Galaxy Quest (1999)

Při Grébtrovu kladivu, to je ale komedie. Lepší parodie na Star Trek tu asi ještě nebyla. Nekopíruje, bere pouze námět a příběh už si jde svou cestou. Neohrožená posádka herců, která neměla jinou pořádnou roli a která je známá jen pod seriálovými postavami. Deprese z neustále se opakujících reklamních či fanouškovských akcí a proklínání sebe sama, že někdy v tomto seriálu hráli v čele s Timem Allenem jako kapitánem, který svou roli i po tolika letech miluje a otravuje tím ostatní. Pokud by jste měli vidět pouze jednu parodii na scifi seriály,tato je ta pravá - Galaxy Quest, vzhůru za dobrodružstvím a ještě dál....

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Naprosto ujétá americká komedie s nevšedním námětem. Situační komediální scény vás donutí i hlasitě se zasmát a tak by to mělo i být.

Klub rváčů (1999)

Jste neustále naštvaní na to jak není život fér, jak nic nemá cenu, cítíte se osamělí a připadáte si že vám nikdo nerozumí? Tento film vám naprosto rozumí, film o komkoli z nás, kdo ztrácí víru v žití, film o tom, že pokud chcete najít opět cestu dá se najít i tak že jdete naprosto mimo ní. Atomosféra děje vás pohltí, herecké výkony také a vy po závěrečných titulcích cítíte jak vám rostou křídla.

Thelma a Louise (1991)

Kdybych měl prožít poslední víkend svého života, nevadilo by mi ho prožít takto. Každou ujetou míli k cíli, jsou životem zničené hrdinky živější a každý okamžik prožívají naplno. Přestávají přežívat, ale konečně naplno žít, což jim může každý závidět. Ridley Scott je v tomto filmu opět ve formě.

Strážci Galaxie (2014)

Jako odkojenec Star treku a Hvězdných válek jsem dlouho čekal na hrdinský barvami přeplněný akční scifi epos s cool vypadajícím záporákem a spoustou úžasných a neuvěřitelných světů s neuvěřitelnými a úžasnými bytostmi. Vtipné, lehce prostodušší, ovšem odpočinkový film, který Ty z vás co máte tento styl filmu rádi, pobaví a dvě hodinky v kině či u televize vám utečou jedna dvě.

Železná srdce (2014)

Tento film pro mě byl velkým zklamáním. Těšil jsem na na filmovou válečnou klasiku, na film, který zde už dlouho chyběl a opět se na filmové plátno nedostal. Místo toho se ukázal válečný akčňák s Bradem Pittem v čele. Nepomohlo ani hloupé vzpomínkové vyprávění u stolu o mrtvých dětech a ženách kdesi v Africe či Itálii. Atmosféra utrpení a hrůzy druhé světové valky se vytratila kdesi po původních titulkách a nepohltí vás ani do závěrečných titulek. Místo toho se přesunujeme do hloupého amerického akčňáku, který se odehrává v roce 1945. Prosíme, přetočte....

Interstellar (2014)

Ano, možná že jsem zaujatý, protože Christopher Nolan je pro mě nejlepší režisér současnosti. Ano, možná má film nějaká slabá místa, ale už dlouho jsem neměl zatajený dech při posledních minutách filmu a po záverečné scéně nevydechl úžasem. Christopher Nolan je ve vrcholné formě a umí si vybírat ty nejlepší lidi s kterými pracovat. Nejlepší science fiction posledních a dalších let. Těším se na další jeho projekt.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Něco nového, velmi akčního a herecké výkony opravdu také stojí za to. Nečekejte akční béčko, ale kruté, krvavé, ovšem velmi kultivované a inteligentní Sarověké Řecko. Hrdinové jsou chrabří, napumpovaní a mezi naprosto "cool" hláškami se objevuje i ten inteligentní humor. Děj se drží historických témat a nějaké to "přitažení za vlasy" v podobě perských nepřátel vám vadit vůbec v celku nebude, spíš vás přitáhne k filmu

Na hraně zítřka (2014)

Příjemná akční oddechovka která se snaží přijít s novou neokoukanou zápletkou. Co se týče filmů se zápletkou stále se opakujícího dne, tak film s Billem Murrym "Na hromnice o den více" se nedá naprosto srovnat. Rozdíl je v tom, že zde jsou činy hlavního hrdiny Billa Cage poměrně předvídatelné což se u Murryho říci nedá i když se jedná o film s naprosto jiného soudku. Pokud chcete vidět opravdu výborný film na téma boje lidstva proti zlým "emzákům" tak najdete lepší tituly ovšem i přes to všechno klišé, které zde můžete očekávat, film pobaví a Emily Blunt je ve futuristickém bojovém brnění opravdu sexy a to je také důvod film shlédnout.

300: Vzestup říše (2014)

Surove a vulgarni. Pot, spina a litry krve, co vic si muzete panove u filmu prat. Takto vypadal starovek, takto drive vypadali valecnici a pravi muzi. Film si naprosto uzijete, testosteron se vam prudce zvysi a z kina budete odchazet s pocitem hrdinneho valecnika. Doporucuji jit na film bez zenskeho pohlavi, protoze po filmu vas slecna zatahne na nakupy a vas znovunabity pocit muzstvi ztratite stejne rychle jako ho pri filmu nabydete.