DeathTheKid

okres Frýdek-Místek
FREE - COOL - IN

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.12.2017  01:11
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Netflix jede na sinusové vlně, jednou nahoře a pak zase dole. Mindhunter je ten první případ a je tomu tak zejména kvůli atmosféry, díky které si připadáte jako další člen jejich jednotky speciálních agentů a budujete s nimi prototyp charakterizace sériových vrahů. A je to zatraceně dobré. Dialogové přestřelky mají grády a v místech kde to potřebují jsou naopak nechutně tíživé a snad až na jednoho vraha byla všechna sezení velmi napínavá. Pro mě je tu tedy stěžejní atmosféra (Fincherův režijní rukopis je nasáklý napříč celou sérii), perfektní střihy v dialozích, majstrštyk scénář a osobní zájem o psychologii těchto lidí. Ač seriál typicky negraduje s každým dílem a je vlastně jen "přes kopírák", drží fandy lidského myšlení a činů napjatého jak strunu. A bez herců by to taky nešlo, protože agenti skvělí a vrahové jakbysmet. Pro mě seriál roku, takže další sérii, prosím!

• 30.11.2017  13:25

Red Bull invented by Legolas. Předtím mi dost vadila menstruační vložka. Ehm... teda romantická. Po druhém shlédnutí musím ale uznat, že to byla jedna z mála emocí, která v poslední Hobitovi fungovala. Bitva naštěstí zvedla kvalitu a vyvolala jistou nostalgii, takže to nakonec nebyl tak špatný film. Pořád si ale stojím za tím, že se mohlo jednat o dva tříhodinové filmy a hodnocení by šlo znatelně nahoru. Škoda, že světu prostě vládnou prachy, což mi připomíná, že hodně peněz má být v Amazon seriálu ze Středozemě, tak uvidíme, jak to zkurví oni.

• 30.11.2017  13:19

Nejzdařilejší Hobit těží z toho, že není třeba se seznamovat s trpaslíky. Pravda, sice se seznámíme s Thranduilem, ale ten je boží jak cyp, takže to se nepočítá. Legolas je sice po CGI botoxu a vypadá směšně a Tauriel je fiktivní postava, která má romanci s trpaslíkem, i tak jsou ale oživením děje a nejdou zapomenout jako ti chlupatí skřeti. Hlavní je, že výprava napříč filmem svižně odsýpá a Martin Freeman dostal více prostoru a jde to znát. S Lukem Evansem tahá film. Celkově je Šmakova dračí poušť zajímavější na postavy, má na 300 % lepšího záporáka (Šmak je skvělý) a vidíte, že příběh se někam opravdu znatelně posouvá. Dialog Bilba s drakem a píseň "I See Fire" mi připomněla něco z té trilogie, kterou všichni tak zbožňujeme.

• 30.11.2017  13:11

První Hobit je jednou obrovskou směskou kladů a záporů. Zase jsme se vrátili do Středozemě! A je tu i starý dobrý Gandalf a dokonce Bilbo. A 14 trpaslíků, z nichž asi pro 12 nehnete ani brvou. Je tam kurva moc postav a ty 3 hodiny se nevěnují všem, ale spíš všemu okolo. Chce to být barevné, kouzelné, akční, velkolepé. Ale není. Jsou tam mraky zbytečných scén, bez kterých by měl film krásných 120 minut. Je to prostě mišmaš stvořený pro vydělání peněz. A jediné, co tomu ty peníze vydělalo právem je Bilbo, Gandalf a Thorin. Všechno ostatní je prostě jen pozlátko bez duše. Nesrovnatelné se Společenstvem prstenu.

