• Krátkometrážní

Copak je to za vojáka... (1987)

celkem zajímavý film z vojenského prostředí, i když jsem ho nezažil na vlastní kůži, buzerace to mohla být dobrá :) Celkem vtipný film a myslím že Jirka Langmajer to zahrál pěkně a v té době to mohl být Mega Film :) Ale mě spíš celej život pronásleduje,"" Kouba, ty starej KUREVNIKU"" !! Je to haluz, že do filmu vybrali přesně tohle příjmení které mám i já :) moc jich není !

Pošli to dál (2000)

Tento film jsem si pustil pro to, protože měl celkem pěkné hodnocení a hlavně proto, že tam hráli mí oblíbení herci Kevin Spacey a Helent Hunt. Cely fílm jsem se celkem bavil, a ikdyž film vypadal na klasický americký film, tak mě celý film zajímalo jak to asi dopadne, ale tak dojemný konec, který pro diváky připravil Mimi Leder mě docela dostal. Film spíše na 3* ale já jsem dal 4*, protože se mi líbil !!

Americká krása (1999)

Kevine, Kevine,... ještě že jsi nakonec tu roli dostal, a obstál si na výbornou! Tom Hanks je sice úžasný herec, ale do toholhle filmu, by mi vůbec neseděl a už vůbec ne do této role. Prostě nemá chybu! každý musí vidět a zhodnotit podle sebe. Pro mě 5* Oscar zasloužený!

REC (2007)

Asi můj nejoblíbenější horor!! Taky si myslím, že španělé dělají jedny z nej hororů!! Když jsem se na to díval poprvé, tak nebyla chvíle, kdyby mi nešel mráz po zádech, na to že tento film je spíše nízkorozpočtový tak se dost povedl. a konec filmu?? to nebudu ani komentovat, to musí každý vidět :) uua!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Zas extra Fanda STAR WARS nejsem, ale je to pro mě jedno z nej Sci-Fi. Neznám každou postavu ze všech 6 epizod úplně na spaměť, abych se mohl rozepsat na celou stránku o kladech a záporech jaký má tento film a celkově všecky epizody. Pro mě je George Lucas a John Williams skvělá dvojka, skvěle natočený film + brilantní hudba. Nic mi tam nechybí a myslím že Pomsta Sithu je jedna z nejlepších epizod. Ze začátku kde Anakin působí jako nejvěrnější a milující Jedi a končí to temnou stranou, kde se stane Mr. Vaderem se mi moc líbí a myslím že bojové akce nechybí nikdy dost jako v dalších epizodách. Myslím, že když George Lucas nechal natočit poslední 3 epizody dříve skrz dobové efekty, tak že na prvních třech se doslova vyřádil a dodal tomu tu hvězdnou korunu :) 5* !!

Fontána (2006)

Film Fontana je pro mě jedna z Top srdcovek! Ten film se mi moc líbí a myslím, že fantastická báseň ze tří odlošných dob o lásce,smrti a životě v podání mého oblíbeného režiséra Darrena Aronofskyho a skvěle zahráné role jak Hugha Jackmana, tak i Reichel Weisz nemá chybu. Po prvním shlédnutí jsem byl překvapen a film moc nechápal, ale i tak se mi moc líbil a nechal ve mně jakou si jiskru a film jsem musel vidět znova a znova. Vím, že film má hodně odpůrců a nechápajících diváků, ale pro mě je víc než úžasný a moc rád si ho znova pustím :)

Matrix (1999)

Skvělé Sci-Fi a dohromady akční film. Matrix je pro mě skvělý film se spoustou výborných efektů a triků, kterých jsem v té době u moc filmů nezaznamenal. Myslím že lepšího herce než je Keanu Reeves bych do toho filmu nedal a tvrdý černoch Morfeus v podání Laurence Fishburnea nemá chybu. plná palba jedině :)

Město bohů (2002)

Pravý peklo v přímým přenosu z Ria !! Tak tomuhle filmu já říkám pravý "" Město bohů "". Na první pohled krutej a chudobnej život ve slamech, těžkej prodej drog a a zabijácký gangy co se s ničím nemazlí... Na podívání tohohle filmu chce trochu té kuráže. Tvrdý film co vystihuje život z Ria je ve filmu skvěle vidět a nejhorší na tom je, že je to bohužel REAL, ne jak v klasické americké střílečce. Moc se mi líbilo jak film byl sestříhaný po příbězích a bezchybně natočený!!

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood jeden z mých nej herců tentokrát jak sám zrežíroval tak i odehrál hlavní rolí skvělý film a dokázal jak u Million Dollar Baby, že na věku nezáleží a čím starší tím lepší ! Tentokrát zahrál starého veterána na první pohled nepříjemného a rasistického dědka, ale děj se tak skvěle vyvine, že je napínavý až do poslední chvilky která je dost silná na city. Gran Torino je přímo krasavec a Film je přímo luxusní a jen ho doporučuji! 5* !!

Forrest Gump (1994)

jeden z nej filmů co patří do základních filmů každého blázna do filmů. Oscarový film, který má skvělý příběh a v každém to nechá nějaký ten citový šrám, ať buď posmrkaný kapesník, nebo usměv na rtu. Co se týče herců tak není ani jedna výtka. Film je opravdu skvělý, a aji když jsem ho viděl tak 20x tak bych se na něho podíval klidně znova. 5* jedině !!