Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (236)

plakát

Jeden den (2024) (seriál) 

Moc příjemná oddechová romantika. Pro srovnání jsem si pustila i film. Casting v seriálu je o tolik lepší, dává příběhu úplně jinou atmosféru. Výborní jsou všichni představitelé, z ústřední dvojice větší změnu přinesla Ambika Mod. Příběh si zaslouží seriálovou formu, z knihy už si skoro nic nepamatuju, takže nevím jak moc autoři přidávali a měnili, ale film působí  zkratkovitě, tolik se toho o postavách nedozvíme. I když člověk ví, jak to dopadne, stejně to byl fajn zážitek. Navíc je zajímavá ta možnost srovnání vlivu různého obsazení na vyznění příběhu.

plakát

Before the Fall (2016) 

Ač se jedná o film trochu nižších technických kvalit,  s parametry spíš televizní inscenace, i tak na mě moc hezky zapůsobil a docela jsem si ho užila. Hlavní představitelé, i když ne vždy perfektní, předvedli dobrý výkon. Skvělá chemie mezi nimi. Na tyto poměry také docela pěkná kamera.

plakát

Můj syn (2021) 

Už jsem dlouho neviděla něco tak zbytečnýho. Mizernej scénář nezachrání ani hezká kamera a bohužel ani McAvoy. Je mi záhadou, jak dokázali ještě jednou sehnat peníze na znovunatočení tohohle blbýho, nanicovatýho příběhu.

plakát

Tančírna na hlavní třídě ’56 (2016) (seriál) 

Moc pěkně udělané, všechny tři série. Hezky se na to dívá, skvělá hudba, propracované kostýmy a scéna, až na to, že je to strašný mejdlo. Pozadí příběhu je zajímavý, ale postavy jednají  podle vzorce - román pro ženy 55+, nelogické jednání postav vedoucí k dalším a dalším umělým dramatům. To bolí a vy máte chuť se utopit ve Wannsee.

plakát

Otec (2020) 

Nejlepší film na tohle téma, co jsem kdy viděla. Brilantní. Asi 4 týdny mi to leželo ve stažených souborech, protože jsem čekala další jen další z řady dojáků o stařecké demenci, kterých se letos vyrojilo hned několik. A ono se z toho vyklubal tenhle klenot. O to více obdivuhodné, že se jedná o režisérovu prvotinu. Klobouk dolů. A těším se na další filmy pana Zellera.

plakát

Hello, Stranger: The Movie (2021) 

Moc pěkná, příjemná, romantická oddechovka. Seriál i film, i když film se mi líbil o trochu víc. Je to limonáda, ale čas od času to neuškodí a mně to tentokrát sedlo. Herecké výkony solidní, obzvláště představitel Xaviera byl výborný. Člověk si oblíbil všechny postavy, včetně paní učitelky. Postupné odhalování toho, co se stalo v mezidobí mezi seriálem a filmem, děj příjemně ozvláštnilo. Pro mě je vždycky strašně příjemné vidět film bez jakékoli homofobie, kde jsou všichni naprosto v pohodě s comingoutem a vztahem jejich přátel či dětí.

plakát

Ztracený princ (2003) (TV film) 

Rozhodně nejlepší Poliakoff jakého jsem, kdy viděla. Pořád jeho nezaměnitelný rukopis, hudba, atmosféra, ale tentokrát zaplať pánbůh bez toho otravného obdivu k britské šlechtě a smetánce. Jsem ráda, že jsem nad ním ještě nezlomila hůl.

plakát

Královnina sestra (2005) (TV film) 

Tohle byl poslení film, kterej mi chyběl do shlídnutí celý filmografie Tobyho Stephense. Mrzí mě, že to musím říct, ale Toby byl v tomhle případě miscast. Navíc vypadá o 15 let mladší než Lucy Cohu a celá jeho postava tak nějak moc nevyznívá. Navíc scénář mu straní, Magaret nebyla jediná, kdo měl románky, Armstrong Jones vojel, co se dalo. Když jsem u toho, už dlouho jsem neviděla tak strašný postelový scény. Vypadalo to, že do toho bušej tak, že se probourají do další místnosti. Takže asi nejlepší scéna filmu je Toby ve sprše. Takový ty obyvákový vložky byly taky vtipný. Jo a zajímavý je, že se tam vůbec neobjevuje královna. I přes všemožný nodostatky to docela dobře vystihuje tu zvrácenost celý britský královský rodiny a monarchie.

plakát

Zpřítomnělí (2019) (seriál) 

Jako detektivka je to průměr, ale ten nápad s objevováním lidí z minulosti a jeho pojetí mě tak strašně moc bavilo, že nemůžu jinak než za 5. Líbilo se mi, že se tam ti zpřítomnělí zase tak moc obecně neřeší, prostě tam jsou a chovají se tak jak se chojí. Jediné co bych uvítala, je informace o té droze, proč jí jim dávali a proč ji bere Lars. Postavy výborně napsané a zahrané. Skvělé detaily, vtipy a hlášky. Doufám, že bude i dvojka.

plakát

Kde je moje tělo? (2019) 

Uvítala bych víc ruky a míň kluka. Jako nápad geniální.