Krušné hory (1937)

Žádný komentář jen hudba... Krušné Hory s nejvyšší horou Klínovcem a divukrásným Bouřňákem, tvoří přirozenou hranici naši vlasti od severu a také město Jáchymov. A právě tuto oblast navštívili tvůrci dokumentu. https://www.youtube.com/watch?v=S1S4P0KIRyA

Spiknutí dobrodějů (1993)

O záchraně legendární hradčanské restaurace U Černého vola, partou štamgastů důchodového věku, kteří ji zachránili  před divokou privatizací.

Balada o šťastné hranici (1969) (TV film)

info pro mě: (reportáž natočená na zakázku pro západoněmeckou televizi u nás nebyla nikdy uvedena, protože v až šokujícím zachycení životních podmínek v izolovaném kraji jihomoravských kopanic (v němž nechybí ani skutečná bohyně z Žítkové! Fairaizl využil podnětů k ironické obžalobě nastupující normalizace. Snímek se však zdaleka neomezuje na politický přesah - jeho strhující vizuální, střihové a hudební pojetí z něj činí jedno z nejpozoruhodnějších dokumentárních děl, co kdy u nás vznikly a v podstatě se jedná o syrovějšího předchůdce proslulého Hanákova snímku Obrazy starého světa. V některých okamžicích se mi dokonce vkrádala na mysl Buňuelova Země bez chleba)

Taxis na nultém kilometru (1970)

O štěstí, o intuici i o tom že i když dostanete od života hendikep, můžete ho dohnat bojovným srdcem. Typicky Fairaizlovský rukopis, příliš komplikované, zadumané, neradostné a dlouhé..... Taxis na nultém kilometru.

Duchcovský viadukt (1958) (TV film)

Televizní drama věnované událostem ze dne 4. února 1931 v severočeském městě Duchcov. Protestní pochod proti snižování mezd a sílící nezaměstnanosti skončil střelbou četníku do demonstrantů a vyžádal si zraněné a čtyři mrtvé.

Pavel Roth: Zahrada ticha (1984) (hudební videoklip)

Jedna z nej českých balad s textem který má hloubku... One-hit wonder, je interpret, který v hitparádách zazáří pouze jednou. To je případ Pavla Rotha a písničky Zahrada ticha,  kterou pro něj napsal a zkomponoval Ivan Sekyra. Klip k písni byl nahrán v Bulharsku u moře pro pořad Hitšaráda v roce 1984.

Led Zeppelin: Stairway to Heaven Live (2007) (hudební videoklip)

Stairway to Heaven “ je píseň anglické rockové skupiny Led Zeppelin, která vyšla koncem roku 1971. Složili ji kytarista kapely Jimmy Page a zpěvák Robert Plant pro své nepojmenované čtvrté studiové album. Píseň je považována za nejpopulárnější rockovou baladu všech dob. Jako klip posloužil záznam z koncertu.

Omega: Gyöngyhajú lány (1969) (hudební videoklip)

„ Gyöngyhajú lány “ je píseň maďarské rockové skupiny Omega. Byla napsána v roce 1968, vydána v roce 1969. Stala se velmi populární v mnoha zemích, včetně západního Německa , Velké Británie , Francie , Polska , Rumunska , Československa, Jugoslávie a Bulharska . Text napsala Anna Adamis , hudbu složil Gábor Presser a píseň nazpíval János Kóbor.  Omega také nahrála další verze této písně v angličtině a němčině. U nás píseň nazpíval pod názvem "Dívka s perlami ve vlasech" v roce 1994  Aleš Brichta a  napsal si k ní také český text.

The Wayseer Manifesto (2011) (hudební videoklip)

