Poslední žoldák (2021)

Totální ústřel, za který si tak trošku můžu sám, jelikož jsem se nepodíval na trailer a čekal jsem Van Damma ze staré školy, a to Last Mercenary opravdu není. Krutě, ale opravdu krutě jsem se nudil a za měsíc zapomenu, co se tam dělo. Nikdy víc.

Američan (2010)

Američan je velmi pomalý thriller, který rozhodně nikam nespěchá a diváka pořádně odmění až v druhé polovině. A mně to neskutečně sedlo. A co mě překvapuje nejvíce, mimořádně mě nadchla romantická linka mezi Clooneym a nádhernou Violante Placido, škodaže to u filmu na styl Taken byla až druhořadá zápletka. Čekal jsem málo a dostal jsem skvělý film, který jsem si užil, doporučuji.

Expedice: Džungle (2021)

Už od první prolejzačky v knihovně mi bylo jasné, že Jungle Cruise cílí na mnohem mladší diváky a nebude to nic pro mě. Po spánkové pauze jsem si ale druhou polovinu filmu mnohem více užil a nakonec tu čtvrtou hvězdičku přidal. Možná to bylo mým rozpoložením, možná se jen tvůrci v čele s Rockovým oblíbeným režisérem Jaume Collet-Serrou zkrátka vyřádili v první půlce a ta druhá byla o něco umírněnější a pro mě i zábavnější. Na dvojku to po tom fiasku s paralelní distribucí v kinech a VoD bohužel nevypadá a po zhlédnutí mě to vlastně dost mrzí a Dwayne Johnson a Emily Blunt bych viděl hrozně rád znovu. Nečekaně jsem si to po poměrně protrpěném začátku užil a pokud hledáte dobrodružný mix Mumie a Pirátů z Karibiku, zkuste Expedici v džungli.

Dexter - Série 7 (2012) (série)

Joo, prokazatelně to šlo dolů, ale mé zalíbení v seriálu je zkrátka natolik silné, že mi každý díl utíká jako voda. A takové seriály se mi hledají stále obtížněji.

Sebevražedný oddíl (2021)

Základní otázka proč tento film nemá v názvu číslovku ani po premiéře neobjasněna, ačkoliv označení pokračování vlastně nic nebrání, i když se explicitně předchozí události nezmiňují. Warneři prostě chtěli ukázat, že tohle je THE Suicide Squad, od na chvíli propuštěného marveláka Jamese Gunna a režisér prvního dílu David Ayer musí být velmi nešťastný, protože vše oč žádal a bylo mu krutě vypovězeno, přesně Gunn dostal. A to tedy plně vytěžený R rating, přičemž krev a sprosté hlášky vyloženě tečou proudem (režisér Guardians of the Galaxy se tu musel vyřádit, protože přesně tohle u Disneyho nikdy nedostane) a nepřestávalo mě fascinovat, že po dlouhé době zase vidím v kině dospělý film s masivním rozpočtem. Tedy dospělý v rámci možností, Gunn i jako scénárista v sobě nezapře své vnitřní dítě a některé hlášky jsou vyloženě dětinsky situované, ovšem je třeba říct, že komedie mu jde nejlépe a pravidelně se ve správné momenty nahlas smálo celé kino. Osobně nicméně preferuji komedie jako samostatný (v kinech takřka vymírající) žánr a komiksové filmy mám raději serióznější, což v tomhle Sebevražedný oddíl 2 rozhodně nemůže sloužit, ač aspoň neinklinuje k tomu nejzákladnějšímu humoru, kdy jen někdo padá na zem. Překvapivě na mě ale ani příliš nefungovaly dramatické momenty (chce to druhé zhlédnutí) a jen jsem se těšil, až zas dojde na prostřelování hlav a koordinaci hlášek nové sympatické skvadry (nikdo tu není navíc a hlavně Idris Elba je tu zase neskutečně boží) antihrdinů (z nichž bohužel většina může kdykoliv umřít a paradoxně mi to dost kazilo zážitek), kde mi prostě chyběl ten Will Smith (snad příště) i Jared Leto (už nikdy). James Gunn tedy rozhodně doručil co sliboval, kritiky ve velkém potěšil a mně už jen zbývá doufat, že se do kin lidi poženou v houfech a nějak to znovu nakopne DCEU. Pásová výroba Marvelu se po ukončení hlavního příběhu začíná už dost okoukávat a pořádné konkurence není nikdy dost.

Donekonečna (2017)

Velmi levná adaptace Lovecrafta, na kterou ani nevím, kde jsem narazil. Ne, že by na filmu bylo něco extrémně špatně, ale do mysteriózního žánru nepřináší lautr nic nového a má ošklivě vyblitý vizuál. Čekal jsem skrytou pecku, ale doporučit nemohu, zvlášť pokud má člověk nakoukáno.

Simpsonovi - Série 32 (2020) (série)

Zůstat ještě Fox jakým býval, možná už by touto sérií tento nesmrtelný seriál skončil. Disney ale odklepl další dvě řady a zbývá jen doufat, že to nepůjde ještě do větších s**ček.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Původní film je moje dětská srdcovka a každým pár let si jí rád zopakuji. Dvojka nepřekvapivě taková není, už jen proto, že už dávno nejsem cílovka (škoda, že to tehdá nedopadlo s Bryantem, to by mě chytlo ve správném věku) a po těch všech vyloženě znechucených reakcích jsem skutečně příliš nečekal. Dostal jsem ale hlavně vizuální lahůdku (jak by taky ne, když triky dělali borci od Lucase z ILM), kterou doporučuji vidět v co největší kvalitě (4k hdr či Imax), protože jinak skutečně film nemá dospělému divákovi moc co nabídnout, ačkoliv je třeba perfektně seznámen s Looney Tunes, alias Trhlíky. Snad jen pochválím LeBrona Jamese, který není tak prkenný, jak bychom od sportovce možná čekali, ale to diváci Trainwreck už dlouho vědí a tady slabina vyloženě není. A i když jsem se bál, že mě bude hodně otravovat záporák Don Cheadle, nakonec byl úplně v pohodě. I tak ale doporučuji na vlastní nebezpečí, dvě hodiny poměrně utekly, znovu si to jen tak nedám.ˇ

Lupin - Série 2 (2021) (série)

Druhá půlka první řady (Netflix si nedá pokoj a pořád je bude rozdělovat s půlročním zpožděním) pokračuje v klesající tendenci posledního dílu předchozí poloviny (uff!), ačkoliv začla velice napínavě, nyní už je hrozně cítit jak je to roztahané a natahované. Omar Sy a většina jeho parťáků je ale pořád super. Snad bude druhá řada konzistentnější.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Čeští filmaři často točí parodie, ale je fajn, když o tom taky pro jednou ví. A Případ mrtvého nebožtíka mě po zvyknutí si na totálně blbé fóry dalo rozpomenout na tvorbu bratrů Zuckerových a jejich Bláznivých střel..a velmi dobře jsem se bavil, pokráčko si rád dám. Pokud ovšem vznikne, jelikož Češi mají rádi evidentně jenom rom-comy.