• Krátkometrážní

Dotek zla (1958)

Moje první setkání s panem Wellesem a musím říct, že dopadlo skvěle. Zajímavá krimi s noirovými prvky, které mi tady vůbec nevadili a skvělým hereckým obsazením. Sám Welles byl pro mě nejlepší postava a líbí se mi, že jeho filmový um je všestranný. Co mě, ale nejvíce zarazilo, byla kamera. Ty vole, vždyť oni měli lepší záběry než se natáčej teď. Měli větší hloubku, pojednání a i přesto nebyli vlezlé. Příjemně jsem se bavil. 80%

Far Cry (2008)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY, TAKŽE POKUD SI NECHCETE ZKAZIT "SKVĚLOU" PODÍVANOU NEČTĚTE!!! ........ Že Till Schweiger je drsňák už od narození a marně se snaží stíhat Chucka Norrise vím už dávno. Ale tady se teprve vyznamenal. Nasadil krutej výraz řidiče lodě, vyšpulil tu svojí prdel na bradě a šel zabíjet vojáky, kvůli idiotskému kamarádovi, kterej asi hodně dlouho studoval mysl člověka a věděl jako jedinej jak se ubránit dopingu. Málem bych taky zapomněl na jeho super náladovou přítelkyni. No jak asi takovej akčňák může dopadnout všichni víme. Kámen úrazu má ve zpracování. Je mi celkem jasné, že to je nízkorozpočtový film, proto taky na začátku točili s pohledu zabijáka a ne samotnou smrt, což mě dojebali hned na začátku. Pak už to jde jako v každém druhém akčním filmu. Přesunem se trochu dál. U scény v autě, kdy mladá neumí zacházet s ničím co má po ruce si vedla docela dobře. Tuhle granát, tamhle harpuna, no docela mě překvapila. Když už teda byli v tom krásným útulným domečku, tak to ale trochu přeháněla. První dělala drahoty aby ji chlap neviděl ve spodním prádle a po chvíli ho měla téměř v zadku. Když už se teda potom pustili do té superodvážné mise, nějak to nedomysleli. Po pár rvačkách, osudových setkáních a stupidních rozkazech, už se to začalo rozjíždět a na řadu přišlo trochu toho bojování. "Překvapivě" nastal chaos na ostrově a všichni šli po sobě. Jenže Jack Carver je vostrej týpek, co všem nakope prdel. Budiž stalo se. Konec už byl potom tak stupidní, že jsem se smál z ironie všemu. Nejvíc mě, ale na celým filmu naštvalo a nakonci už rozesmálo to chování postav. Bylo tam mnoho situací, kdybyste to udělali úplně jinak. Ale tvůrci filmu měli asi jiný názor a udělali si to, jak jim to vyhovovalo. Za tu ironii, kdy už mě film rozesmíval dávám jednu hvězdičku. Jinak to je ale bullshit! 15%

Thor (2011)

Thor mě opravdu potěšil. Je tu sice hodnocen poměrně dobře, ale já od něj moc nečekal. Severské dějiny mi jsou blízké, rád si o nich něco přečtu, popřípadě podívám na nějaký dokument či film, ale velkého filmu o tomto tématu jsem se bál. Zbytečně. Thor je výborný film jak po vizuální a zvukové stránce, tak i režijní. Kenneth Branagh odvedl bravůrní práci, jelikož to neměl lehké. Scénář je sice srozumitelný a na marvelovku dobře napsaný, přesto si divák musí zvyknout na střídání scén bídného lidského světa a krásně zpracovaného Asgardu. A Ken to převedl na scénu obdivuhodně. s hereckým obsazením nemám problém. Je tu hodně známých jmen a ač byste některé nepoznali(Feore, Elba), tak všichni tu svoji postavu zvládli. Dokonce i Hemsworth tu nejdůležitější, a to jsem popravdě nečekal. Vím, že náš svět byl jejich světu podobný a ani tu tak nešlo o začlenění Thora do života pozemšťanů, ale i tak mohli nechat Chrise trochu více zaraženého a překvapeného z technologií našeho světa. Pak taky jsem tam někde to klišé(především ty romantické), ale tady o to tolik nejde. Já si film užil a doufám, že dají Thorovi dost prostoru v Avengers, na který se již brzy chystám. 80%

Captain America: První Avenger (2011)

