• Pohádka

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Skvěle fungující charisma a chemie herců... obava z totálního béčka - a milé překvapení, že se dá z Draculy přece jenom něco “neokoukaného” ještě vykřesat.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Hmm, je fakt docela frustrující koukat na něco, co se snaží být “fantasy” a přitom veškeré principy, na které fantasy staví (přesnost, vtipnost, i roztomilost...) totálně popírá. Chci říct něco hezkého, fakt... hmm, hmm... ty dvě hvězdičky aspoň za postavu Sebele a krásné záběry krajiny!

Krvavá nevěsta (2019)

Aaaah, tak takhle kvalitně jsem se už dlouho nezasmála a "neděsila" zároveň. Slušně vybudovaná a hlavně udržená atmosféra, přesné charaktery, dotahované "vtípky" pointami. A přitom taková blbost. No, možná jsem trochu vyšinutá, ale měla jsem prostě čirou radost z jakéhosi "dotažení" a pracování se vším. Vše, co se divákovi předloží, hraje. Trochu mě snad mrzí jen ten evidentní antisemitský pocit, který mi díky určitým promluvám autoři kuší nastřelili do hlavy, ale třeba se mýlím.

Švadlena (2015)

Velice podivný film, který v sobě namixoval atmosféru různých žánrů v něco, řekněme, netradičního. Odejít od něj? Proč probůh?!! Překvápka? Ano, prosím, ještě...

Tísňové volání (2018)

Nádherná ukázka “minimalismu” ve filmu - napětí vystavěno čistě jen kamerou, střihem a hereckou akcí.

Všichni to vědí (2018)

Silné téma, španělsky vymačkané. Klidně bych uvěřila i mnohem větší hysterii, ale kvituji značnou umírněnost. Bohužel, v určitých kolizních bodech a vysvětleních takto vyprávěný příběh pokulhává a zůstává ukryt někde mezi žánry... pro mě snad nejblíže psychodramatu, byť zároveň pomrkává po thrilleru, sociálním dramatu a snad i romantické komedii. Každopádně Penélope a Javier UMÍ zaujmout!

Bába z ledu (2017)

Syrové, pravdivé, lidské, smutné i povzbudivé.

Obchodník s deštěm (1956)

Dlouho mi tento film unikal, až jsem ho viděla přesně “ve správnou chvíli”. Dojme, zaujme a nadchne! I v 21. století...

Zmenšování (2017)

Několikrát mě film nahlas rozesmál. Určitě na tom mělo zásluhu použití českých jmen. Trochu povrchní důvod, ale stejně vděčný. Každopádně zajímavé téma, propracované. S hodně mouchami, které ale člověka nutí přemýšlet po shlédnutí a o filmu hovořit. A to se počítá. Alespoň pro mě.

Naprostí cizinci (2016)

Jo, tak máto technické mouchy jako často až příliš rychlý, nevyvážený střih. A je to hrozně ukecané na to, že tam není pohyb. Ale téma a dialogy famózní :)