Velcí bratři (2008)

Konečně zas jednou Rkový rating u komedie neznamená že jde jen o další přitroublou komedii o teenagerech co chtěji zasunout do každé díry co potkají. Konečně zas jednou malé děti ve filmu neznamenají dráždění dávícího reflexu na nejvyšší možnou míru. A konečně zas jednou zní i ty jednoduché morality o hledání vlastní cesty bez ohledu na nechápající okolí a překonávání krize... ehm, skorostředního věku docela přijatelně, takže i ten uberhappy end není nasírací ale vlastně velice vítaný. Což je hodně pozitivní... ale je trochu škoda že kromě toho všeho příjemného to místy poněkud přestává být dostatečně vtipné... všechny scénky z Larpu jsou sice boží a bojování s (pře)výchovou dětí k obrazu zkažených skorodospělých hrdinů je taky fajn, ale kromě něj je to místy vlastně docela nuda. I když i k té fantasy bitvě a oslavě po ní bych měl výhrady, a to že je poněkud krotká... no, ale pravda, držet se víc skutečnosti tak se to ani do toho Rka nevleze :-D 7+/10

Prosíme přetočte (2008)

Láska ke kinematografii nade vše!, chtělo se mi křičet po prvním shlédnutí traileru... ale ve filmu samotném už se mě toto nadšení zdaleka tak moc nedrželo. Ano, scénky amatérského "přetáčení" jsou úžasné, a i to dojetí a spousta nostalgie za tou neustále se proměňující historií filmového umění na konci opravdu přišla... ale to nic nemění na tom že Jack Black je snad poprvé ve své kariéře poprvé od začátku až do konce šíleně nesympatický debil a Mos Def jako přičmoudlý přicmrndlík je zase silně nevýrazný a film moc netáhne. K tomu všmu je navíc zápletka obalující celé to veselé šaškování s kamerou zase vcelku standartní, unyle pojatá a místy i dosti roztříštěná, což bych od Gondryho opravdu moc nečekal. Další Nauka o snech se tedy nekoná... ale kdyby někdo zkrátil "Be kind" zhruba o polovinu, tak je boží. 7/10

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Smutné, nejlepší americký animovaný seriál všech dob... a musí skončit tak špatně. Film sice na rozdíl od těch starších vcelku drží pohromadě a má jakýs takýs sledovatelný děj, ale ten není ani trochu originální a vlastně ani vtipný. Genálních gagů, které se staly pro serii trademarkem, satiricky si utahujících z lidských vlastností, historie, či celé společnosti, je tu poskrovnu a vlastně se smrskly na pouhou zelenou agitku. Ani ten Nixon radostně nařízující odposlechy nemá až takový drajv jak by mohl... zato hloupých pádů a dalších mnohokrát opakovaných rádoby-vtipných scének je tu spousta. A mohl bych i pokračovat: Bender je nevýrazný, Zoidberg skoro nemá prostor, Farnsworth není šílený, atd. Není to extrémně nudný film, jen starší Futuramě nesahá ani po kolena... ale co je v něm největší ZLOČIN - vynikají romantická linie mezi Leelou a Fryem, která táhla celý seriál už od začátku a je na ní postaveno mnoho a mnoho vynikajících dílů, se tady celou stopáž řeší jen minimálně a není ani trochu emotivní... aby pak najednou skončila tím nejstupidnějším klišé jaké se ve filmech objevuje. Prostě smutné. 5/10

Detroit Metal City (2008)

Skuteční metalisti nežerou křečky, skuteční metalisti žerou puding! Aneb tak nějak to vypadá v DMC, kratičkém seriálu o looseroidním studentíkovi který poslouchá slaďáky, pomáhá stařenkám a má rád roztomilá zvířátka... a po nocích se převléká za überdrsného satanistického zlodeathmetalistu a zpívá o znásilňování, vraždění, znásilňování a vraždění. A nebo je to možná naopak, protože jeho věčná snaha se přetvařovat mu ne vždy vyjde... a v obou "světech" se občas chová jako naprostý trotl. A pak je o to víc překvapený ze svého okolí, o kterém zděšeně zjišťuje že i ti hodní si mohou rádi hrát na zlé a ti zlí zase nemusí být tak docela zlí. DMC je zkrátka vynikající série praštěným a velice chytrým způsobem parodující/vystihující svět metlošů, ale i mnoha dalších hudebních subkultur. 8/10 |

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál) odpad!