• 15.11.2017  22:20

Mohlo to být skoro tak dobré jako Pátý element, jenže film tratil ve více důžitých aspektech, které nadnesu od nejmenších po největší. Akce a vizuál. Akce byla možná z poloviny tak okázalá jak sliboval věhlas agenta Valeriana a třeba lokace tržiště byla spíš Béčková, což je divné, protože zbytek filmu byl barevný, poutavý a celkově měl obrazově to, co Áčkový snímek mít má. Pak jistý skon neměl ani zdaleka takový dopad, jaký by si přál a co je ve scénáři asi to nejhorší je, že mezi V. a L. to absolutně vůbec nejiskřilo. Jejich dialogy jim prostě šly jen z úst a ne z charakterů. Cařin byl v pohodě, měl i jistou osobnost ale od Danea jsem nežral nic. Frajírkovství, zručnost, flirty, nic. A ta afinka bože. Děsný casting. Já jsem 10x krásnější, jsem o 10 cenťáků větší než Cara, s 10 kily svalů navíc bych byl prototyp agenta kunďáka a rozhodně lépe líbám. Škoda, Luc Besson si to posral sám. A ze mě mohla být hvězda! Takže to bylo překvapení a zklamání zároveň a ne nadšení.

• 3.11.2017  20:55

Jsem na nemocenské a tak jsem si řekl, že snad po 8 letech znovu sjedu Pána prstenů. Leč jsem u všech tří dílů vždy usnul (ne nudou), zapnul jsem je od posledního místa, protože ta trilogie člověka prostě hřeje u srdce a baví ho to sledovat. Je to dokonalé snad ve všech bodech filmařiny od A do Z. Kamera je majstrštyk, ty záběry na krajinu vás téměř teleportují do Středozemě, scénář je pocta Tolkienovi ve věci excelentního převedení jeho odkazu na plátno tak, aby to bylo přímo dokonalé, efekty jsou i na přes 15 let starou trilogii naprosto famózní a celkově vizuál ve full HD působí moc přirozeně, herci jsou fantastičtí a všichni už mají díky Peteru Jacksonovi po zbytek života nálepku své postavy z Pána prstenů na čele. A poslední věcí je hudba, protože ta je bezkonkurenčně to nejlepší, co se na filmovém poli nachází. Rozšířené verze jsou spíš na škodu a ty sestříhané jsou tak fantastické, jak jen mohou být a i kdyby ten díl měl tu a onu chybu, dohromady však dávají dokonalý celek, na který se milovník filmu vždy s nadšením podívá. Finální píseň Into The West nenechá obě oči suché. 101 %.

• 29.10.2017  18:54
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Tak jsem podlehl davovému nátlaku i já a začal jsem sledovat Ricka a Mortyho. První série se vlastně jen rozjíždí a je tedy taková průměrná. Divák si zvyká na tu nadmíru nekonvenčnosti, šílenosti a...to je možná vše. Rick a Morty je pravděpodobně nejvíce parodií a má ve svém scénáři filosofický přesah. Jenže ten může být hodně dobře skryt (anebo tam prostě není) a zbývá tak prostě jen kupa gagů, vtipů, memes a všeho možného. Čtyři hvězdičky dávám kvůli divákům nadhodnocenému renomé. Fanklub z toho udělal kult, který je extrémně vtipný a extrémně extrémní a extrémně všechno. Jenže já vám nevím... ono to vtipné je, ale ne extrémně a pak je tu ta věc s filosofií. Ty epizody třeba mají skrytou myšlenku, ale já neměl kolikrát náladu nad tím zevrubně přemýšlet, co by to mohlo být. I přesto mi zbyl nadstandardně vtipný seriál s brutální porcí šílenosti. Episodu Total Rickcall hodnotím jako absolutní klenot a bylo-li by to možné, dám 6*.

• 22.10.2017  23:07
    Wind River (2017)

Co zpackal Sněhulák, Wind River napravil. Je to zvláštním způsobem klidná i neklidná pouť napříč mrazivou a nelítostnou krajinou, napříč mrazivým a nelítostným příběhem. Režisér si bere to nejlepší z jeho scenáristických předešlých počinů a promítl je na své dílo. Úplně vidíte, jak se to podobá Sicariovi, což není na škodu, protože to byl vynikající film. Můžete se tedy těšit na docela jednoduchý děj, který staví na několika větších i menších charakterech a jejich zasazení do celkové mozaiky. Atmosféra plynule střídá ponuré pasáže, ukrutně smutné a nechybí ani část, kde mi přísahám bohu nebušilo srdce snad 10 minut! Film je hutný a zároveň nese emocionální myšlenku, díky čemuž se z něj letos stává absolutně jistým TOP 3 filmem. A taky by byla ostuda zapomenout na herecké výkony a fantastickou hudbu. Rozhodně si jej pustím ještě několikrát...

