Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

The Father (2020)

Nejlepší film na tohle téma, co jsem kdy viděla. Brilantní. Asi 4 týdny mi to leželo ve stažených souborech, protože jsem čekala další jen další z řady dojáků o stařecké demenci, kterých se letos vyrojilo hned několik. A ono se z toho vyklubal tenhle klenot. O to více obdivuhodné, že se jedná o režisérovu prvotinu. Klobouk dolů. A těším se na další filmy pana Zellera.

plakát

Hello, Stranger: The Movie (2021)

Moc pěkná, příjemná, romantická oddechovka. Seriál i film, i když film se mi líbil o trochu víc. Je to limonáda, ale čas od času to neuškodí a mně to tentokrát sedlo. Herecké výkony solidní, obzvláště představitel Xaviera byl výborný. Člověk si oblíbil všechny postavy, včetně paní učitelky. Postupné odhalování toho, co se stalo v mezidobí mezi seriálem a filmem, děj příjemně ozvláštnilo. Pro mě je vždycky strašně příjemné vidět film bez jakékoli homofobie, kde jsou všichni naprosto v pohodě s comingoutem a vztahem jejich přátel či dětí.

plakát

Ztracený princ (2003) (TV film)

Rozhodně nejlepší Poliakoff jakého jsem, kdy viděla. Pořád jeho nezaměnitelný rukopis, hudba, atmosféra, ale tentokrát zaplať pánbůh bez toho otravného obdivu k britské šlechtě a smetánce. Jsem ráda, že jsem nad ním ještě nezlomila hůl.

plakát

Královnina sestra (2005) (TV film)

Tohle byl poslení film, kterej mi chyběl do shlídnutí celý filmografie Tobyho Stephense. Mrzí mě, že to musím říct, ale Toby byl v tomhle případě miscast. Navíc vypadá o 15 let mladší než Lucy Cohu a celá jeho postava tak nějak moc nevyznívá. Navíc scénář mu straní, Magaret nebyla jediná, kdo měl románky, Armstrong Jones vojel, co se dalo. Když jsem u toho, už dlouho jsem neviděla tak strašný postelový scény. Vypadalo to, že do toho bušej tak, že se probourají do další místnosti. Takže asi nejlepší scéna filmu je Toby ve sprše. Takový ty obyvákový vložky byly taky vtipný. Jo a zajímavý je, že se tam vůbec neobjevuje královna. I přes všemožný nodostatky to docela dobře vystihuje tu zvrácenost celý britský královský rodiny a monarchie.

plakát

Zpřítomnělí (2019) (TV seriál)

Jako detektivka je to průměr, ale ten nápad s objevováním lidí z minulosti a jeho pojetí mě tak strašně moc bavilo, že nemůžu jinak než za 5. Líbilo se mi, že se tam ti zpřítomnělí zase tak moc obecně neřeší, prostě tam jsou a chovají se tak jak se chojí. Jediné co bych uvítala, je informace o té droze, proč jí jim dávali a proč ji bere Lars. Postavy výborně napsané a zahrané. Skvělé detaily, vtipy a hlášky. Doufám, že bude i dvojka.

Kde je moje tělo? (2019)

Uvítala bych víc ruky a míň kluka. Jako nápad geniální.

plakát

Rudí zrádci (2019) (TV seriál)

Bohužel, jsem docela zklamaná, čekala jsem trochu víc. Chyběl tomu ten správný britský nádech. Nějak mi vůbec na nikom z postav nezáleželo a to je vždycky průser.

plakát

Wisting (2019) (TV seriál)

Pěkná detektivka, udržeje si po celou dobu tempo a spád, docela dost zajímavých, pro mě většinou nečekaných twistů. Knihy jsem nečetla. Druhý případ mi přišel zajímavější než první. Není to žádný superzázrak, ale mě to moc bavilo.

Adopt a Highway (2019)

Naprosto brilantní výkony Ethana Hawka. Nevybavím si, že bych ho kdy viděla něco zahrát líp. Pěknej jemnej příběh, dobrej soundtrack, takovej ten film na nedělní pohodový opoledne.

Amundsen (2019)

Ušmudlaný 4*, čtvrtá za to, že mě to nenudilo. Průměrné životopisné drama. Nedostatek napínavosti (kterou by vzhledem k tématu člověk čekal) vyvažují úchvatné scenérie. Za největší průšvih ale považuju postavu Amundsena. Proč ho hraje Hagen, který mu není moc podobný a musí mít masku a paruku (mimochodem tak ohavnou paruku jsem ve filmu už dlouho nevidě, technologie už snad trochu pokročila a paruky by nemusely vypadat jako koudel)? Tohle podle mě film zabilo. Hlavní postava bez jakékoli bličejvé mimiky? Nikomu to nepřišlo divný, když to točili? Je možný, že v Norsku prostě není herec Amundsenovi podobný, tak ať radši vypadá jinak, ale ne jako po ochrnutí všech obličejových nervů.