Scary Movie 4 (2006)

Trojka bola pre mna strasna haluz no pokracovanie je iba zlomok z nej, marna snaha tvorcov zaujat novymi napadmi ktore casto vyznievali trapne. Taktiez parodovat Vojnu Svetov nebola zrovna najlepsia vec, sceny im spravne neladili a ako som uz spominal vacsina priebehu filmu vyznela skor trapne ako smiesne, no musim uznat i to ze aj 4 ma stale nieco do seba a i preto tie dve hviezdy.

Pomsta bratra (2003)

Zlakal ma najma fakt ze tu hra Clive Owen a prva polovica filmu i nasvedcovala tomu ze jedinym pozitivom bol len Clive. Situacia sa zlepsila ked sa zvysilo tempo a do filmu viac zasahoval Will Graham resp.Clive Owen, film vsak negradoval, to je ako keby ste boli na bezeckej drahe no neutekali ste do ciela, jednoducho v tomto britskom thrilleri boli stavy kedi bezal a kedy len bezmocne stal na mieste. Z biedy film nejak specialne nevytiahne ani uz spominany herec, dve hviezdy.

Ricochet: Odražená střela (1991)

Ricochet povazujem jednoznacne za najhorsi film s Denzelom. Dialogy boli na nic, scenar bol deravy ako dedkove kopacky a hlasky ktore vo filme odzneli boli v style tych najjednoduchsich filmov. Avsak stale lepsie ako minulorocny novinka The Marine.

Hannibal (2001)

Ratner-Cerveny Drak, Scott-Hannibal, moj najoblubenejsi a druhy najoblubenejsi reziser vytvorii film ktory sa tocil okolo Hannibala(Hopkinsa), tentokrat vsak musim za lepsi vykon ocenit Ridleyho Scotta ktoreho vytvor mal viac stavy, napatia a mal i prilahle sceny vzhladom na charakter filmu. Ridley okrem tychto prvkov presvedcil i dost dolezitou originalitou Hopkinsa vzhladom k ostatnym postavam a i hopkins dokazal do filmu naniest viac istoty o sialenstve hranej postavy ako v Cervenom Drakovi. Urcite vydarenejsi film ktory vsak neprekroci hranicu troch bodov, podobne ako Ratnerovo dielo.

Poprava (1998)

Poprava mozno chcela vyzniet profesionalne a filmovo zdatne no Rubenov pribeh mal mnoho dier a vlastne vsetko sa tocilo len o jednej zalezitosti cim pribeh vyznieval dokonca i trapne a naivne. Povedal by som ze tento celovecerak je do velkej miery nakazeny neprofesionalitou a nudou.Nebudem to tu uz nijak obzvlast rozpisovat vsetko co byste mali zistit okrem danych poznatkov najdete v ukazke.

Drsný časy (2005)

Drsne Casy je film ktory sa blyska najma vdaka famoznemu Baleovi ktory svojim vykonom divaka priamo adaptoval do deja. Scenar ani nebol az taky dobry a po pravde tu bolo i mnoho scen ktore ma prilis nebavili no ako som uz spominal Bale bol jednotka s hviezdickou a len vdaka nemu dalsia hviezda navyse.

Uloupená srdce (1996)

Romanticka komedia ktora nebola ani vtipna a ni zaujimava a navyse velmi zle zostrihana.

Česká spojka (2002)

Bad Company reziroval Schumacher? Tak tomu nemozem uverit. Kdeze to malo od gradacie telefonnej budky, ako daleko zaostaval Rock za Ferrelom ale hlavne preco si schumacher zvolil prave taky scenar ktory bol uz sam o sebe velmi brakovy. Hopkins sa sice snazil ako mohol no Chris Rock bol otrasny, nevyslo mu prakticky vsetko, azda s vynimkou zopar usmevnych scen. Na zasmiatie bol dokonca i Vasut, ktory ako seriozny a nebezpecny grazel vobec neposobil, no predsa len som si nasiel dalsie matne svetlo v tejto velkej tme a tym bol Stormare, prisonbreaksky Abbruzzi bol ako zaporak vynikajuci, objavoval sa zriedka ale nikdo nemal sancu ho svojim vykonom prekonat, bol bezpochyby najlepsi a dokonca mozem tvrdit ze sa zo svojou rolou vysporiadal lepsie ako sam velky pan Hopkins.

Presumpce viny (2003)

Slusny akcny film zalozeny na realnom zaklade a skvelom Denzelovi. D.Washington a D.Cain boli ako dvojica hrdina a zaporak velmi vhodna, az na Cainov slabsi vykon ale to pre zmenu zakryl Denzel. Ku koncu uz sice stracal stabilitu cely film, no nezrutil sa uplne. Ciste tri hviezdy.

Život pod vodou (2004)

Blazniva komedia z dlhou radou hercov profesionalou, medzi ktorymi sa jasne vynimal najma Bill Murray, taktiez ma Owen Wilson presvedcil o tom ze nehra len postavy uletenych ale dokaze zahrat i trochu tazsie a vyznamnejsie role.