Potomci lidí (2006)

Cuaron vyrozpraval nadherny, nekuskovany, priamy pribeh s vynikajucim stvarnenim doby a originalnym nametom nad ktorym sa este stale nadchynam rovnako ako na bohatosti deja ci dalsej dvolezitej casti filmu Clivem Owenovi a zaujimavym koncom ktory ani nevolal k najhorsej casti filmu a ani nezastupoval dalsi upadok a beznadej ludstva, ale velmi by ma zaujimalo ako by si Cuaron predstavoval minimalne dalsich 30 min. .

Equilibrium (2002)

Paneboze, najhorsi koniec aky som kedy videl, Wimmer pokazil v celku obstojny film a navyse vyuzil herca ako je Sean Bean na zopar uvodnych scen co bolo neuveritelnym mrhanim talentu, taktiez hrdina serialu Prison Break Dominic Purcell sa vo filme ukazal asi na minutu, a dalsi prisonbreakovcan Fichtner bol taktiez obmedzeny len na par minut. Bale bol v pohode, zahral v Equilibriu mnoho pozici a rychla zmena pocitov ci charakteru mu problem nerobila. Equilibrium je vsak len jeden velky chaos a to ani nie tak kvoli scenaru ale celkovemu zmatku a nevyvazenosti deja co hadzem na krk len a len panu Wimmerovi.

Sláva (1989)

Zwick sa nezaprel a opat vytvoril fantasticke dielo v ktorom exceloval najma Matthew Broderick. Uz tu sa podujal Denzel na drsny charakter co osvedcuje v jeho nastavajucich dielach, podla mna nedostal Denzel oskara opravnene, samozrejme odviedol zaujimavy a obdivuhodny vykon no videl som ho uz aj v lepsiom, napriklad Hurikan v ringu alebo Training Day za ktory si uz sosku do zbierky pridal. Freemanov vykon uz hadam ani len nemusim komentovat, avsak presuniem sa z hercov k inym hladiskam filmu. Scenar bol opat obstojny ako som uz u Zwickovych scenaristov zvyknuty no niektore sceny boli hluche a nezazivne, ale tych bolo malo. Takze moje zaverecne slova dalsi zo skvelych vojnovych filmov ktory vsak nemozem ohodnotit najvyssim moznym poctom bodou.

Utržený ze řetězu (2005)

Predtym ako som snimok zhliadol som sa konecne tesil na slusny akcny film. Ved Morgan Freeman je profesional a uz permannetne dokaze svoju rolu zahrat perfektne, a Jet Li zasa slubuje slusne vela akcie. Ano tak sa aj stalo, vela akcie bolo no ako vo vacsine akcnych filmov bola zalozena na sile jednotlivca, v tomto pripade to bol Jet Li. To ma sklamalo velmi, Morgan Freeman bol len akymsi doplnkom ale zato taky ako vzdy a zaporak Hoskins hral vo filme postavu ktora bola azda nesmrtelna, proste len dalsi nevydareny film kopancov, fyzickej sily a zbrani.

Ztraceno v překladu (2003)

Velmi svojsky podany scenar ktory mi nepripadal ani ako drama ani ako komedia. Tiez je zaujimave aj to ze na filme spolupracoval Francis Ford Coppola, s ktorym som sice videl len jeden film no viem ze z jeho produkciov by toto asi nemalo nic spolocne, ale zas az tak sa nestazujem, Ribisi ci Faris nedostali vela priestoru ale to az tak nevadilo, navyse Anna Faris ani nie je az taka dobra herecka. Navyse Sofia Coppola v tomto filme narabala len z piatimi hercami a uz len preto sklanam klobuk.

Legenda o vášni (1994)

Hopkins a Pitt tahali uroven filmu vysoko, co sa im silou mocou snazila prekazit Julie Ormond ktora podala totalne zly vykon a moze sa radit k jednym z najhorsich hercov v tomto filme. Za zmienku stoji tiez scenar ktory bol viac ako prijatelny pokazit ho mohol azda len zaver a mierne nespokojny som bol i zo scenami ktore sa odohravali pocas pittovho odchodu do afriky, vtedy vytvoril Zwick najhorsiu pasaz filmu no nastastie to netrvalo az tak dlho.

Vražda v Bílém domě (1997)

Snipes a Laneova boli zohratou dvojicu ktorej som zhltol vsetko ale samotny dej bol handicapovany a nesiahal na spickove krimi/detektivne filmy.

Hurikán v ringu (1999)

Profesionalny vytvor s fantastickym Denzelom a happyendu ktory na zaver bodol.

Amos & Andrew (1993)

Slaba komedia z hviezdnym hereckym zlozenim, i takto strucne by sa dala specifikovat tato komedia.

Tango a Cash (1989)

Vydarene vtipne dialogy ci fantasticky Sly sa mi nesmierne pozdavali ale Tango a Cash nie je z hladiska filmu podla mojho nazoru nic moc, takmer som zaspal :).