Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Někdo může tvrdit, že nová trilogie Hvězdných válek už není co bývalo. Ovšem, že ne. Původní trilogie totiž přinesla do světa filmu úplně něco nového. Nenapodobytelný příběh, na svou dobu úžasné efekty, které vás baví dodnes a galaxii, která je i přesto předaleko od našeho světa a času, natolik známá a povědomá s naším časem i světem. Stará trilogie je klasika. I přesto, že někdo nemusí souhlasit a nová trilogie se mu nemusí líbit pro svou modernost, jsou to stále ty dobré hvězdné války jako dřív. Galaxie má pořád stejný nádech dobrodružství a tajemna a příběh se blíží na úplný začátek staré dobré trilogie...

Star Wars: Klonové války (2008) odpad!

Pro mě jako dlouholetého fanouška Star Wars je tento počin obrovským zklamáním. Proč chce někdo neustále vydělávat na fenoménu Hvězdných válek a natáčí takové "slátaniny"? Děj filmu je nudný, animace příšerná. Tento film je hnijící vřed v sérii Star Wars.

Temné stíny (2012)

Velké zklamání od mého oblíbence Tima Burtona. Když jsem viděl první trailer k filmu, očekával jsem smršť humoru od začátku do konce. Bohužel je opak pravdou. Z naprvní pohled dobré zápletky, se vyklubal naprosto otřesný, nudný, hloupý film. Jindy výborní Depp a Carterová mi ve filmu připadají jako herci z ochotnického divalda pro zaostalé a ve stejném zaostalém duchu je i celý film. Bohužel se tento kousek nezařadí mezi minulé skvosty Tima Burtona. Finální verdikt? Než abych znovu shlédl tento film, raději bych prošel údolím Smrti se zakousnutým rotvajlerem v mém pozádí.

Do Říma s láskou (2012)

Na tento film jsem šel úplnou náhodou. Přijel jsem do kina s tím že půjdu na první film co hrají. Nemám s Woody Allenem moc zkušeností, ovšem některé části filmu mi přišli opravdu divné. Nejvíce se mi líbila pasáž filmu, ve které Alec Baldwin vzpomíná na svůj roční pobyt v říme za dob studií a vniká svými životními radami do děje, kde ho stejně nikdo neposlouchá a udělá si to po svém. Jen a jen proto dávám tři hvězdy. Jinak mi z tohoto filmu neuniklo v paměti nic.

Temný rytíř povstal (2012)

Christopher Nolan mě opět dostal. K závěrečnému dílu ságy o Batmanovi nemám co dodat, tento film musíte vidět a zhodnotit sami. Pro mě je to ovšem film roku 2012 tohoto žánru a nepřekoná ho nic možná řadu let.

Prometheus (2012)

Od úvodní scény jsem čekal nějaké rozuzlenínějaký trhák na konec. Bohužel jsem se ho nedočkal a na konci jsem se cítil poněkud zmatený. Tolik jsem od celého filmu očekával a z kina jsem odcházel se smíšenými pocity. Nehledě na to, že místo toho abych se při tomto filmu bál, jsem v některých scénách musel potlačit touhu začít se hlasitě smát. Konečný verdikt? Film má zajímavý námět, začátek je našlápnutý pro strhující konec, který se ovšem nepřichází. Film postupně přechází v groteskní akční béčkový scifi film 80. let, který ovšem nemá kvůli novým počítačovým efektům své kouzlo.

Bůh masakru (2011)

Skvělé herecké výkony. Některé pasáže filmu mi přijdou trochu nednesené, ovšem vůbec mu neubírají na váze a mylšence, který děj přínáší.

Vyměřený čas (2011)

Akční zábava, která vám při záverečných titulkách vytvoří trpký úsměv na tváři. Spravedlnost neexistuje a lidé platí ne penězi, ale svým životem za to aby mohli nadále žít, těm bohatým. Vykreslení dnešního vrcholu civilizace v trochu jiném světle, přesto přesvědčivé a pravdivé.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Byl právě ten nejvyšší čas doplnit si další základy filmové klasiky. Naprosto nadčasový film, který od své premiery nezestárnul ani o minutu. Herecké výkony jsou brilantní. Nemám k filmu co říci, tento film se musí vidět.

Warrior (2011)

Nadprůměrný film, který ovšem zůstal pod vrcholem dokonalosti. Surový příběh a perfektní herecké výkony vás přenesou do světa, kde žijí lidé utrápení strastmi života. Gavin O´Connor nám naservíroval příběh, který bych mu do posledního kousíčku snědl, kdyby nezačala ta za vlasy přitažená arénová bitva. Dostat takový výprask a nakonec se opět zvednout a zvítězit, se odpoutalo od reality, která nás provázela celým filmem. Bohužel mě konec nepřesvědčil, tak jako začátek filmu. Na závěr bych mohl dodat, že film stojí určitě za zhlédnutí, ovšem já si ho znovu asi nepustím.