Inspektor Rebus (2000) (seriál)

Nemile mě překvapilo, jak je Inspektor Rebus pro mě nudný. Neměl by to tak být, podle podle všeho. Ještě mu dám asi šanci.

Velký flám (1966)

Kvalitní. Pro Francouze nad 60 jistě i vtipné.

Le Mans '66 (2019)

Zvuk! Že to je dobrý film celkem nikdo nepochybuje. Co ho ale staví na bednu, to je zvuk - harmonie ruchů, převodovek, a motorů, ale i zvuků v dialogových pasážích. Plus dobrá hudba. Chce to vidět tam, kde umí pustit parádní (ne uřvaný) zvuk.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Co? Plyn, který eliminuje radiaci? Úplná kravina, ale slušné destrukce s takovým množstvím rozbitých aut, jako ve všech Kobrách 11 dohromady :-) ...Dialogy se synem jsou....:-/... Tohle není žádná Smrtonosná past, jen zneužití názvu. ..PS Bruce Willis hraje, jak jinak Bruce Willise. (a Rytmus Rytmuse?)

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Stejně dobré, jako v dětství. Louis de Funès v dobře obsazené komedii komedii, co není fraška. ...."Ještě jednu, a obrátím se na odbory." ...(v těch letech obdobně kvalitně i Pierre Richard - Hračka atd.). ...PS Krásná Švédka Ann Zacharias, jako ozdoba.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Něco mezi Kameňákem z Olomouce a Bláznivou střelou. Jako parodie dobrý. David Novotný posouvá na tři. PS "Chcete kávu?"

Bourák (2020)

I kvůli popravě od Fily jsem neviděl v kině, dokud to šlo. Chyba. Překvapení, které, jak koukám na csfd.cz, bude doceněno až později. - Muzika není nějaká kopie padesátek, Je to boží soundtrack, jak z Pulp fiction. Stejně tak příběh se poskládá dohromady z perfektních kousků, podpořených lokacemi (ty dva baráky, to je duše vs povrchnost). Kamera přesně ví co, jak, odkud a proč. Hlavní představitelé to evidentně vědí taky. Prostě, od "Tvůj život je zbytek bramboračky od včera" přes "Alespoň nějaký přibližný počet mrtvých" - "Nemáme to spočítaný" po "Jsi volný."

Goebbelsův pokus (2005)

Obrovské množství obrazového materiálu, doprovázeno citacemi z deníků hubeného chlapce bez kamarádů, který se stal mistrem propagandy, hlasatelem nacistické víry. ...PS Jsem přesvědčený, že každé společenství, ovládané slepou vírou, nemůže dobře skončit. Ač "víry" provází lidstvo od nepaměti, je tupý dav ovcí bez pochybností vlastně nelidský. PPS "Od těch bolševiků se můžeme hodně naučit. Především, jak pracují s propagandou" (J. Goebells 1926)

Konkurenti (1992)

Úžasný Jack Lemmon a výborně vybraní představitelé všech postav. Skvělé obsazení. Vynikající adaptace divadelní hry o cesťácích v nemovitostech. Herecký koncert.

Srdíčko (1987) (TV film)

Jak zašlá byla dva roky před revolucí Stará Praha, Nový svět. Z herců zaujme Jana Preissová a Věra Kubánková.