Úhel pohledu (2008)

Thriller rozdělený na dvě části, kdy v té první sledujeme neustále dokola teroristický útok při příležitosti proslovu prezidenta právě z různých úhlů pohledu, tedy jak to viděli různí účastníci té události - tahle část mě po pár těchto stejných, ale přesto jiných záběrech na stejnou situaci už začínala štvát. V druhé polovině se film pak přehoupne ve slušnou akční řežbu a honičku a strašně rychle to uteče. Super nápad i zajímavé zpracování ale ten začátek mě fakt nebavil, byl hrozně zdlouhavý. Za mě takovejch 65%.

Mrtvý sníh (2009)

Tohle není horor, neexistuje pro to žánr, nazval bych to vymaštěná magořina. Do té doby, dokud se neobjeví první zombie SSák tak je to o ničem ale pak začne slušnej masakr, dost šílenym způsobem vtipnej. Wtf efekt zaručen. Dost jsem se bavil.

Jednoduchý plán (1998)

,,byla docela sranda najít to letadlo, viď?´´ V duchu názvu filmu se nese i celí příběh, je to prostě jednoduché, v prvních minutách jsem nad tím až kroutil hlavou, některé scény byli až komické, jak byli ,,obyčejné´´. Ale ten film neskutečně graduje každou minutou až do jeho vyvrcholení. Nádherný příběh o lidské ubohosti, kdy jsme prostě kvůli pár potištěným papírkům, které jsme si sami vymysleli, schopni dělat šílené věci.

Labyrint: Útěk (2014)

Jeden z mála filmů, který, po návštěvě kina splnil má očekávání na základě shlédnutí traileru. Od začátku sledujeme jakési městečko vybudované mlaďochy uprostřed labyrintu, kam každý měsíc přiveze jakýsi výtah další přírůstek do crew. Všichni mají rozdělenou nějakou práci a důležití jsou zde tzv. běžci, kteří každý den, když se otevře brána labyrintu, zkoumají kudy z toho sakra ven. V labyrintu na ně ovšem číhají docela nechutný ,,věci´´ který je můžou docela slušně sejmout. Od začátku příběhu tu sledujeme teenagera Thomase, který ,,chod´´ místní crew docela naruší a jehož přívozem do labyrintu příběh začíná. Nejvíc mě zaujala ta jednoduchost toho filmu, jednoduchý příběh který je ale od začátku do konce napínavý a nutí Vás přemýšlet proč tam vlastně všichni jsou. Na pět hvězd to není, dobře to vystihla ladyClaire, fakt v posledních 10 - 15 minutách filmu se dozvíme vlastně všechno a film nabere šílené tempo oproti předchozí hodině a půl... Na druhou stranu se nedozvíme vlastně skoro nic ale na pokračování do kina 100% půjdu. Za mě v rámci žánru zatím jeden z nejlepších letošních filmů které jsem měl šanci vidět.

Hudební masakry (2013) (pořad)

Pobaví to. Poukáže to na to, čeho všeho jsou zvrácení lidé v tomto zvráceném světě schopni :-)) A ještě více pobaví některé komentáře na pana Konáše jak nic nedokázal atd... Má svůj pořad. Svůj web. Těch lidí je mi líto co píšou tyhle komenty :-) Stejně jako některých hudebních masakrů :-) Na druhou stranu, někdy je ten pořad až zbytečně kritický.

Až na krev (2007)

Příběh o tom, co byl jeden olejář schopný obětovat pro pár vrtů. Dle místního hodnocení a komentů jsem teda čekal víc, za mě průměr a film mohl být klidně o půl hodiny kratší.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Trefný humor tu převyšují ,,rádoby vtipné´´ scénky a do toho všeho se tu mixují prasácké záběry, kterým jsem se měl asi také smát. Příběh mi vzdáleně připomíná film Podivné dědictví ale nesahá mu ani po bříška palců u nohou. Kovbojského nesebevědomého smolaře se ujme manželka nejobávanějšího pistolníka a udělá z něj chlapa. No vlastně neudělá, pořád zůstane hovado. Fakt mě to nezaujalo, letos mě zatím nezaujala žádná komedie. Všichni sází na to, že se člověk zasměje hovnám vytékajícím z klobouku nebo tomu, že někdo mluví sprostě. Spíš mě ten film naštval, než pobavil.

Fakjů pane učiteli (2013)

Vtipný podání příběhu o kriminálníku Zekim, kterej začne učit na škole, pod kterou má zakopaný prachy a při tom co vyučuje nejhorší třídu ze školy tak dole kope cestu k penězům. Pár dost vtipných scén (fakt jen pomálu) ale nic víc. Kdyby nebylo toho trapnýho zaláskovanýho příběhu s jinou učitelkou a bylo to celkově trošku ostřejší, tak bych hodnotil víc. Párkrát jsem se zasmál ale znova už si to nepustím. Čekal jsem teda větší srandu.

Teď vaří šéf! (2014) (pořad)

Další supr pořad od Zdéni, teď daleko více ,,lidskej´´ - v poslední řadě Šéfa na grilu sice vařil super recepty, ale na vybavení dohromady tak za 100tis a to nepřeháním, a každej asi prostě nemá na zahrádce 6 druhů grilů, udírny atd... Tohle je super, vychází to prostě z toho, co má člověk doma a stíhá si v klidu udělat večer k jídlu. Jen mi přijde, že občas trošku zbytečně ,,přehrává´´, občas z toho dle mého názoru dělá už moc divadlo. Ale pořád je to jedna z mála věcí, kvůli kterým má smysl pustit televizi.

Bony a klid (1987)

Ve filmu Human Traffic jeden týpek po kalbě říká: whats go up, must go down and down and down... Krásnej a zároveň smutnej film ze smutné doby o vekslácích, kteří v době, když nikdo nemohl mít skoro nic, oni chtěli mít všechno. Viděl jsem již hodněkrát a nikdy neomrzí.