• 16.10.2017  21:54
    Sněhulák (2017)

Ač na film půjdou dva tábory - čtenáři a nezasvěcení - ani jeden z nich nemůže říct, že je to dobrý film. Z méhe knižního pohledu je všechno ve filmu naopak. Katrine není inteligentní prcina v sexy outfitech, ale vesnická puťka, Ráchel je stará a ošklivá namísto aby byla po svém charismatická. Oleg z nějakého důvodu chlastá, Arve Støp je tam jen na oko a co má kurva znamenat ten "tablet"?! Wtf?!. Ty hovada za kamerami si prostě řekli: "Vezmeme skvělou knihu, výjmeme z ní všechno dobré... a mrdneme to do piče". Jiné vysvětlení není. A pro nezaujatého diváka to musí působit strašně plytce, dlouze, nelogicky (rozhodně to nezapadá tak hezky jako v knize) a není to ani trochu napínavé. Alfredson by si měl sám kolem krku nasadit žhavící pilku, protože i když Nesbø ještě není mrtvý, už teď se musí otáčet v hrobě.

• 6.10.2017  23:16

Zkusme se společně se mnou vcítit do pozice kapitánů lodě Covenant. Jsou to lidé s největší zodpovědností snad v celém vesmíru, protože mají na krku zachování lidského pokolení a jeho kolonizaci. A co oni udělají? Zachovají se jako úplní čuráci a půjdou na mrtvou planetu a přenesou vražedný patogen na jejich palubu. Ano správně, do role takových vymaštěných kreténů se vcítit nedá. Skoro to vypadá jako by si každý rejža hororu musel film poskládat z určitých bodů a takovým stežejním a nevynechatelným bodem je, mít postavy vylízané jako kundy z Prahy. Ale jinak je to docela ok. Vizuál klasika, mýtus opředený stvořiteli a vetřelcem, samotný vetřelec. Ono by to klapalo, kdyby všechny tyto stránky byly dotaženy do konce a ne jen tak nějak udělány na 50 %. Pak vznikne mišmaš kde máte a nemáte akci, děj, prostor pro postavy, nic. Je to všelijaké a neví to, čím to má být. Namísto toho si to jen na něco hraje.

• 18.9.2017  10:08
    Baby Driver (2017)

Baby Driver je dalším typickým filmem Edgara Wrighta. Těžce nese jeho rukopis v podobě kvalitního střihu, dobré hudby a čisté, přehledné akce. Chvíli mi trvalo než jsem se přenesl přes prostší děj, ale když si to tak vezmete, Baby je obyčejný kluk a superhrdinský příběh by mu neslušel. V těchto ohledech standardní "Vrajtovka", což mi nevadí. Co nechápu, je, že si místní popiči kritici stěžují na to, že se to někomu líbí kvůli synchronizaci hudby s akcí v několika scénách a že podle nich to není nic extra. Že prý to není tak těžké a nedělá to z filmu revoluci. Tak mi řekněte... KDO Z VÁS ČURÁKŮ, TO TEDY UDĚLAL DŘÍV?! Pravda, o revoluci se mluvit nedá, ale ve filmovém měřítku bylo byl nový a svěží vítr. Klasičtí Češi, expertům u piva to žvatlá. Zmrdi.

• 5.8.2017  23:21

Shittonic cunt: Bez náboje. Takhle se film měl jmenovat. Hlavní protagonistka byla arogantní protivná a nesympatická píča, film měl všehovšudy jednu skvělou bojovou scénu (mělo jich být víc), soundtrack byl rádoby cool, ale v poslední době je to spíš otravné, snažit se používat starší písničky a v poslední řadě ta debilní sprejová grafika. Jaký to mělo jako význam? Jakože rebelství? Meh, ale co, každý film přece nemůže být perfektní a tohle nemohl zachránit ani James McAvoy.

