Vánoční prázdniny (1989)

Mám pro Chaseoviny slabost, a Vánoční prázdniny jsou pravděpodobně nejlepší film s Chevym v hlavní roli. Když se k tomu přidá ještě fakt, že jsem je poprvé viděl, když jsem se po dvou týdnech vrátil z nemocnice a chlámal jsem se, až mi praskaly stehy, není co řešit :)

Příběh žraloka (2004)

Nejhorší animák, co znám. Nesedl mi humor a vysloveně se mi nelíbila hudba. Jednoduchý příběh už to nemohl zachránit. Nevím, kde se stala chyba, každopádně Příběh žraloka nedoporučuju. 4/10

Alexander Veliký (2004)

Téměř tři hodiny nudy, která by se místy dala krájet. Nevidím v tom filmu žádné velké umění (především třesoucí se bitevní kamera by zasloužila odstřel), snad jediný, kdy příjemně překvapil, byl Val Kilmer. Colin Farrell odehrál svůj průměr, jeho životní role to není ani náhodou. Jediné, co mi utkvělo v paměti, je vzájemné "svádění" Alexandra a jeho čerstvé ženy -- to mělo šťávu a navíc to bylo bezvadně natočené.

Kašlu na lásku (2003)

Jeden z filmů, u kterých se mi zvedal žaludek. Dokonalá iluze amerických šedesátých let & slaďoučká Renée Zellweger = moje noční můra.

Extra život (1997)

Vynikající svěží podívaná, nadupaná hudba, jiskřící ústřední dvojice a trošku života :) Pro chvíle oddechu stoprocentně doporučuju.

Hledání Země Nezemě (2004)

Je to dojemné, je to pěkné, je to trošku nezajímavé. Forster sice netlačí na pilu (neobviňoval bych ho z vykalkulované hry na city), ale servírovaný proud dojemných scén by potřeboval zředit, a to něčím jiným než klidnými (v tomto případě zároveň nudnými) pasážemi. 7/10 ||| Ples příšer se mu povedl o třídu lépe.

Titanic (1997)

7/10 a nebudem o tom mluvit, jo? :) ||| No tak dobře... viz Galadriel

60 sekund (2000)

Naprosto průměrný akční thriller, 5/10. Milovníci aut nechť si aspoň jednu hvězdičku přidají.

Interstate 60 (2002)

Není to sice moje myšlenka, uvědomil si to můj kamarád (zdravím Blalleho), ale je to tak: Interstate 60 je silně inspirována Coelhovým Alchymistou. Ne že by na tom bylo něco špatného :) Spíš mě překvapuje, že na to tady zatím nikdo neupozornil. Narozdíl od Alchymisty je ale Insterstate 60 protkána humorem a sebeironií, což ji v mých očích činí rozhodně lidštější a přínosnější. ||| Jinak souhlas se zputnikem.

Beetlejuice (1988)

Alec Baldwin a Geena Davis jako největší zápory, Michael Keaton a Winona Ryder jako největší klady. Burtonovská atmosféra tentokrát nehraje prim, spíš občas jen tak probleskne. Škoda, že postava Betelgeuse nedostala víc prostoru. Nejlepší postavička? Bořík s malou palicí :-)