Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Přestože francouzské komedie nepatří k mým srdcovým zážitostem, tak Pierre Richard a naprosto neuvěřitelná zápletka mě ani chvilku nenudili. Ke všemu byl film i velmi příjemně obsazen. A že mám dobrou náladu a nikomu to neuškodí, tak tomu dám pět hvězd.

Hotel Rwanda (2004)

Tak jestli chcete vidět něco, co vám otevře oči, tak se podívejte na Hotel Rwanda. V době, kdy mi byly dva roky, se děla takováto zvěrstva za nečinného přihlížení "západního" světa... Silný zážitek, když si uvědomíte, čeho jsou lidé schopní.

Rebelka (2012)

Průměrný animák jak zpracováním, tak hlavně nápadem... Nic převratného - Disney tohle točil před 40ti lety.

Mafiáni (1990)

Velmi průměrná gangsterka, kterou vytahují "na světlo" jen to, že byla natočena podle skutečné události a výkon Joea Pesciho, který je vážně pošahanej magor. Na to, ke kolika vraždám ve filmu dojde, se mě ani jedna nedotkla. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc, když to porovnám třeba s L. A. Confidental tak to je jako bych vedle sebe postavil Fiat a Aston Martin.

Mrtvá a živá (1940)

1/2 je napínavé gradování příběhu, kdy všichni cítíme, že panství a všichni jeho obyvatelé se chovají k nové paní de Winter s despektem a nepokrytě ji srovnávají s první a velmi oblíbenou manželkou pána domu. Maxim také nepatří mezi mentálně nejstabilnější jedince a atmosféra tak příjemně houstne. Ve 2/2 se dozvídáme některá důležitá fakta a situace se postupně vyjasňuje napětí téměř mizí a nastupuje strach z prozrazení, které by mohlo přijít. Hitchcockovi se povedlo ve mně vyvolat tísnivý pocit a empatii k čarovně krásné Joan Fontaine, odpor k paní Denversové (nejspíš východní Němka) a nedůvěru k Maximovi alias Laurenci Olivierovi, který byl právem za svůj výkon nominován na cenu Akademie.

Banáni (1971)

Beru to jako poctu němým groteskám, která je slabší než Spáč, ale rozhodně i tak se jedná o velmi dobrou komedii. Perfektní na tom je, že za 40 let nezestárla ani o den a dnes by byla, stejně jako v době vzniku, aktuální satirou na diktátorské režimy ve světě.

Galaxy Quest (1999)

Sexy Sigourney Weaver (překvapivě) a hláška "Při Grabtharově kladivu!" mi asi navždy zůstanou v paměti.

Smrtonosná past (1988)

Akční klasika, kdy jeden policajt v bílým tílku (po dvou hodinách už i bez něj) a bos dokáže zachránit 30 rukojmých, přemoci 12 teroristů/zlodějů a ještě zničit fungl novej mrakodrap :D

Bonnie a Clyde (1967)

Vlna nového Hollywoodu a vzpoura proti systému se povedla na výbornou. Warren Beatty a Fay Dunaway hrají skvěle. Do 2/3 filmu jsem se přavážně usmíval na vtípky a situacemi, které nastaly. Poté už film uhodí na mnohem vážnější notu a konec dopadne tak, jak všichni tuší, ale přesto by chtěli aby to dopadlo jinak a lépe.

Byl jsem při tom (1979)

"Život je jen stav mysli". Chance málo mluví, zná jen vše okolo své zahrady a rád se dívá na televizi. Celý život nevyšel z domu a má inteligenci předškoláka. Přesto je možná tou nejchytřejší osobou, kterou ve filmu poznáme. Nesnaží se být nikým jiným - každému říká pravdu. Jen ostatní ji slyšet nechtějí, nebo si jeho slova přeberou po svém, vkládají mu do nich své myšlenky. Ono je hrozně snadné natočit špatnou komedii o zaostalém člověku v neobvyklých situacích, ale natočit kvalitní drama o tomtéž, je nesmírně obtížné. Peteru Sellersovi a Halu Ashbymu se to povedlo. A konec filmu nemohl být lepší.