• 5.8.2017  16:29
    Dunkerk (2017)

Kdyby se mě kamarád zeptal na to, jak mu popsat Dunkerk, řeknu, že je to dobře natočené hovno. O hovně prostě víte, že tu je, že smrdí, má jistou konzistenci. Prostě je to hovno a hotovo. To je událost, jež se stala u Dunkerku. No a pan Nolan to hovno vzal a namočil ho do zlata. A spřeházení časové osy určené k pokusu udělat film záživnější a dodat mu punc napětí, bylo vskutku zoufalé.

• 24.7.2017  08:15

Rád bych dal čtyři hvězdičky, ale nemůžu. Film byl totiž ku své délce prostě nudný a postavy byly dost zbytečné a nudné. Ok, tak jakože Peter a záporák ještě šli, jenže... je to Peter a záporák kurva!!! Takové postavy mají tahat film (a hlavně Marvelácký) o 120 % navíc a ne že byly ok! Vyplňovací vata v podobě otravného kámoše dispečera nebo naprosto nepochopitelně černé ženské představitelky už mi hlava nebere. A co zbývá? Soundtrack je nevýrazný a akce, na kterou u Marvel filmů jdete není ani náhodou tak okázalá, jak byste čekali. Chyběl "wow moment". Nutno ale dodat, že jsem si u výslechové scény, málem vysmál prdel z těla ven. Původní Raimiho trilogie, leč nevěrná komixu, byla a je úplně někde jinde.

• 23.4.2017  11:19
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Při koukání na seriál jsem v sobě pociťovat tak trochu nudu a přehnanost věcí, které hlavní postavy řešily. Takový je můj pohled, pohled třiadvacetiletého kluka, který má střední za sebou a věci, které by tehdy bral moc k srdci, ale dnes je bere s nadhledem. Jenže v tom je kouzlo seriálu. Je přehnaný, bere vše moc vážně i v malicherných záležitostech a vyvolává emoce ve věcech, které jsou blízké teenagerům na střední. Střední je pro ně totiž život a každá píčovina, která se jim stane, jim ničí život, který na nich stojí. Na reputaci před kluky, na nepochopení citů (kterým stejně v pubertě dospělý těžko rozumí) a podobně. Což je fantastické, protože pro starší se budou jevit dialogy a monology jako kýčovité kraviny, jako když si puberťák uvědomí smysl života v naprosto nepochopitelné věci/aktivitě. A přesně tomu bude rozumět cílová skupina středoškolských studentů. Dospělí budou kroutit hlavou, že je to přehnané a vrstevníci se zase perfektně vcítí do některých rolí. A zbytek je jen fantasticky chutnající omáčka. Herci padli svým postavám dokonale a evokují ve vás přesně to, co evokovat mají, soundtrack scény ideálně podkresluje a mladým divákům seriál o to více podmaní a vtáhne je do děje. A mě osobně dělaly radost přechody z kazet do přítomnosti. Střihy byly inovativní a dodávaly přechodům hladkost, to samé platí o filtrech, kdy byla přítomnost vyobrazena studeně a minulost teple (ne gay). Závěr leč ne tak uspokojivý, ale něco to ve mně nechalo, možná i jedno oko nezůstalo suché. Spojím-li tedy subjektivní (pocity) s objektivním (řemeslná práce), pak nemohu hodnotit jinak než-li pěti hvězdičkami. RIP středoškolská lásko.

• 4.4.2017  20:32
    Legion (TV seriál) (2017)

To slovo, společně s prokrastinací (dříve to byl prostě lenivý pičus), se mi prostě nelíbí, ale seriál dobře vystihuje. Je to psychedelický mišmaš geniálně poskládaných záběrů, perfektně nasnímaných a perfektně naaranžovaných. Je to všechno barevné, originální, ten seriál má prostě svou duši. A hlavně tento faktor ovlivnil rozhodování o páté hvězdě. Protože dějově byly některé díly jen nadprůměrné a ne velmi nadprůměrné, tak zbytek zachraňoval vizuál. Ze scénáristického hlediska to ale nijak nezaostávalo, Legion totiž docela dobře napíná a každý díl odpověděl na několik otázek, ale dokázal také položit několik dalších, což vás pochopitelně udržuje v napětí. Obstojné obsazení a fajn soundtrack je příjemný bodík navíc. Vlastně něco, co možná považujete za samozřejmost. Hodnocení nesnížím ani po docela chabém závěrečném dílu první série.

