3-iron (2004)

Tak já nevim, asi to na mě bylo moc poetický a zdlouhavý a nudný a nepravděpodobný a... a ne, nelíbilo.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Třístovka se skládá z mnoha bojů u Thermopyl, které sou jistě vizuálně dokonalé, ale násilně mezi sebou poslepované a mezi nimy se autorům nepodařilo vyplnit nudné mezery. A tak mě chvílemi spíš připadalo, že se dívám na dokument o počítačové grafice, působilo to všechno uměle, až moc uměle. A doufám, že trend digitální krve bude spíše ustupovat a ne naopak, zhruba od 3/4 filmu mi už lezla vysloveně na nervy. A nejen krev, už i samotné záběry z bojiště, na kterých je film postaven po čase začaly nudit. Byly kvalitní, o tom žádná, ale byl jich přehršel. A tak kdo nemasturbuje nad tím, jak dobrou práce odvedli pánové za monitorem, bude mít z celého filmu asi hodně rozporuplné pocity. Jde o to, že je to všechno moc přímočaré a přitom námět Franka Millera přímo vybízí k dějovým zvratům a k mnoha překvapením, jenž by filmovou verzi komiksu značně okořenili. Ale ne, Zack Snyder se rozhodl pro jinou cestu a nejsem si jistý, jestli to byla cesta správná. Dějová linie (dá li se to tak nazvat) s Leonidasovou manželkou mi přišla ve filmu opravdu zbytečná, ostatně jako kterákoliv jiná scéna, která nepocházela z bojiště a měla za úkol jen natáhnou násilně stopáž tak, aby vydala na celovečerní film, za který teď Snyder sbírá kotel milionů. Na druhou stranu sem to tak trochu čekal, takže mé zklamání nebylo zas tak hluboké. Hold se točí stále více filmů pro lidi, kteří neradi u filmu přemýšlí, ale jen se dívají a ve finále jim je jedno, že film neměl žádný děj, měl totiž plno digitálních příšer hodně useknutejch hlav a skvělé kostýmy. Jo a když už sem u toho, tak nominaci na Oskara za výpravu by si třístovka určitě zasloužila.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nakonec i tu hvězdičku přihodim. Ale teda hlavně za výkony Russella Crowea a mýho oblíbence Christiana Balea. Zároveň mi ale přijde, že jak se tady tak všichni rozplýváte nad těma dvěma. Možná jste pozapomnněli, že třeba takový Ben Foster nebo Peter Fonda zahráli stejně dobře ne-li líp. Když o tom tak přemýšlím, ono ostatně všechno fungovalo jako švýcarský hodinky, až teda na ten závěr. Natahovanej, sentimentální a hlavně nelogickej a nebojim se říct až trapnej. Až neúměrně celému filmu mu konec nakonec podrazí obě nohy a to je smutné. Mohl to být skvělý film. Takhle je skvělých prvních 100 minut a nebýt těch opravdu výtečných hereckých výkonů, zapomněl bych na 3:10 to Yuma snad během pár dní.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Vydržim tak 2-3 dny, ale spíš mě zaujalo, že může mít holka orgazmus z květin. Já do bejvalky bušil ostošest a když sme se rozcházeli, řikala, že se neudělala ani jednou.

964 Pinocchio (1991)

Ale lidi řikali, že punk je jinde...