DVTV (2014) (pořad)

Co se publicistiky týče, nemá tenhle pořad v našich luzích a hájích konkurenci. Jo a jestli se chcete pobavit, pak doporučuju včerejší rozhovor s Landou, to nemá chybu.

Narcos (2015) (seriál)

Potenciál skutečného příběhu "Robina Hooda z Medellínu" je využit do mrtě. Narcos je věcný, chladný, místy brutální, natočený skoro až dokumentaristickým stylem. A mě tahle kombinace baví. Stejně jako mě baví ústřední trio Moura - Holbrook - Pascal. Velikou lahůdkou jsou pak dobové fotografie a záběry Escobara a dalších postav, o kterých Narcos vypráví. Sečteno a podtrženo, Netflixu dávám pět a půl pračky Whirlpool (značka vítězů), těším se na druhou sérii, a doufám, že tou seriál taky skončí.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Ptákovina na n-tou, ale jako taková oddychovka mě to celkem baví.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Prý nejlepší seriál všech dob. No, tak se zase uklidníme... :) První série je lehký nadprůměr, druhá a třetí jsou skvělé, čtvrtá přehnaná (viz koberec, finále - jedno velké wtf...), pátá je......dokonalá. Celkově se v seriálu najdou vynikající momenty (třeba když se Walt chechtá, že jeho žena dala všechny peníze Tedovi, a on nemá prostředky, na to, jak zmizet), na druhou stranu většina scén, kde je Waltova žena, nebo jeho švagrová, jsou celkem zlo. Co mě ničilo nejvíc, byl díl s mouchou. Breaking Bad obdivuju hlavně kvůli vzestupné kvalitě, to se jen tak nevidí (vlastně se to asi vůbec nevidí), tvůrci věděli kdy skončit, a dopřáli seriálu více než důstojné zakončení...ALE - nemůžu si pomoct, když už to tu tak srovnáváte s Dexterem, u kterého jsem několik sérií napětím ani nedýchal (ačkoliv uznávám, že tvůrci to trošku přehnali s počtem sérií), Breaking Bad z tohohle srovnání pro mě vychází prostě o něco hůře. Je to špička, ale za mě zase takové terno ne. Na 5 hvězd to vlastně vytahuje hlavně ten závěr. PS: Nejlepší postava je Saul Goodman. Jo, a ten dědek na vozíku se zvonkem.

Spectre (2015)

Oproti Skyfall tentokrát žádná hitparáda, ale nemluvil bych o zklamání. Laťka byla jednak opravdu hodně vysoko, a hlavně, Spectre je zase trochu jiná bondovka. Více se blíží těm starším, je hodně nahláškovaná (opravdu, oproti předchozím dílům s Craigem budete koukat), a snaží se jít ještě hlouběji. Tak hluboko, že odhaluje nejzásadnějšího záporáka bondovského universa a pozadí organizace Spectre. Chápu, že to spoustu lidí může odradit, nicméně já se bavil. Craig to v sobě pořád má, Léa Seydoux jako bond girl skvělá. V čem mě Spectre potěšil hodně, je fakt, že tentokrát dostal hodně prostoru i Q. Christopher Waltz si záporáka podle očekávání užívá plnými doušky, a z Davea Bautisty jde strach, a to prohlásí za celý film jedno jediné slovo. Sečteno a podtrženo, Spectre mohl být kratší (150 minut je fakt dost), zápletka je možná i na Bonda přepálená, ale za mě slabší 4 hvězdy a celkem spokojenost. PS: Titulní song mi k filmu sedí, ale jinak si ho těžko někdy pustím. I tady byla ale laťka nasazena proklatě vysoko, Adele je zkrátka někde jinde...

Terminator Genisys (2015)

Zábavné trampoty rodiny Connorových. Sarah je od malička chráněna přestárlým Arniem, kterému neřekne jinak, než "taťko" (ne, opravdu to není vtip!), a který zodpovědně dohlíží na její plánovaný zásun s Kylem Reesem. Toho hraje nesympatická držka bez špetky charismatu, ale to nevadí, protože jeho postava je stejně jako všechny ostatní naprosto plochá a nezajímavá. Děj je poslepovaná slátanina, která vlastně ani nedává smysl, ale to už snad po průseru jménem Salvation nikoho nemůže překvapit. Na rozdíl od Genisys ale Salvation působil jako cool letní blockbuster, takže když si člověk odmyslel, že jde o pokračování kultu s velkým K, mohl se celkem obstojně bavit (no, nemohl, ale za pokus to stálo...). Ze všeho nejvíc ale tomuhle filmu chybí atmosféra. Ano, atmosféra. Tísnivá atmosféra, které nešlo uniknout, ta dělala první dva díly tím Terminátorem, kterého milujeme. Tohle si můžou tvůrci strčit někam. Jednu hvězdičku dávám snad z lítosti Arniemu. PS: Jestli tohle Cameron pochválil, tak je blázen.

Pod kůží (2013)

Jednu hvězdičku za to, že Scarlett konečně někdo svlíknul. Ale jinak je to teda fakt divnej film.

Fargo (2014) (seriál)

Po první sérii přímo chrochtám blahem, a chci víc! Seriálové Fargo se mi trefilo přesně do vkusu. Atmosféru má naprosto perfektní, Billy Bob Thornton je ďábel, a Martin Freeman mu zdatně sekunduje. Co se týče postav, jsem ale nejvíc fandil sympatické policajtce :)

Kód Enigmy (2014)

Každý rok se před Oscary objeví film, z kterého je přímo cítit snaha vykřičet si nějaké ocenění za každou cenu. A přesně taková je Imitation Game. Nahrává tomu fakt, že hlavní postava je takřka archetypální - génius, podivín, homosexuál...Ano, Cumberbatch je vynikající, ale jinak? Jak by řekl klasik - nuda, nuda, šeď, šeď. Chápu, že je těžké průměrnému divákovi vysvětlit to, na čem dělaly největší mozky své doby, ale tenhle film je v některých aspektech naprosto banální, chtělo by se říci až stupidní. Scéna, kdy je Enigma konečně prolomena, a nastává nutné morální dilema, byla jako z nějaké školní besídky. Momenty typu "heuréka, rozluštil jsem Enigmu v hospodě u piva!" tvůrcům taky nežeru. Někdo jako Turing si zasloužil lepší film...

Terminator Salvation (2009)

Kdyby se to nejmenovalo Terminátor, tak by to možná byl docela fajn letní blockbuster. Bohužel se to Terminátor jmenuje, a tady nastává ten hlavní problém. Když pominu logické nesmysly, které bijí do očí (proč Skynet Reese rovnou nezabije, a bere ho do zajetí? Proč John Connor nezná Terminátory s lidskou podobou, a jsou pro něj taková novinka, když už se s nimi dvakrát setkal, a má navíc nahrávky od matky? A mohl bych pokračovat...), tak řeknu jen to, že Baleovi jsem toho drsňáka ani na chvíli nežral, ta malá holka mi pila krev (a to ani nemluvila), jediným pozitivem filmu zůstává Sam Worthington. Jestli si McG myslí, že když se hlavní postava bude jmenovat John Connor, přihodí tam pár hlášek a odkazů na starší díly, tak natočí Terminátora, tak je celkem vedle.