• 26.3.2017  12:39

Hlavním tahákem her je hraní za assassina a až pak příběh v realitě. Jenže to si filmaři asi zapomněli zjistit, takže se nešťastně velká část filmu táhne v přítomnosti a skoky do vzpomínek tak uvidíme pouze třikrát. Vždyť je to taky škoda, když byla akce mnohem záživnější než docela nudná část v Abstergu, kde scénář rozhodně nepomáhal. A nesmím zapomenout na zcela zbytečné kamerové nálety nebo téměř čtyřhodinové záběry orla. Když nad tím tak přemýšlím, tak mohla kamera zabírat scény přesně naopak, prostě to nebylo dobře nasnímané. Ne pro účely Assassin's Creed. Hudba obstojná, herci také, nápad s pohyblivým animem se mi líbil. Dvojku radši nezkurvěte.

• 17.3.2017  08:42

Dal bych tři, protože mě nebavily písničky a kupodivu zdržovaly, ale celkově to i přesto uteklo jako voda, Luke Evans hrál jako zvíře a zbytek castingu byl nadstandard, jenže přítelkyně řekla dáš pět, tak dám pět. PS: kecám, na čsfd budu vždycky rebel, pyčo, takže dám něco mezi, protože by to vlastně bylo docela adekvátní!!!

• 6.3.2017  08:51

Hned na začátku vám film s prvním "fuck" připomene, že jde opravdu o R-rating, který pak i potvrdí následnou scénou. Asi na rozehřátí, což zafungovalo náramně a vlastně to jen diváka připravilo na celkový tón filmu. Z Logana srší depresivnost, surovost, smutek a s každou minutou je to horší a horší. Ve filmu nechybí ikonické scény, decentní humor, fuck vlevo vpravo, úzkost a pro některé se to neobešlo bez suchého oka. Ústřední dvojice Jackman a Stewart si nemohli vybrat důstojnější rozloučení s X-Meny v téhle, troufám si říci, TOP 3 komixovce vůbec. Poslední záběr ve mně vyvolává mix emocí, které nechci rozpitvávat, ale jsem rád, že je cítím.

• 22.1.2017  12:36

Největší potíž s filmem zde mají lidé s jeho preferencí žánrů. A já souhlasím. Klik měl být mnohem více drama než komedie, protože podivuhodně dobře pracuje s charaktery postav a vžití se do nich je na komedii až nezvykle snadné. Druhou věcí je, že pro mnohé ani komediální stránka nefungovala, s čímž musím trochu nesouhlasit. Je jasné, že můj retardovaný mozeček spustí smích o něco jednodušeji než u průměrně inteligentního čsfd uživatele a že mnoho vtipů bylo dost meh (fakáč na konci sebevražedně zkurvil nejsilnější moment filmu), ale nebylo to opravdu tak zlé, jak v komentářích mnozí brečí. Ovšem, to je o vkusu každého z nás. Nicméně, po shlédnutí by mě opravdu velice zajímalo, jak by mohl vypadat Klik, kdyby byl natočen v poměru drama:komedie/75:25, protože mohl nabídnout mnohem hlubší zážitek pro mnohem větší publikum. Nuže, i když jsem chlap, a tedy mám péro jak hovado, mrdám baby po stovkách a prostě hotový pán tvorstva bez nároku na slabost... protože jsem chlap, tak je pro mě tenhle snímek dost možná guilty pleasure, což jde proti pojmu "guilty", protože já se za to vlastně nestydím.

• 14.1.2017  11:15
    La La Land (2016)

Jediný důvod, proč bych šel do kina na romantický muzikál je, světe div se, kluk. Bohužel, nikomu jsem se nelíbil, takže jsem šel s holkou. Zkažené rande mělo ale pozitivní háček, mně totiž stačila dvě zaručená herecká jména a hodnocení 86 %. Už od prvního čísla vám je jasné, že La La Land srší pozitivismem, barvičkami, hravostí scén, jednoduše ten režisér si to užívá na 120 %, což se projevilo na výsledku a mě to bavilo snad stejně jako jeho. Tenhle fakt ovlivnil mé subjektivní pojetí délky filmu. Neskutečně to uteklo. Písničky jsou chytlavé a hlavní duo je vyhodilo na úroveň, jakou jsem sám nečekal, zejména pak Emma Stone. Vzhledem dost obyčejná holka, ale do prdele, tohle je můj oscarový favorit! Závěrečná scéna je třešničkou na dortu a esencí toho, jak jedinečně nám filmy mohou zprostředkovat emoce a toho, proč miluji filmy.

