Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Překvapilo mě, že zrežírované to není vůbec zle a vlastně je tu všechno správně. Jenom je to zkrátka pořád to samé, ba snad ještě nechutnější a to jsem viděl jenom původní Wanovu jedničku a Jigsaw. Vlastně jsem na to koukal hlavně kvůli Samuelovi, jelikož toho můžu vidět kdykoliv a všude, ale i přes nechutně useklej konec si myslím, že už by to s touhle sérií měli zabalit (jo, asi se to říká už od druhého dílu :D).

Ostrovní zprávy (2001)

Kevin Spacey prostě zahrál všechno. Je ho velká škoda.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Přátelé jsou po letech zase v módě a já stále nejsem jejich bezvýhradným fanouškem. Nikdy jsem nekoukal chronologicky, ale ty příběhy znám, ač jsem možná ani neviděl úplně všechny díly. Nic moc jsem tedy od znovushledání nečekal, ale výsledek mi vlastně přijde takové nic extra se zbytečně nafouknutou stopáží a bylo by asi lepší, kdyby udělali tu regulérní epizodu (do čehož se jim nechtělo), nebo nějakou besedu s dotazy fanoušků (částečně uskutečněno). Vlastně se musím přiznat, že jsem ty emoce hlavní šestce moc nevěřil, ačkoliv ta situace pro ně musela být velice silná, kus herectví v tom bylo a místy mi to přišlo až přespříliš patetické. Kdo ví, třeba až přijde speciál mé opravdové srdcovky, zapůsobí to na mě více. Ps : cameo Justina Biebera a vůbec celou přehlídku kostýmů bych komplet škrtnul.

Rozhněvaný muž (2021)

Jsem fakt rád, že v době téhle nejistoty a přísunu průměrných filmů máme jistotu alespoň v Guye Ritchieho. Až sociální sítě mi připomněly subžánr stathamovek, který v posledních letech prakticky vymizel. Pro Rozhněvaného muže by to ale byla zbytečná urážka, ritchieovka tomu sedí více, přece jen tu Jason Statham zranitelnější a nekosí panáky úplně po desítkách (což mi vlastně trošku chybělo, že kdykoliv se rozjel, tak dostal kulku). Jinak je to skvěle obsazená (Holt McCallany je můj velký oblíbenec, prosím další řadu Mindhuntera!) gangsterka, zrežírovaná tak jistou rukou, že se na to skvěle kouká. Už se nemůžu dočkat až na to zajdu do kina.

Maverick (1994)

Musím se přiznat, že první polovina mě skoro vůbec nebavila, cameo Dannyho Glovera sice pobavilo, ale přišlo mi, že to tentokrát Mel Gibson přespříliš karikaturně přehání. Druhá už se rozjela o poznání lépe, zejména pokerový turnaj na parníku byl pro milovníky Red Dead Redemption 2 vyloženě lahůdkový. Podruhé to snad docením ještě více.

Dexter - Série 2 (2007) (série)

Nejnapínavější a pro mě nejlepší sezóna tohohle vynikajícího seriálu (nebál bych se jej nazvat masterpiece), který znovu žeru úplně stejně jako před 8mi lety.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Hrané filmy s Asterixem (zvláštní, že z názvů vypadává Obelix) mám nakoukané, ty animované příliš ne, respektive jsem viděl pouze jeden, ten předchozí. Ten mě však bavil více, může to už však i být tím, že jsou tyto tituly mířené přece jen na mladší publikum a starší divák si už v tom jednodušším příběhu příliš nenajde. Animace je akurátní, žádný milník, na francouzskou produkci, kde úplně nejsme zvyklí na velký počet animáků, naprosto dostačující. Další díl už nejspíš vynechám, pokud nebude mít vyloženě mimořádné reakce.

Armáda mrtvých (2021)

Musím na sebe prásknout, že se na každý Snyderův film těším. Už jsem sice zombie tématikou malinko přesycen a nedávno jsem viděl Snyderovu prvotinu Dawn of the Dead, což je rozhodně lepší film, i tak jsem si netflixáckou největší květnovou premiéru celkem užil. Hezky se na to koukalo, výprava a triky jsou úplně v pohodě, Bautista je sympaťák jako vždy a příběh je jedna velká vykrádačka Peninsuly s nespočtem nejrůznějších nejen zombie klišé. Ano, je to taková hoodně krvavá a místy nechutná spotřebka pro masy, zde klasicky podhodnocená, ale své kvality rozhodně má a já se těším na Snyderův další projekt, který doufejme nebude sequel tohoto.

Dogma (1999)

Humor Kevina Smithe mě asi zkrátka míjí. Závěrečná bitka na silnici je už z dnešního pohledu vyloženě k smíchu.

Kdo mi jde po krku (2021)

Zase jednou mi vůbec není jasné zdejší hodnocení. Taylor Sheridan je můj velký oblíbenec, užívám si od něj vše a nervózně očekávám další sezónu Yellowstonu. A pokud je to tak, že mu na vše jednoduše bezmyšlenkovitě skáču, tak budiž. V napětí jsem držel celých devadesát minut, na konci mě Those Who Wish Me Dead hodně zasáhlo, navíc jsem si po celou dobu snímku užíval výkony mých oblíbených herců a skutečně nerozumím tomu, že i když to někoho třeba nebavilo, neocení kvality a je schopen napálit dvě hvězdy. Nic s tím však nenadělám kromě toho, že pokud váhate nad průměrným hodnocením, rozhodně do toho jděte a udělejte si názor vlastní.