Setkání v Praze (2006)

Už dlouho se mi nestalo, že bych u nějakého filmu vyprskla smíchy a chvíli nemohla přestat. A to se ani nejedná o komedii, jde jen o naprosto zoufalý herecký výkon Bořivoje Navrátila ve scéně, kdy se Christofferovi přiznává jak to s jeho otcem bylo. Chudák Mads Mikkelsen, musel být nadlidský výkon tohle natočit s kamennou tváří, a navíc strávit celý film v jedný košily. Pořád mě to nutí přemýšlet, jestli ta podivnost českého prostředí a podivných hereckých výkonů, nebyl záměr a nějaký další rozměr filmu, trochu mi to připadá, jako snaha o vyvolání jakési kavkovské atmosféry. Ještě by mě zajímalo, jak film vypadá v původním znění, s českým dabingem to působí hodně zvláštně, když všechny postavy mluví česky, ale nerozumí si. --------Viděno podruhé v původním znění s titulky - čímž film ztratil něco na trapnosti a absurditě - měním ze dvou na tři,

Něžný polibek (2004)

Nevzpomenu si, kdy mi naposled u nějakého filmu tak rychle a silně tlouklo srdce napětím a vzrušením, jako tady u scény, kdy se rodina snaží získat Casima zpět a přesvědčit ho, aby se oženil s domluvenou nevěstou. Strašně jsem se bála, že dojde na nějakou šílenou vraždu v rámci rodinné msty a jeho přítelkyně se na to bude muset z auta dívat. Naštěstí ne. Krásný romantický film bez kýče a přeslazenosti s neokoukanými herci. Gratuluju hlavnímu hrdinovi, jak zvládl scény, kdy mluví pohnutým hlasem a skoro pláče - vůbec to nepůsobí trapně a směšně jako obvykle.

Polski film (2012)

Pět hvězdiček není objektivních v celosvětovým rámci, ale v českým určitě. Tady je to mězi těma nedělníma televizníma inscenacema z brněnskýho studia ČT, co vydávají za filmy pro kino docela zjevení. Skvělej humor, neobvyklej námět pro českou komedii. Protože jsem to viděla dost dlouho po premiéře, až do závěrečných titulků jsem si myslela, že je to film Petra Zlenky. K vidění neobvyklý množsví pinďourů.

Až na krev (2007)

Rozhodně stojí za zmínku masácká hudba, která dodává filmu úplně jiný rozměr a hlavně atmosféru.

Sestra (2008)

Sestra patří k nejlepším knihám, co jsem kdy četla. Moc podobností filmu s knihou bohužel nevidím. Pro mě naprosto chybí mystičnost, kterou je děj prodchnutý, syrovost, naléhavost. Ikdyž mám Filipa Topola ráda, jeho hlas ani způsob přednesu mi k tomu nesedí. Snaha asi byla, každý si knihu v hlavě promítá jinak. Alespoň hlavní představitel docela odpovídá.

Jak na věc (2002)

Na romantickou komedii překvapivě dobrý a pěkný příběh. Pátou hvězdičku dávám za skvělý výkon Nicholase Houlta. A taky je to asi jediný film, kde mi Hugh Grant připadá pořádně sexy.

Miláček (2012)

Nadčasový, zajímavý a určitě napínavý příběh. Mladík z chudších poměrů toužící po penězích a moci se dílem náhody a následné cesty přes postele manželek vlivných mužů dostane k tomu po čem toužil. Nemůžu si pomoct, ale mám určitý pocit roztříštěnosti, jako u spousty románových adaptací. Ikdyž v tomto případě jsem předlohu nečetla. Jako když vytrhte dramatičtější scény a ty ostatní, které dokreslují a vysvětlují necháte být. Postrádám sebemenší sexuální napětí - pokud ho nemá vajadřovat podivný urputný výraz v Pattinsonově obličeji. Atmosféru nějak kazí i angličtina ve francouzském příběhu, ale s tím se asi nedá nic dělat. Škoda, skvělý příběh by šel natočit milionkrát lépe, jen by to chtělo lepší scénář a asi i herce. Mě osobně nesedí ani Uma Thurman.

Pouta (2009)

Rozhodně nesdílím nadšení, pro mě spíš zklamání. První hodinu a třičtvrtě se nic neděje, dalo by se to snadno smrsknout do půl hodiny, konec přináší aspoň trochu napětí. Strašlivé frázovité dialogy. Nechápu proč se každej nechá zmlátit chlapem co má maximálně 165 cm a 60 kg, aniž by se snažil aspoň trochu bránit. Další nesmyl mi přijde scéna kdy Antonín odmítá pustit Kláru z bytu, načež ho postihne ten jeho záchvat a ona čeká a dívá se na něj, mě kdyby někde držel nějakej psychopat, tak okamžitě jak se mi naskytne příležitost tak zdrhám, a ne že si dám čouda. Ale to by ho pak nemohla pálit tou cigaretou, což je sice vtipnej moment, ale dost konstrukce, jako strašná spousta scén. Třetí hvězda jenom za parádní hudbu. Navíc nepřipomíná námět (tajnej kterýmu se líbí milenka oběktu jeho sledování) náhodou trochu Životy těch druhých?

Carlitova cesta (1993)

Parádní gangsterka vznávající klasické gangsterské hodnoty, na které hlavní hrdina nakonec jak jinak než doplatí. Ikdyž se v podstatě nic moc neděje, děj pěkně odsejpá a spěje k opravdu napínavému konci, kdy ani nebudete dýchat. Samozřejmě nechybí trocha romantiky a megasympatický hrdina v podání Al Pacina. Opomenout nesmím Seana Penna s účesem jako Pierre Richard a velkýma lenonkama v roli geniálního pošahanýho právníka.

Mrtvý muž přichází (1995)

Pro mě je hlavním přínosem tohot filmu to, že vás nenutí soucítit s hlavní zápornou postavou, nemusíte s ní sympatizovat, zamilovat si ji a nějak omlouvat její činy, tak jak to bývá ve většině filmů s tímto námětem - zločinec ve vězení versus někdo kdo ho hájí nebu mu jinak pomáhá. Tímto je pro mě tenhle film jedinečný. Herecké výkony obou hlavních hrdinů v podání Susan Sarandon a Seana Penna jsou skvělé, ikdyž tak nějak nehluboké, na mě ty jejich pocity až tak nepůsobí. Kupodivu mi tady ten náboženský aspekt příběhu nepije krev, jak tomu bývá obvykle.