• 4.1.2017  20:51

Vsadil bych svoje varlata, která jsem po závěrečné scéně na svém těle nemohl najít, že přesně takhle se asi cítí lidé trpící ALS a dalšími hovny, co je připoutají na vozík. Plní chutě se nevzdat a tančit uvnitř, jak je to jen možné a zároveň plni zlosti na život, za který nemohou. Film skvěle balancuje na hranici štěstí a deprese od začátku do konce a podíl na tom má skvělý scénář a herci. Efektní scénu na konci promíjím a sahám dojatě pro pakl kapesníků.

• 20.11.2016  21:25

Hon na pačlověky mi byl doporučen. Musím říct, byl jsem skeptický když jsem viděl tlustého, snědého kluka a v části na kterou jsem klikl hned mluvil o červech z básničky. Ale dal jsem tomu šanci a zjistil jsem, že je to vlastně počin, který se vyhýbá klasickým stereotypům. Je po svém šílený, trhlý, bláznivý, vtipný. Po zjištění, že malý Ricky hraje dobře a tak nějak si navzájem sekunduje s Neillem mi jen potvrdil, že jde i dobře odvedenou filmařinu. Potrefený a milý film, to se musí nechat.

• 10.11.2016  21:10
    Příchozí (2016)

Já osobně hodnotím Arrival "dvousložkově" - vizuální stránka a ta filosofická. Upřímně, Villeneuve už byl v lepší formě a tak je film Příchozí pouze standardem. Ne že by to bylo špatné, jen to není mistrovské, leč film obsahuje opravdu skvělé pasáže (má oblíbená je pokec na SUVčku) a hudba tomu sedí jak hrnec na prdel. A ruku na srdce, po trikové stránce to taky není žádný magnum opus, prostě to splňuje požadavky, které drama klade, takže to lze odpustit, jelikož tady film nestojí na CGI efektech, ale na hlavní myšlence. Takže proč 5*, když vizuální stránka dosahuje "pouze" 4,5 nebo možná jen 4? No jednoduše jde o to, že mě film dostal po té stránce mysteriózní. Za 2 shlédnutí lze film krásně a bez menších problému pochopit, ale i přesto jsem pořád omráčen přesahem, který Příchozí nabízí. Já si z toho ještě mimo jiné odnesl vlastní retardovanou teorii, která mi z prvního sledování udělala v hlavě chemický koktejl. Nutno dodat, že byl pozitivního rázu. Kvůli druhé složce dávám pátou hvězdu, i když by lidé mohli namítat, že snímek není tak dobrý. Já bych ale mohl namítnout, že Interstellar byl taky sračka a lidi u toho honili jak zběsilí. Zde narážím na podobné hodnocení. Řekl bych, že tu máme (zatím) drama roku, minimálně.

• 23.10.2016  22:58

Vezměte docela slušný nápad (který by v "erkovém" provedení mohl mít grády) a nahoďte na to puberťácký vizuál. A vlastně všechno puberťácké. Od herců, jejich problémů, jejich pojetí o životě, ... kurva, však víte jak jste byli mimo, když vaše hladina hormonů jela Skrillexe. Vlastně ani nevím, co na tom bylo špatně a co dobře. Jako jo, vím, scénář plný klišé, nejtrapnější matka roku, ošklivá a tlustá "nejka", po které prý jedou kluci (asi panicové) a hackeři jak se patří. Moment, vždyť už jsem psal, že je to hloupé a puberťácky naivní, ne? Ale já to dokážu přehlédnout. Pohonil jsem totiž trochu nad Emmou Roberts.