I těch pár desítek minut mi nejspíš způsobilo těžký úbytek mozkových buněk, před sledováním těchto vymaštěných vidláků by mělo varovat ministerstvo zdravotnictví. S klasickým britským humorem to nemá snad vůbec nic společného, zato průměrný američan libující si v převlekových "komediích" Edieho Murphyho, ve kterých pobíhají odporné stokilové polonahé machny, musí být přímo nadšen. Humor tu nahrazuje hromada nechutností a ze všeho nejvíc mocinky moc vtipné má být asi to, že jsou tu všechny postavy úplně retardované a létají kolem nich roztodivně barevné tělní tekutiny. Děkuji nechci, chcípněte v pekle. 1/10

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Strašlivá krávovina, která je na žánr upírských filmů spíš pitomou parodií než jejím koukatelným zástupcem. Celkově nápad na normální soužití společností upírů a lidí, přičemž oba mají moc rádi krev těch druhých ačkoli ji nutně nepotřebují, by mohl být hodně zajímavý... ale to by musel být v mnohem extrémnější podobě než je tahle velmi umírněná rádobycool teen romantika šitá akorát na míru MTV generaci. Děj a prostředí nemá ani špetku uvěřitelnosti a vlastně to ani moc nedává smysl - lidi v okolí hlavních postav chcípají jedna po druhé a nikoho to přitom moc nevzrušuje, na upíry všichni nadávají a bojí se jich, ale stejně tak je milují a obdivují... a to včetně starých bigotních babiček nad hrobem kterým vůbec nevadí že jí ten nejdůležitější nejspíš žere sousedy a klátí vnučku, ale ještě si s ním ráda nostalgicky zavzpomíná na občanskou válku (WTF?!...) Všechny postavy obecně jsou odporní a vylízaní vidlácí a nenáviděl jsem je od prvního okamžiku, navíc většinou jsou zahrané asi jako postavy v průměrném pornu (nejen tím že vůbec neumí hrát, ale i tím že pořád souloží). No, viděl jsem už i horší seriály a hodně tomu určitě přidal i PŘÍŠERNÝ český dabing, ale každopádně mě to hodně zklamalo a mnohem radši než tohle bych se pustil do nakoukávání imho dosti pitomé Buffy (kterou taky považuji v rámci žánru za pořádný výsměch... byť jsem viděl jen pár dílů). 4/10

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Výsledky (a ostatně ani nominace) nestály za moc, ale show předvedl Jackman a spol překvapivě velice zábavnou.

Repo: Genetická opera! (2008)

Všechny pokračování Saw jsou strašlivé sračky, ale je vidět že pokud se jejich autor nesnaží jen jet na lacině retardované módní vlně torture porn filmů, tak má i na to natočit originální, osobitý a místy i velmi zábavný snímek. A to skoro tak moc, že se blíží i geniální kultovce Rocky Horror Picture Show... ale na to aby se stal jejím ekvivalentem pro goth scénu je přece jen pořád moc normální a myšlenkově krotký. Samozřejmě, nejúchvatnější je na filmu vizuální zpracování (Alexa Vega pod hřbitovem v gotických šatech a plynové masce... ♥) a dark-industriální prostředí mixované s místy rozkošně přepíčenou popíkovostí... v čele s ohnívající Paris a luxusním Nivekem Ogrem. Scénář je kupodivu taky velice fajn a vyloženě mi v něm vadily jen silně stylově nesedící komiksové předěly... a písničky které jsou sice většinou instrumentálně boží, ale texty a hlasovým projevem všech zůčastněných silně zaostávají. 8/10

Thriller - drsný film (1973)

Je poněkud zvláštní když v něčem co má pověst "splatteru podle kterého Tarantino točil Kill Bill" je zdaleka nejzajímavější ta první polovina, ve které se děj teprve uvozuje a seznamujeme se s prostředím, takže není vůbec akční. První plovina s únosem, zfetováním, dehumanizací hlavní hrdinky a vlastně i celého filmu předváděním nechutných a krutých činností naprosto bez emocí a bez výrazu rozhodně není špatná a dokáže zaujmout (i když je otázkou nakolik je to způsobeno autorským záměrem a nakolik amatérismem herců). Zato přesně toto pak dělá z druhé části tréninku a žánrově čisté pomsty směšnou frašku, která je navíc extremně nudná díky na první pohled stylovým, ale ve výsledku vražedně ubíjejícím zpomalovačkám. 5/10