• Thriller

Mutant (1995)

Vivat Giger!

V jako Vendeta (2005)

Dobrý príbeh, holohlavá a napriek tomu stále príťažlivá Natalie Portman a skvelý Hugo Weaving, ktorý dokáže dobre zahrať aj pod maskou (áno, s hlasom sa dajú robiť naozaj divy). Tomuto filmu však kraľuje jednoznačne John Hurt. Čakal som síce viac akcie, ale v tomto prípade mi tam akčné scény nechýbaly. Mohlo to byť však trochu kratšie.

Casanova (2005)

Na nedeľný chladný a upršaný večer ako stvorené. Heath Ledger ukázal svoj herecký talent, Irons a Platt sú úžasne vtipní. Netradičné poňatie známeho príbehu, ktoré pobaví a možno aj poučí. Naviac disponuje aj nádhernou hudobnou kulisou. Rozhodne som sa nenudil. 70%

Hra o smrti (2002)

Zaujímavý a netradičný príbeh + výborné herecké výkony. 70%!

Dům tisíce mrtvol (2003)

Tento film disponuje celkom dobrými nápadmi, ale príbeh až moc kopíruje Texaský masaker a jemu podobné filmy, ktorých je neúrekom. Samotné spracovanie však zaujme a aj niektorí herci vo vedľajších úlohách. Vzhľadom na to, že ide o debut tak to mohlo dopadnúť možno aj horšie. Toto je čisto béčkový, čisto priemerný (50%) film (resp. horor). Nič viac, nič menej. Je to asi tak na úrovni House of Wax z roku 2005 - viac amatérske, ale s lepšími nápadmi.

Štěstí (2005)

Nuda, nuda a nuda. A to sa mi Divoké včely dosť páčili. Tento príbeh ma však jednoducho až tak neoslovil. Tri hviezdičky sú predovšetkým za skvelé a relatívne bezchybné herecké výkony.

2001 maniaků (2005)

Skvelý Robert Englund, krvavé scény na úrovni (produkoval Eli Roth), zaujímavý príbeh a to všetko okorenené čiernym humorom, peknými pesničkami a ešte krajšími ženami. Celkom uspokojivé béčko. 70%

Hostel (2005)

Eliho debut Cabin Fever som videl už dávnejšie a musím skonštatovať, že ma v celku pobavil (samozrejme v dobrom slova zmysle) a aj preto som už netrpezlivo očakával, čím ma tento mladý a nádejný režisér poteší v najbližšej budúcnosti. A držal som mu palce. Moje sklamanie bolo o to väčšie, keď som si pozrel jeho najnovší "pokus" Hostel, pretože som očakával... Čo som vlastne očakával?... Asi niečo iné... Skrátka, vytvoril som si o Elim určitú predstavu, ktorá (bohužiaľ) nezodpovedala skutočnosti. 1) Cabin Fever je omnoho lepší film ako Hostel, už len preto, že má aspoň nejakú atmosféru a napríklad aj lepší koniec. (Ak sa však Hostel snažil napodobniť Texaský masaker, tak mu to rozhodne nevyšlo), 2) Herci v hlavných úlohách sú v Hosteli veľmi, ale veľmi zlí a nepresvedčiví (kurzy herectva by im určite neuškodili), 3) V Hosteli absentuje napätie a režisér nebol schopný vytvoriť patričnú atmosféru, 4) Jedna (len jedna) doslova nechutná krvavá scéna (mŕtve oko) tomuto filmu veľmi nepomáha, skôr naopak - namiesto šoku prichádza znechutenie a to je veľký rozdiel. (Napríklad v Haute Tension boli krvavé scény oveľa "krajšie" a určite som z nich nebol znechutený). Čo je ale potom na Hosteli aspoň trochu zaujímavé? Podľa mňa je to predovšetkým vynikajúci Jan Vlasák (, ktorý mi neviem prečo trochu pripomínal Rutgera Hauera) a prekvapujúco dobrá hudba Nathana Barra (na tento film možno až príliš dobrá), ale to asi tak všetko. Filmy ako Hostel, by mali vychádzať priamo na DVD!

Mnichov (2005)

Zaujímavá a v dnešnej dobe určite dôležitá výpoveď (spoveď) o udalostiach našej histórie so známym posolstvom a svätou pravdou: zlo prináša len zlo a (alebo) násilie násilím nezastavíš. Ľudstvo je jednoducho nepoučiteľné! Bohužiaľ...

Pošetilost mocných (1971)

Film som videl už nespočetne veľa krát, no napriek tomu sa k nemu vždy rád vraciam a stále sa pri jeho sledovaní z chuti zasmejem. Pre mňa najlepší Funesov film so skvelou hudbou Michela Polnareffa.