Konkurenti (1992)

Úžasný Jack Lemmon a výborně vybraní představitelé všech postav. Skvělé obsazení. Vynikající adaptace divadelní hry o cesťácích v nemovitostech. Herecký koncert.

Srdíčko (1987) (TV film)

Jak zašlá byla dva roky před revolucí Stará Praha, Nový svět. Z herců zaujme Jana Preissová a Věra Kubánková.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Nejdřív mě vystrašili, že to povedou v duch americké show (JakoMadMax-stíhačky-jakoBurningMan...) Ale jsou snad lepší, než dřív. Precizní scénáře, vypilované dialogy plné suchého humoru. Rozpočet umožňuje skvělé zpracování. Změny jsou veskrze kladné... ...PS "Jedu bokem ve lněném obleku."

Hrdina má strach (1965)

"Béďa se chystá na vedoucí funkci." "Myslíš?" "Já na tyhle bezdůvodně blbý ňák nevěřím." ..."Ani naprostá omezenost není vyloučena." "Proto se mi nezdál tak nebezpečnej."

Skřivánci na niti (1969)

„Tohle jsou naši dělníci. Bývalý filozof, prokurátor, holič, kuchař a saxofonista. Jedinej dělník původem jsem tady já,“. "Pan prokurátor má štěstí, že neskončil před soudruhem prokurátorem". (Odmítal uznat, že obhajoba je součástí obžaloby).

3000 mil na útěku (2001)

Režisér hodně chtěl, ale zdá se mi, že neumí dobrý film.

Sázka na smrt (1988)

Drsný Harry, v nejlepší formě. Plus, do počtu, mladí Liam Neeson a Jim Carrey, v kriminálce o sázkách na smrt. Za množství záběrů, citací a odkazů vypůjčeno později v jiných filmech, pro které byla Sázka na smrt inspirací, hvězda navíc. Prakticky, etalon žánru. Eastwoodovi fandíte, i když střelí chlápka, co zahodil zbraň, do zad. PPS Nezapomenutelná autíčková honička Friscem.

Richard Jewell (2019)

Civilní, asi věrné realitě. Holt, Eastwood.

Herec - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Silný námět z počátků bolševického marasmu, v úžasném Bebjakově zpracování. Tak dobrou režii jsem od něj neviděl od Spravedlnosti.