Reklama

Reklama

Miluji tě modře

  • Slovensko Miluji tě modře (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sympatický malíř a kunsthistorik, doktor David Bárta, se blíží Kristovým létům. Jeho život by už měl mít „ustálenou" podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá Bárta docela smolné období. Dostane výpověď z Národní galerie, žije stále pod jednou střechou s matkou, posedlou jógou, nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem. A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu, krásnou aranžérku - tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz vzhůru nohama. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten" třetí – přítel Terezy, artista Igor, rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda dokáže ustát všechny karamboly rozchodu Terezy s Igorem a zda si dokáže získat Terezinu přízeň... Není to lehké, protože Tereza jednoho dne záhadně zmizí... (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (130)

malylada 

všechny recenze uživatele

Pokud bych měl napsat, o čem film je, tak vlastně o ničem. Nepamatuji si, zda jsem viděl nudnější romantický příběh s tak plochým dějem jako prkno na krájení. Už na začátku a vlastně v průběhu filmu jsem si říkal, zda přehlídka pornstars, hostesek, modelek je schválně filmem provázena, aby trošku film upoutal mužské publikum a nebo jsou tvůrci perverzní. Celá zápletka, jestli se tomu dá takto říkat, je otravná, plná zbytečných a utahaně nudných scén, při kterých se zasmějete snad ve dvou případech. Herci, neherci se utápějí v dialozích jako z ordinace a kromě hlavního hrdiny to bylo místy k nevydržení. Čím více se blížil závěr, tím se schylovalo k tomu nejhoršímu a chybělo málo k horšímu hodnocení. Také bych si moc přál, aby se tvůrci vyhnuli okatým reklamám, jako například na Mazdu, Bohemia chips a Žižkovskou věž. Je to trapné !!!!!.......3/10 ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem mnohem horší patlaninu. Hrozný product placement už je bohužel součástí téměř každého českého filmu a v žánru romantické komedie není třeba podávat oscarové herecké výkony, takže v rámci možností příjemný průměr, který neurážel mou inteligenci. A zasmála jsem se při scéně takové běžné jízdy na červenou: "Kde jste se naučil takhle řídit?" "Já to mám nakoukaný z filmů. Rychle a zběsile a tak." ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem měla velkou chuť film vypnout už v prvních minutách, kdy se objevili snové kýčovité scény. Ale protože jsem holka statečná, která chce mít přehled i přes současnou českou tvorbu, řekla jsem si, že vydržím. Dalším rušivým prvkem je filmová hudba, repektive její využití. Problém je, že je použitý stále stejný do kolečka se opakující hudební motiv. Šablonovité podkreslování scén, které zřejmě režisér považuje na romantické je příliš podbízivé, jakoby divákům měly říct - pozor holky, tady je to důležité, nachystejte si kapesníčky! Příjemným osvěžením je obsazení Denisy Nesvačilové, která je snad jako jediná přirozená. O to víc bije do očí obsazení Václava Jílka, který svou roli zjevně nezvládá, je nepřirozený a deklamuje. To se dá pominout snad u začínající mladší generace, ale překvapuje mě že je to na pořadu dne u ostřílených bardů! Přičítám to špatně napsaným diakogům a slabému režijnímu vedení. Možná měl Miloslav Šmídmajer zůstat u toho, co mu opravdu jde a to je producentská práce, režii by měl přenechat talentovanějším. Protože dobrý režisér by měl odhadnout špatný scénář a rovnou ho odmítnout. Je to smutné, že zrovna pod tímto scénářem je uvedený Jaroslav Papoušek. Doufám a pevně věřím, že touto cestou se současná česká tvorba ubírat nebude. Je jistý přínost pro naši kinematografii film bez pochyby má - může být uváděný jako učebnicový příklad, jak to vypadat nemá. Jedna hvězda za půvaby a přirozenost Denisy Nesvačilové. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pseudoromantická komédia, kde je najromantickejšia časťou ustavičné ukazovanie nahých žien, vraj v umeleckom štýle. Prakticky sa tú stráca pre diváka pointa, keďže sa musí neustále pozerať na mladé celkom obnažené „prej herečky“. Nie, že by to normálnemu heterákovi vadilo, ale na takýto štýl predsa existuje iný filmový žáner. Minimálnu kvalitatívnu úroveň si zachovala aspoň hudba Markéty Irglovej. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Romantické filmy jsou určeny pro dva druhy diváků. Pochopitelně v první řadě pro dámy, které mohou sní, že jednou také potkají pana dokonalého. A pak pro nás ostatní, kteří bychom se směle mohli nazývat zoufalci, jako návod, jak by ten pan dokonalý měl vypadat a co pro to musíme udělat. Problém u těchto druhů filmů je ten, že hlavní hrdina v něm má vždycky štěstí a nakonec mu kráska padne kolem krku ať se děje co se děje. Uvědomělý člověk však ví, že tak to v životě nechybí. Tenhle film bohužel vybočuje. Jednak má dívka, jak už to tak bývá, chlapa a to debila a jednak, jak to taky tak bývá, hlavní hrdina nad ním slavně zvítězí a dívku mu ukradne. Takže, originalita nulová. Romantiky jsem v tom také neviděl tolik, spíše až v závěru. O komedii snad asi mluvit nebudeme, neboť tolik komediálních prvků tam bohužel není. Což je trochu s podivem od autora Homolků. Podprůměrný scénář a naprosto tragická hudba dělají taky své. Bohužel, od tohohle filmu jsem čekal víc. A samotného mě mrzí, že to nedopadlo. Jenže některé scény a i dialogy působí, když ne hloupě, tak přinejmenším úsměvně, jenže asi jinak, než tvůrci chtěli. Bohužel i tenhle film se tak po zásluze obarvil zde do modra. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (6)

  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Natáčení probíhalo v Praze a také v Olomouci na nádvoří univerzitní knihovny. (skudiblik)
  • Jaroslav Papoušek, autor a režisér filmů o rodině Homolkových a spoluautor Formanových komedií Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky, napsal krátce před svou smrtí v polovině 90. let romantickou komedii "Jedním slovem tě miluji modře". Nestačil už jí však realizovat. Chvíli si s myšlenkou režírovat tento film pohrával i slavný kameraman Miroslav Ondříček, finance se však nesehnali, scénář pak dlouho ležel ladem. Miloslav Šmídmajer, producent a režisér filmu Miluji tě modře, přizval ke spolupráci na scénáři spisovatele Pavla Brycze, nositele Ortenovy ceny a scénáristku Lucii Bokšteflovou. Za dramaturgického dohledu Miloše Zahradníka a Márie Dufkové vznikl upravený scénář, který je univerzální a přenosný do každé doby. (Zdroj: Bioscop)

Reklama

Reklama