• Krátkometrážní

Protiúder (2010) (seriál)

A čtvrt. Zase taková bomba to není. Po všech stránkách béčková oddychovka, herci nemastný neslaný, herečky do počtu. Tak trochu zklamání. Vlastně tak trochu docela dost (1. série).

Předělávka tetování (2021) (pořad)

Nápad dobrej, provedení průměr a výsledný tetování spíš WTF. Pokud tohle je výběr těch nejlepších tatérů, bůhvíodkud, tak potěš. Aneb nelíbí se nám debilní nápis, tak co kdybychom přes to dali růži? Přehlídka archetypální nudy.

Přicházím s deštěm (2009)

Promrháno. Hartnetta můžu a Radiohead byly za mejch vlhkejch mladejch let top kapela, dokonce i do Berlína jsem za nima zajel. Ale na tomhle filmu je vidět, že narvat chaotický scény geniální hudbou je jen půlka úspěchu. Dokážu pochopit všechny, který film uchvátil, ale mě to prostě minulo. Ta snová rovina mi prostě nesedla, a i se docela sám nad sebou poizastavuju a divím, všechno na začátku nasvbědčovalo tomu, že tohle bude moje krevní skupina. Možná je celý to zklamání ale právě i proto, že je celej soundtrack sic dokonalej, leč nehorázně profláknutej (a to cca už tak pět let před vznikem filmu).

Rango (2011)

Jak se někde objeví Depp, většinou se veze v červených číslech. V příběhu Ranga si hlasově střihnul rovnou hlavní roli a laťka je standardně vysoko. Ke konci filmu si už člověk ani pořádně skutečnýho Deppa nevybaví , zato má jasno, že takhle nějak by asi vypadal (a choval se), kdyby ho někdo nakreslil, přeměnil v chameleona, dal mu červenou košili a donutil ho být hrdinou. Oceňuju taky pěkný píchnutí směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas.

Řeka (2012) (seriál)

tolik promrhanýho potenciálu se jen tak nevidí. chvíli to vypadá geniálně a hned za chvilku se ukáže, že je to naprostá ptákovina, jeden dobrej záběr je vykoupenej telenovelovým stylem přehrávání. já nějak nevím, ale po pilotu nemám chuť v tomhle pokračovat.

Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (2012) (TV film)

Na televizní věc docela dobrý. Potěšil Knepper a Fichtner. Co se týče věcnosti, tak to ponechám dějinám, ale vzhledem k tomu, jak trapně bylo dle oficiálních informací údajně s OBL zatočeno a s jeho tělem naloženo, resp. nenaloženo (což tenhle film logicky jen kopíruje), je vlastně docela symbolicky legrační, že ho ve filmu odbouchnul zrovna T-Bag.

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Nosné téma a hezké grafiky. Jinak bych autorovi doporučoval méně divení se, méně naivních prozření a především, aby si místo keců o věci skutečně něco načetl, a hlavně aby se podíval na The Cove, nebo na Sharkwater, které dané téma uchopily mnohem dříve a mnohem lépe.

Seznam smrti (2011)

V jednotlivostech za pět, jako celek to hlavně díky rychlým prostřihům a chaotickým změnám prostředí trochu skřípe. Nicméně celkově je to pro mě takovej druhej Snowtown, takže dobrý. No a scéna v tunelu je tak trochu zbytečnej hype - pokud někomu přišla strašidelná (!), tak by měl asi koukat na jiný fiilmy. A za celou stopáž je mnohem víc lepších a silnějších scén (vlastně asi všechny ostatní).