• Thriller

Moucha (1986)

90%. Tento film som prvý krát videl, keď som mal 11 rokov a asi týždeň som musel spať s rodičmi, pretože som sa z toho strašne bál... Dnes mám 23, film som doteraz videl dva krát, ale pri spomienke na ten príbeh (a hlavne na tú masku!) mi doteraz behá mráz po chrbte... Toto bola asi najstrašidelnejšia maska, akú som kedy vo filme (zatiaľ) videl a viac krát ju už vidieť nechcem. Pre istotu...

Tajemné okno (2004)

Nebyť "šokujúcej" pointy na záver, mohli to byť aj štyri*. Tým nechcem povedať, že by bola vyložene zlá, ale podobných koncov som videl už niekoľko a keď sa niečo viackrát opakuje, prestáva to byť zaujímavé. Depp a Turturro sú však výborní a tajomnú atmosféru dopĺňa ešte tajuplnejšia hudba osvedčeného Philipa Glassa.

Hulk (2003)

Takto nejak som si to aj predstavoval... Hulk bol vždy mojim obľúbeným komixom, Eric Bana patrí k mojim obľúbeným hercom a Anga Leeho považujem za jedného z najzaujímavejších režisérov súčasnosti. Okrem hercov a režiséra ma na tomto filme potešila aj charakteristická hudba Dannyho Elfmana. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý a aj špeciálne efekty sú podľa mňa dosť kvalitné.

Boží armáda (1995)

Zaujímavý fantastický príbeh. Christopher Walken ako anjel s diablom v tele a Viggo Mortensen ako Lucifer, ktorý v podstate všetkých zachráni... Originálny nápad, len to spracovanie mohlo byť ešte trochu lepšie - hlavne atmosferickejšie. 85%.

Princezna Nevěsta (1987)

Jedna z najlepších rozprávok, aké som kedy videl. Myslím to úprimne.

Kudrnatá holka (1991)

Pekný, oddychový a úsmevný film s nádhernou a nezabudnuteľnou hudbou. Georges Delerue je jednoducho legenda.

Batman: Dead End (2003)

Super nápad, ale mohlo to byť dlhšie. Som veľmi zvedavý, ako by sa tento boj skončil. To chce rozhodne celovečerný film!

Den poté (2004)

Príbeh je síce zdatne stupidný, ale tie efekty sú pekné.

Zkrocená hora (2005)

Silný príbeh, dobré herecké výkony, perfektná kamera a vynikajúca hudba. Len tá dĺžka mi trochu vadila. Inak to bolo aj celkom poučné a je škoda, že nevzniká viac takýchto (podobných) filmov.

Amadeus (1984)

To sa nedá opísať slovami. Tento film by mal byť povinný.