Sbal prachy a vypadni (1998)

Ve srovnání s Podfu(c)kem, který jsem (bohužel) viděla dřív, je Sbal prachy a vypadni o dost lepší. Možná je to trochu jiným smyslem pro humor, lepší zápletkou a celkově propracovanějším scénářem. Partička zlodějů, která se chystá okrást partičku pěstitelů a huličů, kterou se chystá přepadnout parta zoufalých kamarádů...:D Žádné zbytečné dialogy, spousta akce a vtipu a až tarantinovský závěr. 85%

Sledování (1998)

Na režisérsko-scenáristický debut je to teda pecka. Doslova psychologicé drama, které svede dohromady osamělého voyera a zvláštního zlodějíčka, kterého baví prohrabávat ve vykrádaných bytech ty nejosobnější věci. Zprvu vůbec nevíte, co vás čeká, jestli sonda do hlubin voyerské duše nebo kriminální zápletka. Nakonec díky prostřihům růných časových rovin příběhu (které se pro Nolanovu tvorbu staly typickými) přichází něco víc - propracované psychologické drama, které přináši řadu zcela neočekávaných zápletek a ta závěrečná vás tedy dostane. Při odhalení onoho jednoduše geniálního plánu mi přišel na mysl film Obvyklí podezřelí a role Verbala Kinta :). 80%

Řetěz (1981)

Zajímavý pokus o západní produkci v době komunismu. I když má příběh několik nedostatků (hlavně ten začátek je zbytečně zdlouhavý, to chtělo více střihu a méně akce :)) přece jen dokáže u diváka vzbudit zvědavnost, jak to celé vlastně dopadne. Postavy jsou trochu přehnané (zejména Pavel Nový jakoby nevěděl kam svou postavu zařadit) a Z-U Keslerová jako nevýrazná loutka působí místy poněkud nepřesvědčivě. S přihlédnutím k době vzniku 45%

Coco Chanel (2009)

Milé překvapení, skvělá Audrey Tautou a romantický příběh. O svět módy jsem se nikdy do detailu nezajímala, takže o životě Coco Chanel jsem před filmem nevěděla vůbec nic, takže do jaké míry je biograficky věrný nemohu posoudit. Ale výprava a kostýmy mě zde doslova nadchly, včetně hlavní hrdniky. Škoda jen, že nedostala silnější herecké partnery, se kterými by mohla z romantického příběhu vytěžit více než jen příjemnou projížďku směrem k osamění a úspěchu. 70%

Podfu(c)k (2000)

Ať se snažím jak se snažím, tak tento typ humoru mě asi stále (nebo už?) míjí. Snad proto ani pořádně nevím jak do hodnocení - herecké výkony jsou výborné (hlavně Brad Pitt a Jason Flemyng), příběh má doboru poentu, ale to ztvárnění mi prostě nějak nesedí. Navíc některé scény mi přišly natolik trapné, že jsem měla nutkání si překliknout v příběhu o kus dál (trapné dialogy černošské dvojice). Je to kvalitní filmařina, ale není to můj šálek kávy. Proto se na to koukněte sami a udělejte si taky vlastní názor. 60%

Střihoruký Edward (1990)

Tvůrčí duo Burton - Depp v jedné z klasic současné kinematografie. Dramatická fantasy, která vytváří zcela jedinečnou atmosféru, spousta efektů/ vynálezů ale také krásné dobové vykreslení amerického předměstí 50. let. Vše korunováno nepopsatelným hereckým výkonem Johnyho Deppa. 95%

Smrtelná lavina (2005) odpad!

Tohle není ani béčko, ani céčko ani nic jiného než odpad. Opravdu strašný zážitek.

Když se setmí (2004)

Příjemná oddychovka - pláž, drinky s deštníčky, azurové moře, šarmantní Pierce Brosnan, krásná Salma Hayek, zajímavá zlodějská romance. Poenta zajímavá, zpracování už horší. Pokud nečekáte propracovaný příběh se silnými postavami a smíříte se s prvoplánovitými až tomuto žánru poplatnými postavami (nepolapitelný zloděj gentleman, přihlouplý policista, krásná zlodějka, která své řemeslo definitivně pověsila na hřebík, atd.), film neurazí. Místy dokonce pobaví. Jinak ale výrazně nezaujme. I přes snahu vyprávět příběh neúplně pomocí retrospektiv je jeho druhá polovina poněkud rozvláčná a chybí jí ten správný drive. 50%

Let's Dance (2006)

I když se vykašlu na příběh, samotné tancování a dobrá hudba na víc jak 2 hvězdy nestačí. Na hlavní hrdiny pěkná podívaná, ale asi jsem čekala víc. 35%

Kurýr 2 (2005)

Jak se dalo očekávat po prvním dílu bez silného scénáře, kurýr dva pokračuje sestupnou tendencí. Příběh opět o ničem, scénář prachbídný a pokračující snaha to dohnat na poli akčních scén. Bohužel v tomto případě akční scény hraničí s parodií a k lehkosti Jamese Bonda jim chybí alespoň trochu šarmu a rozumu. Z kurýra Franka, tvrdého vojáka s ještě tvrdšími pravidly, se nám tady stává řidič profesionál kaskadér, který ve svém audi skáče ze střechy na střechu, jezdí po římsách a bomby z podvozku auta sundává efektním skokem pomocí jeřábního háku...opravdu bída. Nebýt mých oblíbených polonahých bojových scén, šla bych s hodnocením ještě o hvězdu dolů, protože na víc Kurýr 2 nemá. 30%