Velký (1988)

Tom Hanks patří mezi mé nejoblíbenější herce, hlavně v posledních letech dostává jedny z nejlepších rolí. Ale ani na začátku jeho kariéry to nebylo špatné. "Velký" je podle mě jedna z nejlepších komedií na téma dětského snu být velký. Už jako malá jsem tenhle film hltala, dnes už spíše nostalgicky vzpomínám, ale pořád jsou ty vzpomínky moc pěkné.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Na závěrečných třicet minut jsem hleděla doslova s otevřenou pusou - o tomhle vynikajícím sci-fi snímku by se dalo napsat mnohem více - ale tohle mluví za vše...

Vražda v Orient expresu (1974)

Detektivky od Agathy Christie zbožňuji a ne neprávem je Agatha nazývána Královnou detektivek. A k tomuto musím hned také dodat, že Hercula Poirot [:Erkyl Poaró:] snad nedokázal nikdy nikdo ztvárnit lépe, než David Suchet. A proto ke každému filmu podle Christiiny předlohy, kde nehraje Suchet přistupuji velmi opatrně. Ale zde to nebylo vůbec třeba. Až na pomalejší rozjezd byla detektivka naprosto super. Mrazivá atmosféra, podezřívání, lži a naprosto překvapivý konec, který mě prostě dostal. A to jak v knize, tak ve filmovém přepisu.

Shrek 2 (2004)

Tohle je snad ještě lepší než jednička !!! Naprostej nářez vtípků, gagů a parodických scének, že moje bránice nezůstala chvilku v klidu. A co je pro mě osobně vůbec nejlepší : film by mohl mít ještě klidně o hodinku déle, protože se mi stalo vůbec poprvé, že mi ty necelé dvě hodinky v kině tak rychle utekly. U závěrečných titulků jsem měla pocit, jako bych do křesla v sále usedla teprve před 15-ti minutami. Kdo neviděl, respektive nemiluje Shreka, tak snad musí být z jiné planety.

Velký táta (1999)

Takových filmů jako je Velký táta už vzniklo mnoho (Tři muži a nemluvně, Baby Boom...), ale ty byly vždycky podařenější a hlavně vtipnější...Škoda...

Nebezpečný kontrakt (1998) (TV film)

Na to, že je to televizní film, od kterých většinou neočekávám mnoho, tak se docela povedl. A to především díky slibnému námětu vycházejícímu ze skutečné události. Kdybych někdy chtěla jet do Saudské Arábie, raději si to dvakrát rozmyslím :)

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

První díl byl ještě v rámci subžánru teen vyvražďovaček celkem dobrý, ale dvojka se už jen opakuje a je ukrutně nudná. Už v půlce jsem odhalila "děsně napínavý zvrat" o synu a otci rybářích. Tvůrce prosím, aby již třetí díl netočili.

Tajemství loňského léta (1997)

Horory moc nepatří k mým oblíbeným žánrům, ale tento se mi celkem líbil. Příjemný byl R. Phillippe, kterému jsem toho nechutného snoba opravdu věřila. A u některých lekaček sem se i lekla. V rámci žánru by se jistě našly mnohem lepší kousky, ale přesto nevidím důvod, proč tento teen horůrek odsoudit.

Psychopat ze San Francisca (1990)

U tohoto filmu je přímo učebnicově vidět, jak se celkem zajímavá zápletka dá úplně pohřbít. Scénárista měl mnoho možností vytvořit hustou atmosféru, nečekaný závěr; režisér si zase mohl s divákem všemožně pohrávat...A výsledek ? Průměrný thriller, který ničím nepřekvapí a je nechutně průhledný.