šampióna (2009)

Sice sem u toho brečel, ale to není žádná devíza, protože to já u všeho. Takže se naprosto ztotožňuju s Civalovym komentářem a hvězdičku dávám za definitivní zjištění, že akademie bere drogy.

Železný Schwarzenegger (1977)

Vždycky jsem sníval o vlivných lidech, o diktátorech a tak, o lidech, kteří jsou známí i dlouho po své smrti, třeba jako Ježíš. Bodybuilding je podle něho nejlepší sport na světě, osobně hlasuju pro fotbal a nemyslim si, že by si Messi musel vymýšlet historky o tom, jak kvůli tréningu nepřišel ani na otcův pohřeb, ale kulturistika potřebovala zviditelnit, stejně tak Arnold, protože dneska je zatraceně těžký stát se diktátorem, možná ještě těžší než mesiášem. Zaplať pánbůh za americkou ústavu, díky níž se nedočkáme Herr Schwarzeneggera u kormidla, ona i ta Kalifornie potřebovala oddlužit že jo. Jinak informační hodnota dokumentu se rovná zhruba Arnoldovu intelektu, o kulturistice se mnoho nedovíme, o Arnoldovi jakbysmet. Celým dokumentem se akorát táhnou velkohubý zenový kecy (zdravim Gimpa) a když se po stopadesáté opět objevil detail na ta naolejovaná monstra s výrazem, který mívám občas v sobotu ráno na záchodě, moje rádoby intelektuálně vyprofilované ego málem puklo studem. Kde sou ty časy, kdy si naši tatínci poměřovali přirození?

Život Adèle (2013)

Otevřenou lesbickou scénu bych vložil doprostřed každého filmu, bez ohledu na to, o čem pojednává.

Život Briana (1979)

Už dlouho sem se takhle nezasmál...

Životy těch druhých (2006)

Ve výsledku nekompromisní obžaloba praktit STASI, NDR a celého komunistického bloku z dob nedávno minulých. Film který je zásadní né pro své zpracování, ale pro tu nepřijemnou retrospekci a hlavně film, kde se všechny charaktery jednotlivých postav odražejí v zrcadle doby. Životy těch druhých jsou ve svém zpracování v podstatě velmi fádní a nesou sebou přes dvě hodiny prvky jednotlivých nešvarů současné komerce, ale nikdy bych si nedovolil říct, že se hraje na city, protože tohle byla krutá realita a nedělo se tomu tak jen v Německé demokratické republice. Koneckonců by se mustr celého filmu dal aplikovat i na naši republiku, kde vize reálného socialismu byla ve své naivitě a se všemy svými trhlinami také součástí koloritu běžného života a Státní bezpečnost zasahovala do života prakticky každého člověka a kord umělce. V mantinelech oné doby se pak vykreslují jednotlivé situace, mnohdy paradoxní, jednání, mnohdy nepochopitelné a morální dilemata až gigantických rozměrů, které když člověk vidí alespoň takhle zprostředkovaně skrze filmové médium, nezbývá mu než si oddechnout, že doba se změnila a podobné praktiky by nám vždy měly připomenout, že ať je současný systém jaký chce, se všemi svýmy zápory je stále lepší než systém, kde držet hubu a krok znamená cestu k míru a lepším zítřkům.

1917 (2019)

Jakožto zdejší expert na dementní komentáře, nemám jinou možnost než udělit uživateli Psychor pohlavek.