Miluji tě modře (2017)

Takové, lehké, občas příjemně erotické, zamilované a hlavně ne kýčovitě americké. Což má asi za následek zdejší nízké hodnocení.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Není to, a ani nemá být, komedie k zamyšlení. Je to prostě film, kde můžete vypnout mozek a nechat se bavit hláškami, které jsou ve filmu v podstatě v každém rozhovoru. Pravda je, že po chvíli už jsem byl z těch hlášek trošku unavený, pár hlášek bylo vykrádeni z otřepaných vtipů, ale pořád jich bylo dost nových a já se skvěle bavil.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Příjemné pokoukání na ČT po dlouhé době. Dračí sluj na začátku a na konci byla jeskyně Pekárna v Moravském krasu mezi Brnem a Ochozí v údolí Říčky.

Sebemilenec (2013) (TV film)

Mrazivý příběh staršího hajzla a zamilované starší, musím to napsat, hlupačky. Životem zklamaná, leč nepoučená, odmítající vidět zjevné. Hrozně mě ten vztah iritoval, hrozně mě iritovala Stašová, že neviděla zjevné. Až si člověk říká, že takhle slepý a hloupý nikdo být nemůže, ale opak je pravdou. Láska ne jen hory přenáší, ale i zaslepuje. Smutné. Moc smutné.

Tango a Cash (1989)

Přiznám se, že v mém hodnocení je hodně zohledněna nostalgie. Tenhle film, Komando, Rambo, Věc, Lesní duch... To jsou první filmy, které jsme s kamarády hltali v 80. letech na VHS a klidně i v 5. kopii, kdy už ani moc nebylo poznat kdo je Stallone a kdo Russel. Kolikrát bylo u nás doma i 20 lidí, když samozřejmě nebyli rodiče doma, a sjížděly se filmy nonstop až do rána...

Dítě číslo 44 (2015)

Za filmem nehledejte nic jiného než běžnou kriminálku o masovém vrahovi. Stejné scénáře, jen prostředí a nuance se mění. Tentokrát je to v prostředí stalinského SSSR a vyšetřovatel je zneuznaný komunista.

Dávám tomu rok (2013)

Vtipná komedie, která je ze života a asi je více zaměřena na vdaného/ženatého diváka.

Definice lásky (2012) (TV film)

Podle mne docela podceněný film. Film o tom, jak nevidíme štěstí ani když už je máme a jak si je dokážeme sami ničit, jak domněnky utvářejí náš život více než realita, jak je svět kolem a lidi zrcadlem našich myšlenek, nás samotných. Film o tom, jak láska je nejvíc. Jen ji dát šanci.