Čističi vesmíru (2021)

Čističi vesmíru jsou první jihokorejský blockbuster. A je to na nich dost vidět, ačkoliv nakonec skončili na Netflixu. Osobně jsem už ztratil naděje co se týče Netflix Originals a striktně odděluji ty pouze nakoupené na exkluzivní distribuci a tento film doporučuji proto, že se překvapivě i přes poměrně tuctový a předvídatelný příběh (což je prostě takový trademark blockbusterů) ve mně nakonec povedlo vykouzlit dobrou náladu a nějaké ty emoce. Zkuste se tedy oprostit od korejského původu a zkuste dát snímku šanci. Pohodových 70%.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Kultovnost tohoto kousku lze skutečně pochopit až po jeho zhlédnutí. Zatímco většina středoškolských filmů vypráví o outsiderech, pro které je toto období téměř k nepřežití, Ferris Bueller je ten největší borec s nejlepší holkou, kterým by chtěl každý být. A skvěle se na to kouká a dodnes se na Hughese v nejlepší formě odkazuje. 80%

New Game + (2019) (pořad)

Skončilo to až příliš brzy..potenciál to mělo veliký.

Země nomádů (2020)

Nadšené ohlasy ze zahraničí, Zlatý Globus v nejprestižnějších kategoriích, ovšem to téma...to téma a způsob jakým byl snímek natočen rozhodně není pro každého a já jednoduše trpěl jako zvíře. Do těchto starosvětských filmů o životě (vlastně mi to dost připomínalo tvorbu Terrence Malicka, kterou taktéž nedávám) zkrátka ještě musím dospět, očekávám to tak za 20 let. Takže pokud vám není více než 40 a život novodobých kočovníků vám nic neříká, raději ruce pryč. Jinak je to samozřejmě nasnímané krásně a té zlaté sošce pro Chloé Zhao se vůbec nedivím.

Ples příšer (2001)

Stejně si většina lidí navždy bude pamatovat pouze ony postelové scény Halle Barry. 😈

Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Kdo fandí Ivarovi je pravděpodobně sám labilní. 🙂

Tmavomodrý svět (2001)

Hollywood není spravedlivý, přišel podobně laděný, možná i okopírovaný, Pearl Harbor a Svěrákova kariéra skončila. Ale na tenhle klenot se nikdy nezapomene...dojemných 90%

Na prahu temnot (1987)

20 let před Twillightem byli ještě upíři cool. Ale je vidět, že největší průlom Kathryn Bigelow měl teprve přijít...60%

Jako v bavlnce (2020)

Opravdu, ale opravdu obrovské překvapení, které jsem vzhledem k nezájmu o Rosamund Pike málem vynechal. Musím říci, že jsem ve filmech viděl mnoho zvěrstev, od holocaustu po explicitní mučení nebo války, ale nepamatuji si, kdy jsem byl naposled tak zhnusen postavami ve filmu. A nejedná se o ruské mafiány Petera Dinklage kolísavých kvalit, ale o již zmíněnou a její kolegyni Eizu González, při jejíž jednání mi bylo skutečně ouzko a přál jsem jim brzkou smrt, tedy těm filmovým postavám; hlavně Pike. :) A co je nejdůležitější, i přes občasné logické lapsy jsem byl dokonale vtažen do děje a celé dvě hodiny jsem byl v takovém napětí, jako už dlouho ne. Skutečně nechápu to podtaktované hodnocení, ač jsem vzhledem k některým scénáristickým řešením v druhé polovině měl silné výhrady, úplný konec mě ale potěšil a za mě tedy 90%.