• 26.8.2016  10:21

Ugh!!! To bylo tak... tak kýčovité? Hloupé? Stejné jako jednička? Komentář bude krátký, protože já opravdu nevím, co na to říct. Tak dementně hloupé... parta kamarádů nachystá během minuty pódium, vyladí zvuk, postaví zábradlí and shits a předvádějí neuvěřitelně trapná kouzla (u vody jsem litoval toho, že jsem živý organismus a součást existence vesmíru, vlastně... toho jsem litoval téměř celý film), mají fantasticky nachystané kecy o tom, že je třeba opona, tyčka, půl lžíce soli a trocha tymiánu a BUM! Kouzlo. Třešničkou na dortu je vůbec nepřehrávající "publikum". Jedno pozitivum by tu ale bylo. Je to vlastně dobře natočeno a kupa lidí bude ječet nadšením stejně jako to vypatlané publikum, což je samo o sobě docela kouzlo.

• 18.8.2016  11:49
    Sousedi 2 (2016)

Nezlobte se, ale když komedie není vtipná, tak nesplňuje požadavky na komedii. Tři slabé uchechtnutí za celou dobu je opravdu smutné a jestli se někdo pokusí o trojku, ojebu mu mámu. Vidíte? Asi takhle trapné vtipy to byly...

• 10.8.2016  15:19

Z jakého důvodu jdete na film, kde je grupa šmejdů, kterým je u prdele zákon a tak? Abyste viděli, jak s kýmkoli, kdo se jim postaví do cesty, zametli bez slitování a se záporáckým přístupem. Jenže nic takového film neobsahuje. Je to sice velmi svižné a úvodní seznamovačka je poutavá, ale pak vše sklouzne do mišmaše nepřehledných akčních scén, které mají být hlavním tahákem, a do telenovely, kde antagonisti brečí jako malé holky nad tím, jak mají těžký život a podobně. Nope, to bych se podíval na Upíří deníky nebo na jinou sračku, ale ne na Sebevražedný oddíl. Postavy, které by si zasloužily prostor, jej nedostaly nebo byly jen součástí flashbacků. Když se nad tím tak zamyslím, Joker dostal možná tolik prostoru, co všichni, kromě Harley. Ta byla bez debat tahákem filmu, ale je rozdíl, když někdo vystupuje z řady anebo když vyniká ve společnosti, která ani neumožňuje prostor pro kompetici. Něco jako Bolt na paralympiádě. Jednoznačně Ayerova chyba, nicméně lepší než BvS.

• 10.8.2016  15:02

Nový Star Trek podle titulu sliboval objevování neznámého a přitom se ironicky zakopal na 3/4 filmu na JEDNU planetu! Scénář taky nepomohl a motivace nezáživných protivníků tomu taky nepřidala na nadšení. Občasný vtip vystřídala nuda a pořád dokola. Třešničkou na dortu byla fuckin ultimate madafaka CGI akce na motorce, tleskám ve stoje. Ve výsledku trojka postrádá Wow z cestování ve vesmíru jedničky a charismatického záporáka ze dvojky, zůstává pouze něco málo ze soundtracku a posádka Enterprise, což je tedy velké zklamání. Ale není se co divit, Lin prostě není Abrams.

• 17.7.2016  20:12
    Memento (2000)

Na Memento můžete být staří a inteligentní jak chcete (ok, autisti se nepočítají) a přesto vám unikne tolik detailů i když se snažíte zapamatovat sebe více věcí. Scénář a vlastně i jakákoli scéna pak nabírá úplně nový rozměr, protože oboje je pro film jako celek důležitější než v obyčejných filmech. A Memento obyčejný není, nutí vás být bdělými, ve střehu, masíruje paměť, snaží se vás donutit film poskládat chronologicky, zatím co se snažíte si vše zapamatovat. Nejlepší by bylo si film pustit hned poté, a pak zase, a znovu až si nakonec vytvoříte vlastní memento. Tenhle film bych nazval jistým hybridem, kde stačí chytrý scénář s psychologickým přesahem a obalit ho v časově převrácené, Nolanově stylizaci, takže ve výsledku nejde ohodnotit hůř jak pěti a neříct si, že nemilujete filmy!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11