Bezcenný syn (2007)

Velmi zábavná kombinace krimi a thrilleru u které jsem se párkrát i dost nasmál. Film začíná dost nudně a utahaně, až jsem si říkal ,,na co to zase koukám´´, ale když se namyšlenej vědec se svou manželkou vrátí z předání Nobelovy ceny, rozjede se zajímavě chaotický děj s pár překvapeními. Zvažoval jsem 5* ale ten začátek byl pro mě fakt zbytečně utahanej.

Matrix Revolutions (2003)

Podobně jako golfista jsem si udělal nedávno Matrixový večer, všechny díly jsem již viděl dávno ale s větším rozestupem. Tuhle trilogii (minimálně pro občasné kuřáky marihuany) je fakt lepší pustit si po sobě, teď mi to do sebe konečně zapadlo. Stejně jako označení posledního dílu je tahle trilogie revoluční ve svém žánru a v následujích sci-fi filmech co přišli můžeme vidět spoustu podobných prvků. Trilogie o tom, že svět již vlastně dávno neexistuje ve své podobě a vše, v čem my dnes žijeme je vlastně jen iluze vytvořená počítačem - Matrixem. Svým způsobem docela zastrašující sci-fi, jako proč by to tak vlastně nemohlo být, že? Pro mě jedno z nejlepších sci-fi akčních filmů, kde s každým dílem graduje neustálá akčnost a chaos. Nechci hodnotit jednotlivé části, celkově za trilogii pět hvězd. Taky se Vám občas stane že něco vidíte 2x po sobě, nebo se ocitnete na místě, kde víte, že jste nikdy nebyli, ale víte, co bude třeba za rohem? Jestli ne, tak jsem asi vyvolený :-)) ... nebo příliš skouřený.

Noční jízda (2013)

Dvě hvězdičky za nápad, ale koukat necelou hoďku a půl na chlapa za volantem na cestě do porodnice co po telefonu ledově klidně řeší svůj plácek připravenej na zalití betonem a přitom vysvětluje sví asi těžce křesťanský zakomplexovaný manželce že jí jednou podvedl a má s jinou dítě který má za pár minut přijít na svět pro mě bylo záživnější míň, než sledovat jak mi vedle televize osychá má zmoklá bunda na topení. Nechtěl bych tomu týpkovi za volantem platit účet za telefon.

Requiem za sen (2000)

Nejupřímější, nejsmutnější a realisticky nejhnusnější film, co jsem zatím viděl. Pohled na lidi co se sjíždí nelegálníma drogama a snaží vydělat nějakej cash a na důsledky, které z toho plynou... Pohled na člověka, co se sjíždí těma legálníma, zdanitelnýma, těma ,,na kterých přece není nic špatného, protože je náš ubohej systém klasifikuje jako legální´´.

Odpočítávání (2010)

Film, kde je všechno hrozně přísně tajné a všichni tam jsou supertajně důležití... místama jsem se musel smát některým dialogům, tváří se tak vážně a tajně až mě to rozesmálo. Pointa filmu super, týpek co má sví náboženský přesvědčení nastrká po USA 3 nukleární bomby a požaduje aby prezident stáhnul americký vojáky z Arabskejch zemí a vůbec se tak nějak přestal srát do jejich života... a nechá se schválně chytit. Pak koukáme na opakující se smyčku záběrů kde SL Jackson docela drasticky mučí onoho atentátníka a Trinity z matrixu se snaží najít bomby (v Matrixu jí to teda slušelo o dost víc)... Celkově na mě film ale působí tak nějak ,,uměle´´ ale zase tím, že to celkově není uplná pecka dokáže některýma scénama překvapit (ty vole to s tou manželkou atentátníka už je silnej kalibr). 65%

Fargo (1996)

Přiznávám, že mě tenhle počin zase tolik neoslovil. Ano, zajímavě natočené, místama dost vtipné ale z mého pohledu nijak nadprůměrné. Příběh různých typů lidí od finančně nespokojeného vedoucího prodejce aut který nechá unést svou manželku aby dostal z tchána prachy, přes těhotnou policajtku co to řeší až po dva ,,gangstery´´ - únosce, kde jeden z nich je docela magůrek a všichni až na policajtku chtěj prachy. Jako jo, slušná zápletka, ale občas se to hrozně táhne a často mě to i nudilo. Trochu mě to mrzí, po přečtení místních komentářů sem čekal pecku, ale asi nejsem tak filmově vyspělej abych to tak žral :-)

Predátor (1987)

Viděno asi 8000x :-) Hlavně když jsem byl mladší. Na svou dobu dle mého ,,revoluční´´ sci-fi film, z hlediska schopností právě predátora z vesmíru. Skvělé scény, natahovaný konec filmu který neomrzí a vtipná scéna s ,,bezbolestnou´´.

Uprchlík (1993)

Skvěle propracovaný ale zároveň jednoduchý příběh o obvinění uznávaného chirurga z vraždy vlastní manželky. Při převozu do vězení se doktorovi naskytne velice zajímavá příležitost uprchnout a pak již začíná velmi akční příběh o tom, jak doktor hledá pravého vraha své manželky, snaží se tím prokázat svojí nevinu a zároveň se neustále musí skrývat ,,před zákonem´´. Uvěřitelné, nepřehnané a pěkně propletené, člověk přemýšlí, co by dělal on v jeho situaci. Viděl jsem snad 50x a nikdy neomrzelo. Za mě špička bez výčitek.

Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Další super pořad od Vaňka, který nás nechá nahlédnout do různých továren a výroben všech možných pokrmů (podíváme se i do Itálie). Dost mě zaujaly díly o šunkách. Jako milovník dobrého jídla a pití mě tyto pořady obecně baví, u Jídla s.r.o. se člověk dozví i spoustu zajímavostí nejen o samotném jídle, ale i z prostředí a různých procesů velkovýrobců a malovýrobců. Problém typického českého spotřebitele bohužel byl, je a bude ten, že si raději koupí BMW které si bude každý den leštit před svou panelákovou garzonkou, jen proto, aby prostě ,,nějak vypadal´´ a večer si dá k jídlu párky ze semletých kuřecích kostí nebo podobnou sračku aby měl na benzín. Pyramida priorit u nás je trošku obrácená, než by podle zdravého rozumu, dle mého, měla být :-) Tak dobrou chuť.

Need for Speed (2014)

Lehce podprůměrný film s hodně nadprůměrnými auty. Kdyby to mělo kolem 90ti minut a tolik se tam nemluvilo, udělali by líp. Klasický příběh o mladých tunerech co si vyřizují účty který tu byl již x krát. V tomhle případě je alespoň pár zajímavých efektů v podobě létajících aut po karambolu vzduchem. 40%