Zapomenuté světlo (1996)

Je překvapení že skvělý " komediant" umí střihnout charakterní roli? Není, vzpomeňte na V. Menšíka v Ikarově pádu nebo na J.Dvořáka v Hřbitovu pro cizince... Jinak úžasný scénář ,skvělá režie Michálkova ,krásné exteriéry.Kouzelný a noblesníý hrabě Kinský v roli hraběte Kinského :-) Rád dávám 100% Četl jsem i knihu a je úplně jiná než film... František Kinský uvedl že, skutečným předobrazem postavy hraběte Antonína Kinského, kterou hrál ve filmu jeho bratr, Antonín Kinský, byl ve skutečnosti hrabě Děpold Czernin a jeho manželkou princezna Lobkovicová, oba zaměstnáni v té době ve zdravotnictví, ona jako sestra on jako řidič sanitky, oba ještě žijící lze spatřit v tomto síle:https://www.ceskatelevize.cz/porady/11453913494-modra-krev/414235100141001-czerninove/ Zámek Bečváry koupil rocker Rober Kodym v roce 2000, po rozsáhlé opravě se do něj nastěhoval a má v něm i hudební studio.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Režie a dramaturgie jsou jednoznačně nejslabší článek celého seriálu. Podle toho vypadají i herecké výkony. Ubral bych pitvořící se momenty---- Hodně naivity a nelogičností v ději. Co je na svou dobu skvělé, jsou triky, ne náhodou dělal animační složku Jan Švankmajer. Navíc Polákovi nikdy neodpustím, že neukázal jak se humiduje:-)  V hudbě seriálu od skladatele Svobody, lze zaslechnou část skladby Return Of Gemini, kterou sloužil dlouho předtím na oslavu amerických astronautů a jejich cesty ke hvězdám.

Každý den odvahu (1964)

Za odvahu Schormovi že film v té době natočil 70 %. jinak dneska už se v něm jen těžko někdo zorientuje. Idealista (opravdu ?!) který si své prázdno v sobě nahrazuje stranickou aktivitou.

Volejte Martina (1965)

No jo,po těch 40 letech už to nějak nefunguje.Ještě že je Martin takovej sympaťák. Je to strašně pomalé ale jako žánrové snímky své doby to není špatné:-).

Hrdina má strach (1965)

Na svoji dobu statečný film,i když jen o kritice byrokracie. Dobré dialogy jsou základ uvěřitelnosti příběhu a tady jsou. Nejvíc se mi líbil civilní Sovák a jeho erektující kravata:-) 80 %

Děti noci (2008)

Na Mádla jsme alergický-tady překvapil.Obyčejné- přesvědčivé- silné.Hudba: !Deladap.(2019) Večerka - Jedná se o rohový dům na rohu ulic Pernerova a Thámova, Thámova ulice potom ústí do Žižkovského tunelu..

Bathory (2008)

Nepřesvědčil...

Začalo to karafiátem (1981) (TV film)

Normálně je to slabé ale že to režíroval Dudek tak neuvěřitelné...

Valkýra (2008)

Nezklamalo ale ani nenadchlo. 70 %