• Reality-TV

Susedia (2006) (seriál)

Po skvelom Uragáne a o čosi horšom Hurikáne tu znova máme Lászla a Františka aj s ich polovičkami ako dne rodiny (ne)typických susedov. Po nejakom čase nám tu prikvitnú ešte deti a jedna otravná susedka s uši trhajúcim smiechom. Pohodový seriál, no na niektoré scény sa nedalo pozerať - nebolo by dielu, kde by si niekto neskočil do vlasov. Aj napriek negatívam sú Susedia seriál, ktorý si vždy rád pozriem znova.

Uragán (2001) (pořad)

Na Uragán som sa tešil ako dieťa na Vianoce. Marcin, Kraus a Šikulová boli zárukou kvalitného humoru, aký dnes už na našich slovenských staniciach ťažko nájdete. K tomu klasické postavy ako malý Mirko, pani Mária alebo František... Kde sú tie časy?

Velké ticho (2005)

Jedným slovom nádhera. Dokument o ráde, o ktorého existencii asi nemá väčšina ľudí ani poňatia, dokonca ani sami kartuziáni si nerobia veľkú reklamu. Režisér dostal po rokoch čakania dosť prísne podmienky (len on a kamera, žiadni iní ľudia v štábe, ak sa nemýlim). Výsledkom bol epický dokument, akási sonda do života bežného kartuziána. Keďže je vo filme veľmi málo hovoreného slova a veľké pasáže ticha, odporúčam ho pozerať, keď ste úplne bdelí, ja som pri ňom prvýkrát v noci zaspal. Veľmi by som si želal, aby si Cirkev vzala príklad z týchto mníchov a namiesto materializmu sa vrátila k pravej podstate...

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Keď som bol mladší, nevedel som sa tohto seriálu nabažiť. No teraz, keď sa na to pozriem s odstupom, aj tú jednu hviezdu tomu dávam z milosti (a za mladú Jessicu Biel). Iste, seriál sa snažil posunúť divákovi nejaké tie morálne hodnoty, no s tou presladenosťou a idylickosťou rodinky jedného amerického pastora to už prehnali. Krok za krokom aspoň pôsobil reálnejšie, toto už je pekne odtrhnuté od reality.

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Toto som mal ako špunt neskutočne rád... Dalo sa z toho veľa naučiť - nenásilne :)

Pokojný bojovník (2006)

Tento film mi odporučil známy, vraj "pozri si, určite sa ti bude páčiť". A páčil. Pekne spracovaný, kvalitné herecké výkony, film donúti človeka zamyslieť sa a začať robiť niečo so životom. Je dôležité byť mysľou TU a TERAZ, inak nám môže veľa vecí uniknúť, teda ak vôbec žijeme...

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Pretože Slovač chudobná sa iste poteší, ak uvidí, ako sa nejaká slovenská superbohatá celebrita opila na mol na párty na kamarátovej jachte... Do toho ešte vychudnutá moderátorka s výstrihom po kolená a máme o program postarané.

Survive Style 5+ (2004)

Päť príbehov, päť osudov, ktoré sa nakoniec spoja. Samozrejme patrične absurdné, to by neboli Japonci. Od nezničiteľnej manželky až po otázku funkcie brokolice v živote si film zachováva sviežosť a originalitu. Ak niekto fandí kvalitnému humoru, tento film by nemal vynechať.

Modré z neba (2008) (pořad) odpad!

Zhrniem to... Emočné porno v hlavnej úlohe s človekom, ktorý sa tvári ako neskutočný ľudomil. Keď si spomeniem na Cestoviny alebo Vilomeniny, je smutné, kam sa až Vilo dostal.

Chuť čaje (2004)

U Japoncov som bol zvyknutý na riadnu dávku absurdity, no toto ma príjemne prekvapilo. Keďže som zarytý čajomil, názov ma hneď zaujal...teda až po Rinko Kikuchi Aj Tanadobu Asano mi prirástol k srdcu už vo Funky Forest. Až na pár absurdných momentov to bol "bežný" rodinný film o obyčajnom živote jednej japonskej rodinky. Hlavne záver chytil za srdce.