Kapitán Amerika se mi absolutně nelíbí, jakožto superhrdina. Podporuje moc patriotismu, má trochu unáhlené názory o tom, co je špatné a co dobré. K tomu nijak zvlášť charismatický Evans. No jéje. To pak má Hugo fanoušků, až se hamburgrožrouti za velkou louží nemůžou divit. Moc moc se bojím, že až budu koukat na Avengers, bude to nejméně charismatická postava. Jediný, co by se mi vážně líbilo mít je ten jeho parádní štít. 40%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Tak nám Edward trochu zmužněl a vyrostl z něj pěknej zdravej kluk. Sice nám trochu víc zezelenal, ale jinak vypadá úplně v pořádku. Podíval se na Hulka od Leeho a řekl si, že to je sh!t, tak se rozhodl ukázat, co doopravdy zelená příšerka dokáže. Samozřejmě všechno si to vzal pod taktovku Le(teriér), který ukázal, že má zkušenosti s kurýrní službou a (ne)ovládá řecké dějiny. Ale chtěl zkusit něco většího, tak se vrhnul na Hulka. Sám o sobě Hulk je mi velice nesympatická postava. Je moc velkej, zelenej, pořád trapně řve na všechny strany, neumí ovládat emoce, ničí krásný pozemky a auta, ale on za to nemůže. Hold gama záření je neřád. To už vím dávno se Simpsonů. Musím, ale uznat, že tohle byl mnohem lepší film o tomto stvoření než Angův Hulk. Norton měl dobrou průpravu z Fight clubu, takže i přesto, že se z něj stal věděc, uměl se bít jako lev. Herecké obsazení se mi zamlouvalo. Kráska Tyler mě okouzlila, i když mi přišlo, že toho zelenýho Hulka měla radši než Bruce Bannera. Možná, že chtěla trochu víc hardcore koitus(což se jí nevyplnilo). Gauner Roth byl v pohodě a je vidět, že na svůj věk má pořád formu. Armstrongova hudba parádní, ta mi sedla. Režie povedená, akorát některé dialogy byly prázdné, neměli hloubku. Což je škoda. Film měl dobrej spád, nebyl zbytečně dlouhej, ale ten konec. To byl trochu průser. Ta konečná rvačka těch dvou krásných stvoření byla sice efektně zpracovaná na jedničku, ale možná to chtělo něčeho víc originálnějšího, nějakej novej nápad. Scéna s vrtulníkem byla dobrá, ale samotnej boj nic moc. Pak do toho přišli ještě emoce a to už bylo přespříliš. Možná by bylo lepší, kdyby nechali Hulka a to druhé obludárium aby rozmlátili celý město. Aspoň bych mohl koukat na debilní chování lidí. I přesto, že má film dost záporů, tak jich určitě nemá víc než předchůdce a celkově to vypadá docela dobře. 65%(Stark na konci frajer)

Zeiten ändern Dich (2010)

Ze začátku mě ten neměckej rap hrozně sral, postupem času jsem si zvykal a na konci se mi dost líbil. Bushido má ještě tu přednost, že rapuje o něčem. Nejsou to nějaký zbytečný hovna. Něco jako německej Eminem. Proč jsem tom dal plnej počet? No tak hlavně proto, že jako životopisné drama o hudebním interpretovi je skvěle zpracováno. Líbí se mi, že poměrně dobře obsáhl film celej jeho život až vlastně doteď. Nechybí rodinné problémy ani problémy ulice. Výborně tu pracuje ta samotná Bushidova hudba. On sám zahral přesvědčivě, akorát by mohl shodit to hustý obočí. V některých okamžicích vypadal jak muslimskej terorista. Celkově mě to přišlo lepší než Falco a dokonce i než 8 míle, jelikož ta obsáhla krátkou pasáž jeho života. Dal bych ty čtyři, ale za našeho Káju pátou přidávám. Jejich duet a Bushidův poslední song byli parádní. 90%

Můžeme dál? (2012) (pořad)

Samozřejmě Taxík, kterého tento pořad nahradil je mnohem lepší, ale tak nijak výrazně mi nevadí. Když byly zrovna v městě, kde žiju, tak na ulici chytli mojí známou. Dostala celkem těžkou otázku, ale dala jí. Potom byli u druhý známý v bytě, měli fakt primitivní otázky a nevyhráli. Hold pech no. Měcháček je mi docela nesympatickej a Bittnerová v pohodě. Jako pořad nic originálního a extra, ale dívat se na to dá. 35%

Záhada Blair Witch (1999)

Nechápu tak vysoké hodnocení. Nebo spíš se divím. Je mi jasné, že to je jakoby první horror natáčen tímto stylem kamerování, ale celej film je vo hovně. Nejen že, se tam celých 86 minut neděje, ale když přijde do tuhého, že by mohlo být něco neočekáváného, aspon trochu lekavého nebo prostě nějaký impuls, tak nic nepřijde. Ta záhada sama o sobě je velice zajímavá, ale tento snímek ne. Proto tak nízké hodnocení. Hvězdičku dávám za tu holku, tý jsem to věřil dost. 20%

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Moje emoce u tohoto filmu na bodu nula. Nezáživné, nemá to hloubku ani sílu, herci dělají, co jim dech stačí(doslova), ale zkrátka nemají šanci. Scénář mě nepotěšil, proto se divím, že dostal i cenu a Zlaté maliny to nebyly. Prolínání je sice dobře zpracované, ale to je tak asi všechno. Hudba nebyla špatná, ale na celkovém dojmu mi to nepřidalo. A jelikož u těchto filmů vyžaduju především nějaký impuls, právě ta hloubka filmu, která mě rozčílí, rozesměje, rozpláče či udělá šťastným, jednoduše - něco mi dá, tak tady se to bohužel nekonalo. Odkazuju se na první větu. Moje emoce jsou na bodu nula. Nic to se mnou neudělalo. Proto tak nízké hodnocení. 15%

Falling Skies (2011) (seriál)

Já si vesměs nemám na co stěžovat. Seriál je svižnej, zábavnej s dobrou myšlenkou a obsah má taky celkem v malíku. Však úplně nejvíce mě zaráží herecké obsazení, které mě absolutně potěšilo, jelikož mi fakt většina lidí je sympatická a hodí se na tu svou postavu. Fakt mě to baví a těším se na třetí sérii. Jedinej, a to docela velkej zápor je v tom, že by to chtělo méně hrdinských a rádobyvlezlých rodinných keců a více pořádné skitterské, rybohlaví, robotí, lidské akce, která dost chybí. 80%