Všichni, kdo porušují pravidla, jste ztracení a výtržníci - všichni, kdo jsou svobodní duchové a průkopníci - všichni vaši vizionáři a nekonformní… Všechno, co vám zařízení řeklo, je s vámi špatně- je pravděpodobnější, co je s vámi.Vidíte věci, které ostatní ne. Jste pevně propojeni se změnou světa. Na rozdíl od 9 z 10 lidí - vaše mysl je nepotlačitelná - a to ohrožuje autoritu. Narodili jste se jako revolucionář. Nemůžete vystát pravidla, protože ve svém srdci víte, že existuje lepší způsob. Máte silné stránky pro zařízení - a chce, aby byly odstraněny. Takže celý váš život vám bylo řečeno, že vaše silné stránky byly slabosti - Nyní vám říkám něco jiného. Vaše impulzivita je dar - impulzy jsou vaším klíčem k zázračnému, Vaše roztržitost - je artefaktem vaší inspirované kreativity, Vaše výkyvy nálady - odrážejí přirozený pulz života, dávají vám nezastavitelnou energii, když jste vysoko, a hluboký oduševnělý vhled, když jste nízko, Byla vám diagnostikována „porucha“? To je nejnovější způsob společnosti, jak popřít svou vlastní nemoc tím, že na vás ukáže prstem. , váš idealismus se širokýma očima, vaše neotřesená otevřená mysl - nikdo vám to nikdy neřekl ?! to jsou rysy sdílené největšími průkopníky a vizionáři a inovátory, revolucionáři, prokrastinátory a dramatickými královnami, aktivisty na sociální scéně, vesmírnými kadety a Mavericks, filozofové a opuštěné, obchodní obleky létající stíhačky, fotbalové hvězdy a závislí na sexu, celebrity s ADD, alkoholici, kteří hledají novinku, první respondenti - proroci a svatí, mystici a agenti změny. Jsme - všichni - stejní - víte, protože jsme všichni ovlivněni způsobem -Jsme - všichni - stejní - víte, protože nás všechny přitahuje plamen - Ve svém srdci víte, že v životě existuje přirozený pořádek,něco svrchovanějšího, než by kdy mohla vyjádřit jakákoli umělá pravidla nebo zákony. Tento přirozený řád se nazývá „Cesta“. Cesta je věčným substrátem vesmíru. Vede velmi aktuální čas a prostor. Někteří nazývají Cestu jako Boží vůli, Božskou prozřetelnost, Ducha svatého, implikovaný řád, Tao, obrácenou entropii, životní sílu, ale prozatím ji budeme jednoduše nazývat „Cesta“. Cesta se ve vás odráží jako zdroj vaší inspirace, zdroj vašich vášní, vaší moudrosti, vašeho nadšení, vaší intuice, vašeho duchovního ohně - lásky. Cesta bere chaos z vesmíru a vdechuje mu život odrážením božského řádu. Cesta, kterou prožívá mysl, je geniální, když je vnímána očima, je krásou, když je cítit smysly, je milostí, je-li vpuštěna do srdce ... je láskou. Většina lidí nedokáže cítit Cestu přímo. … Ale pak jsou tu Wayseers. Strážci plamene. Wayseers mají nevysvětlitelnou schopnost pouhého poznání Cesty. Cítí to ve svém bytí. Nemohou vám říci, proč nebo jak dospěli ke správné odpovědi. Prostě to vědí ve svém jádru. Nemohou ukázat svou práci. Takže se neptej. Jejich mysli jednoduše rezonovaly s Cestou. Když je Cesta přítomna, tak jsou i oni. Zatímco ostatní jsou slepí a společnost vás prosí, abyste to ignorovali, „Cesta“ vás probouzí uvnitř. Neurologická represe blokuje povědomí většiny lidí o Cestě - cenzurou všech myšlenek a impulsů z nevědomí je jejich prefrontální kůra - gestapo mozku - nic, co by narušilo jeho socializované programování, se ani nedostalo; ale vaše mysl je jiná. vaše mysl byla rozlomena na cestu - nějakým zázračným genetickým rysem, nějakou psychotropní chemikálií nebo možná dokonce vůlí vaší duše, byly uneseny cesty odměňování vašeho mozku - dopamin zaměstnaný k svržení fašistické diktatury vaší prefrontální kůry - váš mozek je nyní bez represí, mysl bez cenzury, vaše vědomí vystavené rozbouřeným mořím nevědomí - skrze tyto otevřené dveře do vašeho vědomí září božské světlo, které vám ukazuje cestu. To je to, co z vás dělá Wayseera. 90% lidské civilizace je osídleno těmi, jejichž mozky jsou blokovány na cestě. Jejich mozky jsou pevně spojeny s prosazováním sociálního programování naočkovaného od narození. Na rozdíl od vás se z tohoto programování nemohou vymanit, protože ještě nezažili nezbytnou revoluci mysli. Tito naprogramovaní lidé berou sociální instituce a pravidla velmi vážně. Společnost je plná her naprogramovaných tak, aby udržovaly mysli lidí obsazené, aby se nevzbouřili. Tyto hry často způsobují nevolnou fixaci na zvláštní protokoly, mocenské struktury, tabu a nadvládu - všechny jemné formy lidského otroctví - Tato odlišná forma šílenství je nejen tolerována masami, ale trvá na ní. Naprogramovaní věří v pravidla tak energicky, že jsou ochotni zničit každého, kdo je porušuje. Cestující jsou ti, kteří nazývají svůj blaf. Protože mysli Wayseera mohou svobodně odmítat sociální programování, Wayseers snadno vidí sociální instituce v tom, čím jsou - imaginární hry. Cestující utěšují narušené a narušují pohodlné. Pomáhat těm, kteří jsou v těchto hrách ztraceni a odmítají si pomáhat, je povoláním mnoha Wayseers. Vzhledem k tomu, že Wayseers jsou ti, kteří udržují kontakt s původním zdrojem reality - jsou schopni narušit společenské konvence a dokonce i vlády, aby sjednotili lidstvo s Cestou. The Wayseers jsou starodávná linie. Jakýsi kněžství - nositelé plamene - ti „vím.“ Wayseers musí vždy existovat, aby zreformovali závratné psychotické rotující převody společnosti - obrovská bezduchá křeččí kola zakrývající čistě modrou oblohu, udržující lidstvo v poutech v temné kleci - tak se Wayseersům říká - vrhnout světlo na šílenství společnosti - neustále vzkřísit nadčasový transcendentní Duch Pravdy - Wayseers odhalují tuto božskou pravdu tím, že se věnují zrodu nějakého tvůrčího nebo rušivého aktu vyjádřeného prostřednictvím umění nebo filozofie, inovací, které otřásají průmyslem, revolucí v demokracii, převratů, které svrhují pokrytectví, hnutí solidarity, změn, které zanechávají dědictví, rebelů proti politika, technologie naplněná duchem, okamžiky jasnosti, věci, které zpochybňují barbarství, povodí upřímnosti, významné snahy o charituJsme - všichni - stejní - víte, protože všichni jsme ovlivněni způsobem -Jsme - všichni - stejné - víte, protože nás všechny přitahuje plamen - Toto je vaše povolání, Wayseere.Našli jste svůj kmen.Vítej doma.