Pařba v Bangkoku (2011)

Velké zklamání. Další smutné pokračování po úspešném prvním dílu. Jediný scéna, která mi přišla z celého filmu nejzábavnější a nová, je návštěva strip baru a setkání s velmi žhavou Thajkou, nebo spíše Thajcem? Jinak se celý film točí okolo momentů podobných z Las Vegas, které se mi ovšem ani z poloviny nezdály tak zábavné jako v prvním dílu. Slabé dvě hvězdičky a "Pařba", kterou bych nechtěl zažít pro její nudnost.

Hranaři (2011)

Průměrný film i scénář. Hodinka a půl mi v kině utekla jako voda. Nemohu říci, že jsem se u filmu nudil. Zřejmě to bude tím, že nudnou atmosféru zahnal exceletní Jiří Langmajer. Saša Rašilov opět nezklamal a nepředvedl žádný herecký výkon a podobné to je i z Kateřinou Brožovou. Velice mdlé herecké výkony. Finální hodnocení? Film stojí za zhlédnutí, ale znovu bych se na něj zřejmě nepodíval....

Nákaza (2011)

Přes nadějný začátek a poutovaou melodii k záběrům, jsem čekal akci a podívanou, nějaké šokující rozuzlení. Film byl nudný, bylo zde zbytečně moc dlouhých komentářů a filmu ani moc nepomohli dobré herecké výkony. Bohužel mě film neoslovil, jak jsem čekal....

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem měl to potěšení číst literární předlohu, jsem byl filmem zklamán. Naprosto nudný a fádní. Akce a napětí se nepodařilo převést z knihy na filmové plátno. Jsem zvědavý jak se povede hollywoodská verze, která bude mít premiéru koncem letošního roku.

Zrození Planety opic (2011)

Při prvním shlédnutí traileru jsem se bál, že opět pokazí filmovou klasiku a nebudou schopni přenést na plátno kvalitní námět. Ovšem spletl jsem se. Chvílemi jsem si připadal, že konec naší civilizace se chýlí k opravdovému konci, neboť zde byla nádherně vykreslena lidská neurvalost a touha po penězích nad morálními zásadami. Lidé znásilnili přírodu a svůj konec si zaslouží. Sympatizoval jsem s opičáky, nebot po útrapách s lidmi si svou pomstu zasloužili. Herecké výkony průměrné, mimika opic výborná. U hlavního hrdiny, šimpanze Caesara, se počítačově perfektně podařilo vyjádřit mimicky jeho pocity. Pokračování zřejmě nebude, ovšem kdyby se neslo ve stejném duchu a stylu, přivítal bych ho rád. *****

Velká ryba (2003)

Nádherný film, který ukazuje jak důležité je snít. Proč nevidět svět po celý život dětskýma očima? Díky tomuto Burtonovskému kousku, jsem si uvědomil, že je důležité nechat v sobě žít to jací jste byli v dětství jinak se stanete nudným dospělým. I kdyby ty příběhy nebyly pravdivé či přikrášlené, není krása je poslouchat? Neuvěřitelný příběh na který budete dlouho vzpomínat a rádi sek němu vracet.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zřejmě můj nejoblíběnější film z Potterovské série. Je tajemný i zábavný. Vztah profesora Brumbála a Harryho dostal více prostoru a herecké výkony teenagarů se mi poprvé i trochu líbily. Profesor Křiklan mě bavil též a scéna u Hagrida při níž vypraví příběh rybky Francise mě dojala nejvíce z celé Potterovské série. Nejvíce mě mrzí že tak málo dostává místo profesor Snape, neboť ho Alan Rickman hraje bravurně. Hudba k film se také povedla a v některých okamžicích dává filmu absolutní "šťávu". 5 z 5

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Cvílemi jsem si film užíval na maximum a chvílemi se ztrácel v ději. Myslím že vysvětlení jak to všechno nakonec bylo, se režisérovi nepovedlo správně převést na plátno. Pravdou zůstává, že jsem zhlédl tento film jen kvůli Alanu Rickmanovi, jehož ztvárění Snapea mi přijde úchvatné a navíc Snapeovo příběh mi přijde lepší než příběh celého Harryho Pottera. Ostatní herecké výkony, tím myslím profesora Brumbála a profesorky McGonegelové byli dalším důvodem proč jsem se na film těšil a nejvíce na skvělý herecký výkon Ralpha Fiennese jako Lorda Voldemorta. Od posledního filmu Harryho Pottera jsem čekal více a pokud si někdy pustím nějaký film ze ságy HP sáhnu po starších filmech a oboum částím Relikvií smrti se zřejmě vyhnu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Naprosto průměrný film, který se tváří jak "bůh ví co".Už se moc těším na závěrečný díl, který má mít premieru za pár dní v kinech. Po naprosto úžasném šestém dílu, který jsem chtěl při závěrečných titulkách shlédnout ještě jednou jsem se po skončení Relikvíí smrti první části těšil na druhý díl, neboť čekám na dech beroucí závěr. V kině jsem se chvílemi nudil a chtělo se mi i spát. Po akčním a svižném začátku začalo nudné putování. Děj velmi osvěžil příběh Tří bratří. který když Hermiona dovyprávěla bylo mi až líto, že skončil, což se nedá říci o filmu. Doufám že druhý díl bude takový jak ho každý očekává i když po tomto filmovém zážitku by bylo možná i zábavnější vidět závěrečný boj ve stylu Lego Harry Potter, kterému bych dal i o dvě či tři hvězcičky více než tomuto.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Můj nejoblíbenější díl Indiana Jonese. Kdykoli si jej rád znovu pustím a nikdy mě nezklame. Harrison Ford a Sean Connery jsou jako otec a syn výborná dvojka a Markus se Saídem jim výborně sekundují. Inteligentní humor, skělé hlášky, to je prostě film co nestárne.