Svéráz národního rybolovu (1998)

Rusi majú teda fakt svojský zmysel pre humor, každé druhé slovo síce bolo vodka no i napriek tomu tam lietali fakt zabíjacké hlášky. Navyše ksichty ktoré tvorcovia vybrali, tak to bola úplná špecialita. Taký slabší odvar štyroch hviezd, stále však perfektné.

Svět podle Prota (2001)

K-PAX je velmi kontroverzný film. Perfektný námet na jednej strane na strane druhej surové udupanie jeho potenciálu a absencia konfrontácie záverečných minút s divákom. Aj napriek tomu však tvrdím že Svet podla Prota je genialita, tak som to cítil v každej jednej minúte filmu a zážitok ešte viac umocnili excelentné výkony Spaceyho a Bridgesa. Ich spoločné scény a dialógy boli perlami, potešilo ma že som Bridgesa videl aj v inej polohe ako Jeffreyho Lebowskeho a musím konštatovať že hranie mu ide. Stále však vo mne pretrváva jeden rozpor,zásluhou diskutabilného záveru neviem o čom K-PAX pojednával, či išlo o akúsi reflexiu alebo nezáväznú sci-fi drámu. V konečnom dôsledku je ale asi predsa len dobré že množstvo otázok zostalo nezodpovedaných, chválim, päťhviezdičková záležitosť.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Velmi prazdny dej ktory nijak neoslnil ale najviac to jednoznacne pokazili vizualne efekty ktore boli aj na rok 2001 dost slabe, navyse najlepsim hercom bol serialovy hero Mapother, musim vsak poznamenat ze na rok 2001 bol film moderne zalozeny.

Symptom Pandorum (2009)

Efektné divadielko ktoré sa hralo na hlboký až nadčasový film no absolútne sa to minulo účinku, aby som však tvorcom úplne nekrivdil nemôžem povedať že som sa nebavil. Ešte by som dodal že Ben Foster je v mojich očiach rodený záporák, on ako hrdina, to na mňa pôsobilo mierne rušivo.

Šerifové (1998)

Vyborne! Konecne som zhliadol poriadnu nahanacku utecenca, v roli hladajuceho bol rovnako ako v Utecencovi Tommy Lee Jones, ktory mi nevadil. Navyse vynikajuco ladil so Snipesom ktoreho genialita bola v scenari odvovodnena a to pracou v tajnej sluzbe, rovnako to bolo i u Agenta bez minulosti az nato ze tam bol Dammon skor nesmrtelny ako genialny, ale inac uplne super nahanacka.

Škola života (2009)

Názov je v tomto prípade dostatočným komentárom.

Špatným směrem (2006)

Čistý priemer. Podobnú tématiku možno nájsť v mnohých filmoch a poznám ďaleko lepšie natočené veci ako bola krutá pomsta. Po úvodných scénach prišlo dlhé ticho , vela hluchým miest minimálna gradácia deja reťazec udalostí bol predvídatelný ako hodiny. Možno by som viac uvítal ak by tvorcovia kládli väčší dôraz na psychológiu postáv. Výsmechom bol Michael Clarke Duncan charakter ktorý dostal mu bol velmi cudzí čo bolo aj cítiť navyše jeho postava mi pripadala ako výplň, bol tam celkom zbytočný. No a Til Schweiger nie je moc presvedčivý herec.

Šťastné a Veselé (2005)

Točené s francúzkou eleganciou,nemeckým citom pre detail a britským nadhľadom. Nevkladal som do tohto filmu príliš velké očakávania a práve preto som bol velmi milo prekvapený. Už úvod bol geniálny,tie tri recitácie na začiatku nemali chybu, správne naladili a nútili sa pozastaviť pri nich. Odvtedy sa striedali slabšie momenty so silnejšími, dalo sa očakávať že film se neudrží tempo po celých 115 min. no vôbec to nevadilo, tých niekoľko priam až elektrizujúcich scén boli dostatočným dôkazom vyspelosti a kvality, navyše dôraz ktorý sa kládol na rozdiely medzi náturami jednotlivých národov bol chvályhodný, vďaka tomu ste nezistili kto je francúz a kto nemec len podla uniform. Som nadmieru spokojný a stále sa pozastavujem nad tým že išlo o skutočnú udalosť.

Tahle země není pro starý (2007)

V úvode som sa trochu stratil no postupne som chytil slinu a bol s toho slušný filmový zážitok. Pod taktovkou bratov Coenovcov ktorý sa tentoraz odchýlili od svojej charakteristickej tvorby(aj keď miestami ich bolo cítiť) nám bolo naservírované majstrovské dielo. Predovšetkým postavy,Josh Brolin ako tvrdý texaský chlapík nemal chybu, hranie nebolo hraním do role sa vložil, možno pre mňa bolo prekvapením že nedobehol do ciela ale to vôbec nevadilo. Bardem bol výnimočný,žasol som nad jeho scénami, dlho to ťahal aj sám,vžil sa do postavy,maximálna spokojnosť. A potom T.L. Jones menej priestoru,menej výrazný a jeho záverečný dialóg som akosi nechytil ale konieckoncov asi by som na jeho mieste nikoho iného vidieť nechcel.Ešte je nutné dodať že som občas zachytil akési podobnosti z Fargom,to len na margo Coenovského podielu. Z môjho pohladu je Oscar zaslúžený.

Tajemná zahrada (1993)

Krásne prostredie, avšak samotný námet sa mi zdá dosť pritiahnutý za vlasy a hlavní detskí predstavitelie boli tiež hrozný,pochváliť sa však dá Maggie Smithová ktorá sa zo svojou postavou slušne popasovala, ale veľa pozitív som vo filme nepostrehol.