Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Originální chaotická, sexistická, násilnická, syrová, perverzní, vtipná, vážná (minimálně) slátanina, kterou si buď oblíbíte, nebo jí zavrhnete. Já patřím mezi ty první.

Grandhotel Budapešť (2014)

Gustave, o kterém je tento příběh, je prostě typ, co ví jak to v hotelech chodí. Mimo to, že se stará o vše (doslova) potřebné pro své (převážně hodně staré) klientky, začne se starat i o velmi mladého pikolíka a jejich vztah pomalu přejde z nadřízený - podřízený mezi přátelský, až bratrský. Bohužel je v průběhu děje pan Gustave obviněn z vraždy jedné ze svých devadesátiletých milenek, která mu v závěti odkáže velmi cenný obraz a který mu nechtějí pozůstalí uplně přenechat, Gustave skončí ve vězení. Z toho pak pomocí svého pikolíka uteče, mezi tím vším je pár vtipných scén, některé opravdu stojí za to, no a pak je konec. Pobavilo to ale nezaujalo. 50%

Na hraně zítřka (2014)

Originální, vtipné, akční, chaotické! První cca půl hodinku v kině jsem se začínal obávat, že po neustálém umírání a znovuzrození vojáka Cage, kde se opakují scény, mě film snad bude nudit! Ale... pak se to rozjede a je to prostě pecka, sledovat člověka po xté ve stejné situaci s úplně jinými schopnostmi, který se díky neustálému umírání a znovuzrozování (divný slovo) dostává dál a dál aby zničil ,,mozek´´ mimozemské civilizace. A konec - taky dobrý :-) Pěkně to vystihl v komentáři první větou Djkoma.

Snadný prachy (2010)

Film mě v ničem nezklamal ale v ničem neohromil. Příběh o JW, který chtěl snadno a rychle vydělat prachy, aby si mohl dopřát luxusní život ale narazil na to, že to tak jednoduše nepůjde... Radši než aby se nechal zradit on sám, zradil on ostatní a celé se to docela zamotalo. Příběh dobrý, konec zajímavý ale film jako takoví se zbytečně táhne a mě to prostě nijak extra neoslovilo.

Gravitace (2013)

Zatraceně dlouhá záchrana vlastního života.

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Pořád jedno z mála dílek, na co se dá v TV koukat. Už tomu chybí taková ta syrovost z předchozích počinů téhle bandičky s trabantama, je to už víc ,,hrané´´ ale je to super. Vtipné, poučné a trošku dramatické místy :-)

Kids (1995)

Syrové, úchylné, otevřené... Přesně jako já v šestnácti :-) A vlastně pořád. Mladík jehož cílem je dostat každou co si zamane si neuvědomuje, že díky své nemoci, o které neví, všechny vlastně zabije. Člověk na to může koukat jako na vzpomínku na léta kdy řešil jen kde sežene dobrej model a kterou dostane do postele, nebo jako na varování že nechráněnej sex může bejt ve výsledku docela nepříjemná záležitost... Z filmu mám pocit jakoby to vlastně nebyl film, ale jako kdyby kamera sledovala určitej čas bandu mladejch puberťáků, to se mi na tom líbí nejvíc.

Krvavý diamant (2006)

Síla. Fakt síla, krásně z toho čiší, že jediné nebezpečí pro lidi jsou díky své ubohosti vlastně lidé. Čekal jsem drsnější konec. Za mě 89,9%

Památkáři (2014)

Film se začne rozbíhat docela akčně, ze začátku vtipné scény, záběr na kouřícího doktora a jeho též kouřícího pacienta fakt sedl :-) ALe... pak vůbec nic... na mě asi až moc multižánrové, dramatické záběry střídají ty vtipné, ale hrozně na přeskáčku, nějak mi to celé do sebe nezapadá... přiznám se, že jsem to nedokoukal, nudilo mě to. Proto nehodnotím hvězdičkami... Snad to někdy dokoukám.

Všemocný (2011)

Zajímavé téma a hlavně super film který odsejpá! Spisovatel, který je na dně, nechá ho holka, docházej mu prachy atd potká bejvalího šváru, ten mu dá jakousi piluli a rázem mu patří svět, holka a prachy jsou zpět! (menší rým neuškodí). Ale... všechno má své ALE!