Bratrstvo černé pracky (2002)

Na tomto filme sa da poriadne zasmiat. Eddie Griffin je opat riadne funny. Samozrejme nejde o standartnu komediu a tento styl humoru musite vediet ocenit. Alebo proste musite mat naladu na takatu hovadinu. Dost sa to podoba na Austina Powersa. Samozrejme je to plne odkazov na ine filmy. Ma to akciu a vela necakanych momentov. Tak isto sa nevyhneme plno kecom o rasizme na cernochoch. Ale samozrejme to vsetko bola riadna prca. "Biela diablica" bola sexy. Takze, bavil som sa.

Columbo - Smrt bere jackpot (1991) (epizoda)

Trochu slabsie. Vela nahod som tam badal. Pobavila ale aukcia a pohreb so starou pani. Zaver bol celkom ok, no milenku mohli inak usvedcit. Sklamanie som ale citil hlavne voci obeti, kedze by urcite nepovedal, ze prave stryko mu takto ublizi. Rip Torn zahral fakt riadneho hajzlika.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Zatial asi jedina cast kde sa popisovana spolocnost prakticky uplne podobala tej nasej. Takze z tejto stranky nezaujimava cast. Pri tom mnozstve roznych prikladov spolocnosti ma to ale hned od zaciatku oslovilo a fakt som bol plny ocakavania co bude vo veci. Celym dejom som presiel so zaujmom, lebo pointa bola jasna, atmosfera bola gradujuca, uz sa len dockat zaveru. A ten bol teda dost kruty. Opat mozeme polemizovat co bolo spravne, co nie, no cast ktora musi zaujat. Herci boli skveli, takze aj vdaka tomu idem do plneho poctu.

Útěk z Alcatrazu! (2011) (TV film)

Hlavne zo zaciatku to bolo zaujimave, lebo pri opise uteku som si uvedomil, ze to od slova do slova sedi na film Utek z Alcatrazu, v hlavnej ulohe s C. Eastwoodom. Potesilo ma, ze hrany film bol tak detailne natoceny podla skutocnej udalosti. Ten film u mna ziskal vyssi kredit. Inak ma to ale nejako extra nezaujalo. Informacie celkom zaujimave, ale spominany film ma bavil ovela viac.

Cizinec ve vlaku (2018)

Zaciatok ma tempo a poriadne ma to zaujalo. Potom to bola trochu slabota, malo sa tam toho dialo. Ten fight bol ale super natoceny. Potesila ma ucast dvojky z Insidious - Farmiga a Neil. Graficky vrchol pred koncom bol sice trochu cez ciaru, ale bolo to celkom efektne. Osobne mi vadilo len to, ze motivacie postav boli v niektorych pripadoch tazko uveritelne. Vela z pribehu sa stalo len preto, ze to bolo napisane. Trochu ma to rusilo, ale aspon som si mohol pocas filmu pohundrat, to ja rad. Zaver bol podla mna v poriadku. Nie je to uz to, co to byvalo Mr Neeson, ale u mna su to stale priemerne 3*.

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (epizoda)

Pre mna to bola dost vtipna cast. To odvolavanie sa na predpisy nemalo chybu: "Vite kto som?" "Ano pane" "A odmitate" "Ano pane, musim." Potom turovanie starej kraksne kvoli fotke s tienom. Aj samotny zaver bol nezvycajne vtipny. Tato cast je fakt podarena, taka rebelska oproti standardu. Hlavne vdaka tym vtipnym momentom, no do plneho poctu mi tam cosi chybalo.

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Musim uznat ze fakt skvely napad. Casto pisem ze nieco tak originalne som mimo tohto serialu davno nevidel no a v tomto pripade to plati duplicitne (Inception ale ukazal cestu). Ihned po dopozerani epizody som si vsak povedal, ze z tohto plny pocet nebude. Presiel den a rozlezalo sa mi to. Na tejto epizode mi vadila jedna vec, hlavna postava. Ale ze fakt mi vadil. Cudoval by som sa, keby to ale nie je zamer tvorcov. Ako fanusika hororov ma mrzelo, ze ta hororova linka bola trochu nezvladnuta - to jeho bla bla ma nebavilo. Zaver bol dost smutny, no zahralo sa to na riadnu tragikomediu, asi preto sa nam hrdina nemal pacit. 0,04sek, lol.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Nejdem zbytocne mudrovat, ktore prvky sa mi pacili, ktore nie, nemalo by to aj tak ziaden efekt na moje hodnotenie. Ved kazda cast je vhodna na temu k pivu. Vela detailov by sme mohli rozobrat a mozno by sme zistili, ze takto existujuca spolocnost by proste nemohla normalne fungovat. Co sa tyka ale prevedenia, tak to bolo vskutku podarene. Mozno som ale na zaver cakal trochu vacsi zvrat v ramci prihovoru na svadbe. Vysvetlil som si to tym, ze kazda cast v ktorej cakam nejaky zvrat s citatom, ktory by som si ihned vycapil na Facebook (ironia), skonci tak nejako nemastno neslano - osobnym zlyhanim daneho jednotlivca. Tu to vsak okorenil aspon uplny zaver, kde par presne mierenymi vetami vyjadrili celkove rozpolozenie hlavnej postavy.

Bílá vdova (2000)

Prijemna anglicka komedia, ktora si ma ziskala takou pravou komedialnou atmosferou, doplnenou jemnou naivitou a klasickym anglickym humorom. Brenda Blethyn bola fakt skvela. Svoju Grace zahrala super, radost pozerat na jej vyrovnanost. Spolu so zahradnikom tvorili riadnu dvojku. Ide o starsi film a velmi sa mi to podoba na "Do naha". To vsak bolo trosku z ineho sudka, no tiez boli voditkom financne problemy, anglicko a pozitivna energia, ktoru by clovek aj napriek tomu ze je to komedia, necakal az v takych mnozstvach.

Zločin za bílého dne (2015)

Skoda spoileru v obsahu. Priznavam, ze som to nedopozeral, cca v polke som prepol na nieco overene :)