Auta 3 (2017)

Na třetí Auta jsem se po shlédnutí traileru těšil, ale nestihnul sem na ně zajít do kina tak sem musel čekat až na vydání na DVD. Nemůžu říct že bych z toho byl nějak zklamán ale po první díle který hrál spíš na vlně zábavy a závodění. Zde se toto úplně jako nekoná a dostáváme se do doby kdy se hraje spíše v "mol" než v "dur" a filmaři nám tu namixovali něco mezi posledním Rockym a Creedem s Bleskem v hlavní roli, což úplně nevadí jelikož od prvního dílu už uběhlo 11 let a to je pro život Auta a ještě k tomu amerického auta strašně dlouhá doba. Takže zde máme né až tak vtipný film ale aspoň se sem vrátilo závodění a to ne úplně v malé míře a to všechno zabalený ve vizuálu tak krásným že záběry na krajiny vypadají jako skutečně natočený a pixar tím zase ukázal jak se to dělá a dělat se to má. Za mě 7,5/10.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jak se mi na to nechtělo do kina tak po shlédnutí na DVD jsem byl mile překvapen. Netvrdím že to je bůh ví jak dobrý film a ze by to nešlo udělat lépe ale svým způsobem sem se docela bavil. Jenom z trailerů sem čekal trošku víc Tonyho Starka. 7,5/10

Hra o trůny (2011) (seriál)

K Game of thrones jsem se dostal náhodou jen před několika týdny, jelikož jsem se jí vždy vyhýbal tak me to ani nelákalo. Ale po shlédnutí se ptám "Sakra proč? Proč sem se vyhýbal tolik let něčemu tak skvělému?" . No sám nevím, ale i když to má své slabší momenty jako třeba 1. Epizodu 1. Série nebo pro me mírné zklamání konce 7. Série kde jsem čekal něco trošku víc (ale chápu že to vše nás po zničení zdi teprve čeká) ale stejně se to neslo v dosti poklidném duchu. Jinak bych tomu neměl skoro co vytknout, až na to dlouhé čekání na 8. Sérii :D takže za mě 9,5/10 a doufám že když 8. Série bude poslední že dostaneme něco opravdu exkluzivního ať to hodnocení nemusím měnit a když tak jen k lepšímu.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Po vydařeném prvním Kingsmanovi přichází na svět druhý neméně kvalitní díl i když občas trošku těží z prvního dílu, ale to vůbec nevadí. I spojit Britský šarm a Americké buranství sebe mi líbilo a trošku potrhlá Julianne Moore v roli světové královny drog byla trefa do černého a pro mě osobně možná lepší než Sam Jackson z prvního dílu. Ale co opravdu mám rád je Vaughnova kamera, při níž mám pocit jako bych v těch akčních scénách opravdu byl. Ale abych nepěl pouze chválu tak asi nejzásadnější chybou snímku je až na mě příliš dlouhá stopáž. I když jsem se nenudil tak 140 minut je opravdu hodně. Za mě 8/10.

Velký dar (2017)

Gifted ve mě vzbuzuje plno rozpolcených emocí a vlastně ani nevím kam se přiklonit, na jedný straně tu máme docela slušně natočený film, se slušným obsazením, který se snaží hrát na city i když u mě to asi zas tak dobře nefungovalo. Asi jsem už bezcitnej parchant nebo to hrálo na špatnou strunu. Opravdu nevím, a na druhou stranu tu ale máme film který hezky plyne, dobře se na něj kouká ale ničím nepřekvapí. Osobně bych odebral trochu soudů a přidal bych víc drámy a mohlo to být za lepší 4, takto spíš ty horší 4. 7,5/10

Válka o planetu opic (2017)

Popcorn byl super a potom jsem usnul :D Dělám si srandu ale nebudu říkat že se mi to nikdy nestalo. Tady to ale nějak nešlo když Andy předvedl tak skvělý herecký výkon. Vizuálně, hudebně, dějově i obsazením tomu nejde skoro nic vytknout. Snad jenom trošku kratší stopáž bych si přál, ale i tak jsem se nenudil a film my dal přesně to co jsem chtěl. Za mě nejlepší díl trilogie. 8,5/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Osobně jsem se bavil, vizuál byl nadhernej a hudba toho typu me bavila a vidlák co byl na ostrově tomu dával aspoň trochu komediálního prvku. Určitě lepší než verze s Jackem Blackem a i než nová Godzilla. 7,5/10

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Slabší 4*, nebýt toho vyvrcholení který bylo až moc přitažený za vlásky dal bych klidně i víc. Jinak v celku lepší než díl minulý. 7,5/10.

Proč právě on? (2016)

Trošku jsem se bál, ale na konec jsem se bavil. Ma to svý slabší chvilky ale jinak dobrá komedie, i když trošku vulgární. 7,5/10

LEGO® příběh (2014)

Jediný co můžu říct je že "Všechno je tu Božî" a ani Nolanova trilogie Batmana nestačí na to co Batman představuje zde. 8,5/10