Livide (2011)

Panebože, to byla srajda.. 60%, vážně?? Nechápu.. Už po první půl hodině jsem všem herců přála smrt, nejlíp hned, aby to skončilo a já mohla jít koukat na něco lepšího, třeba do pračky.. Ne fakt, fakt to bylo strašný.. Ujetej příběh, hlavní hrdinové s IQ velmi velkého houpacího koně (povídá se, že je tam poklad - hej, tak to je na 1000% pravda a hned tam musíme jít a náš život už od teď budou jen samí pečení jednorožci).. Rozčilovalo mě to od začátku do konce, za kterej tu jednu dám, páč to bylo celkem originální, ale víc ze mě tahle pitomost nedostane..

Babadook (2014)

Nějak jsem se v průběhu filmu nemohla rozhodnout, kdo mě děsí víc - matka, dítě nebo strašidlo.. Hezky si toto prvenství přehazovali a hodnocení kolísalo mezi 3 a 4 hvězdami jako na houpačce.. Ale bylo to dobrý, zvuky, trhavý pohyby, šílenství, účel to splnilo, já se bála.. A nebylo k tomu potřeba 10 000 "jumpscarů," jen prostě pořádně vytvořit tu atmosféru.. Závěr trochu slabší, takže nakonec zůstanu u 3*, ale jinak celkový dojem dobrý..

Vykolejená (2015)

Vůbec to není špatný film, jenže většina lidí zřejmě čekala, že se bude válet smíchy u každý druhý scény.. Mně to vyhovovalo tak, jak to bylo, dobrý příběh, v mnoha scénách jsem se s Amy ztotožňovala a opravdu se mi líbí, že to není žádná typická hubená, blonďatá kočička, ale úplně normální ženská.. Doporučuji jako nenáročnou oddychovku.. :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Naprosto epickej filmovej zážitek. Už dlouho mě něco tak nepohltilo jako tenhle film. Určitě to bylo z velké části tím, že jsem to mohla shlédnout na velkém plátně, a jsem za to ráda. Ze soundtracku mi buší srdce ještě teď, ty epesní bubny budu slyšet v hlavě ještě dlouho. Jakožto fanynka monster trucků jsem seděla jako přikovaná, protože v tomhle směru se ve filmu opravdu vyřádili. Bylo to šílený, opravdu ano, ale takovým tím správným způsobem. Má milovaná Charlize mi opět dokázala, že zahraje úplně všechno a s Tomem Hardym si skvěle sedla. Přemýšlím, že bych udělala výjimku a šla na film do kina podruhý, protože to za to vážně stojí. Tak jsem na to šla podruhý a bylo to snad ještě lepší, akorát mě mrzí, že některý kina se bojej ten zvuk pořádně vohulit, protože zrovna tenhle film to vyloženě chce.. :D

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dvěma slovy: vizuální orgasmus.. Hned u první scény jsem byla nadšená, že můžu sedět v tom kině a prostě koukat.. Akce, fórky, příběh, prostě typickej Marvel, kterej nemůže zklamat žádnýho fanouška.. Hned bych na to šla znova.. :D

Lovci a oběti (2015)

Rozhodně povedenej film.. Prostě Češi a akční dramata, tedy dramata všobecně, to by nám šlo.. Pokud by se točili filmy aspoň takovéhle úrovně, budu spokojená.. Dobré herecké výkony, hlavní hrdina mě přesvědčil, že je fakt po krk ve sra*kách a vážně jsem s ním soucítila.. Zaujala mě i výborná práce s kamerou.. Spokojenost..

Hra o trůny (2011) (seriál)

Už jen úvodní znělka ve mně vyvolává pocit euforie.. Po shlédnutí 1. série, která byla neskutečně chytlavá, jsem se rozhodla si nejdřív přečíst napsané knihy a pak pokračovat a to se mi vyplatilo, získala jsem mnohem lepší orientaci v postavách, opravdu jich není málo, i v celkovém příběhu. Nutno ovšem říct, že BBC si se zpracováním poradilo skvěle a nemůžu říct, že by byl seriál horší než knížky.. Pro mě jsou jak knihy tak seriál jednou z nejlepších, spíš nejlepší ve svém žánru a možná i celkově.. Nejde nemilovat!.. :D

Železná srdce (2014)

Na film jsem se těšila a nezklamal.. Solidní příběh, s dostatkem emotivních scén, osekaný o většinu klasických amerických válečných klišé. Naturalistické syrové scény působily reálně, samozřejmě až na závěrečných 20 minut, kdy se kosí jak o život a vybuchnuté granáty lidi ani neškábnou, ale taková drobnost mi nemohla zkazit dobrej film.. Jako bonus mě mile překvapilo, že Shia dokáže zahrát (dobře) i něco jinýho než ufňukance s roboautem.. A prostě - tanky a můj oblíbený Tiger, takže to by bylo, aby se mi to nelíbilo.. :D

Mami! (2014)

V tomhle filmu se u mě neustále střídali WTF momenty s náznaky, že by to zas tak hrozný být nemuselo.. Ovšem nevhodně dlouhá stopáž to už zabila úplně, posledních 30 minut jsem pořád koukala, kolik je, a když už to sakra skončí.. Nesympatická mamka s absolutně protivným hlasem, která dokáže přehrát snad úplně každou scénu mě doháněla k šílenství.. Nápad opravdu zajímavý, ale zpracování nepovedené.. Nepřidal tomu ani prvoplánový sountrack, který prostě chtěl těžit ze slavných songů.. Jednou a dost!..

Divoké historky (2014)

Možná, ale třeba taky ne, to bylo mým momentálním rozpoložením, ale na mojí naštvanou náladu sednul tenhle film jak prdel na hrnec.. :D Černočerná komedie popisuje situace z normálního života vyhrocené do totální absurdity a podané tak vtipným způsobem, že snad nejde, aby se to člověku nelíbilo. Doporučuju.. :)