Angličtina - Extra (2003) (seriál)

Některé momenty jsou úsměvné, a když to člověk bere jako pomoc ke studiu anglického jazyka, tak se z toho stává i vcelku zábavná forma učení.

Východní přísliby (2007)

Netřeba hledat nějaké konspirace nebo složitosti v ději. Eastern Promises jsou drsnou, chladnou a nekompromisní thrillerovou jízdou, které vévodí Viggo Mortensen spolu s půvabnou Naomi. Děj plyne solidním tempem, občas se to sice trochu táhne a konec lehce vyznívá do ztracena, ale celé je to podtržené výborným hereckým ansáblem a působivou dějovou linkou. Netvrdím, že film chytne každého, protože Cronenbergova režie (alespoň u mě) je trochu nezvykem. Film, ale i tak stojí za svůj čas. 80%

System Of A Down: Rock am Ring 2011 (2011) (koncert)

Perfektní koncert, kde sem slyšel některé písně úplně poprvé a ještě dlouho mi doznívaly v uších. Proti SOAD mám pár výhrad, ale je jich minimum, takže mi nedokážou pokazit zážitek z perfektního koncertu skupiny, u které doufám, že se dají znovu dohromady a zaplaví moje metlácké uši svými tvrdými hudebními rysy a ráznými texty. (co mi nejdéle znělo v hlavě - Soldier Side - Intro, I-E-A-I-A-I-O, B.Y.O.B, Chop Suey!, Lonely Day, Question!) 85%

Gauneři (1992)

Milý Quentine, tady se ti zase něco povedlo. Říká se, že za málo peněz ze hodně hudby a Tarantino tohle přísloví využil, jak nejlíp uměl.

Čtvrtý druh (2009)

Když si člověk zjistí, že celý film je fikce, jak prase a ani to město, psycholožka a "autentické nahrávky" nejsou skutečné, tak je film béčkem s vcelku mrazivým nádechem (hlavně kvůli nahrávkám pacientů). Fakt, že to vše bylo připisované UFO mě jenom rozesmál a "autentický záběr" talíře nad domem psycholožky.. prosim vás.. Co mě znervóznělo byly spíše nahrávky s pacienty dr. Tylerové, které mi spíš projevem pacientů a zvukem připomínaly exorcismus. A samotný závěr, kde je nahrávka přímo doktorky mě vcelku zneklidnil. I samotný projev doktorky v ten moment - "I... Enforce my will... Not... World.. Know...Child.. Never returned... My... I am... Truth remains... I.. Savior... Father... I am.. God.. " Jsou to blbosti, ale přece jenom mi to v té mojí bedně nedá a srovnáním, jak tělesným tak hlasovým projevem (jiné hlasy, sumeština) mi to spíš připomínalo lidi posedlé démonem. Když je to teda vymyšlené, kde přišli na ten text? 58%

Most (2011) (seriál)

Na Most jsem si dělal zálusk, už dlouho, ale až teď mi na něj vyšel pořádně čas. Seveřané mají hold ten správný grif na točení thrillerů s působivou atmosférou. A Bron není vyjímkou. Děj je poutavý a nápaditý, kde s přibývajícími díly gradace děje stoupá, až do výšin deváté a desáté epizody, které vyčnívají hlavně svou atmosférou, brutálním spádem a dějovými zvraty. Nevím, jestli by takovou jednoduchost dokázali, tak precizně a vypjatě natočit američani (i když Fincher by to možná zvládl.) Sofia Helin hraje Ságu perfektně a myslím, že neexistuje člověk, který by si ji během seriálu nezamiloval. Stejně jako Kim Bodnia, toho jsem zatím viděl pouze v Refnově Pusherovi. Tady je vcelku charismatický a člověk mu v příběhu drží palce, i když je takový, jaký je. Chemie mezi hlavními protagonisty seriálu funguje a hlavní je, že si člověk k postavám naváže vztah okamžitě. První série mě v druhé polovině hodně překvapila. Motivy, které byly rozehrané, místy až táhlé v některých dílech byly dokončeny všechny (u některých jsem možná trochu postrádal smysl v hlavní dějové lince) a závěr vyplynul ve vcelku jednoduchou myšlenku, ale tak dobře zpracovanou, že člověku ta zamotanost v předešlých dílech po shlédnutí přestává vadit. Nápad sepsat jednu postavu vyšetřovatele s Aspergrem je taky dobrý. Děj byl v ten moment zajímavější a dostal, tak další rozměr. Brutalita je v seriálu taky vcelku dobře zpracovaná (člověka to místy zarazí a to tam nemusí být ani hektolitry krve). Pro mě rozhodně spokojenost za první sérii. 1. série - 85%, 2. série - 89%

Herkules (2014)

Vcelku solidní výplach, kde Rocka s fousem málem nepoznávám a krvavé, perfektně natočené bitky si vyloženě užívám. Nenáročný, efektivní výplach s lehce překvapujícím koncem. Časem se na to klidně podívám znovu. Je to lepší, než Rockův dřívější Král Škorpión. 70%

Pod zemí (2014)

"As above, so Below." Podařený found footage horor, který má hutnou atmosféru. Děj je taky vcelku nápaditý a zajímavý, rozhodně to má, co dát a staví se to po bok těch lepší FF filmů (Trollhunter). 73%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Wrong Turn 2 čerpá z konceptu prvního dílu. Zase les, zase kanibalové (tentokrát celá rodinka) a hromada gore scén, které jsou upgradovány na vyšší level. Děj měl dobrý nápad, ale celé to bylo až moc ploché (hrudníky hereček nepočítám) a časem monotónní. Dvojka je oproti prvnímu dílu už chabý následovník. 40%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Perfektní film, který je tak odporný, až je geniální tím, jak dobře má napsaný scénář. Dialogy jsou přesné, výstižné a poddajné situaci. Konec mě uzemnil a dojal. Po hodně dlouhé době film, kterému nemám co vytknout.