Hvězdná brána - Pátá rasa (1999) (epizoda)

Námětem rozhodně pětihvězdičková epizoda, to je jasné. Ale byla tu zde i řada logických kopanců, které mě bolely.

Hvězdná brána - Svatý kámen (1998) (epizoda)

Zmetci z NID poprvé ve velkém natáhli prsty. "-Posíláme lidi přes půl galaxie, aby našli něco, co jsme ztratili na vlastním dvorku."

Hvězdná brána - Tok'rové 1 (1998) (epizoda)

"-Proto jsme přišli vyhledat Tokry." "-Pokud ovšem... jste Tokrové." "-A když ne?" "-No, pak asi začneme střílet, poteče krev, někdo umře a vůbec nic moc." Lidé ze Země konečně poznávají pořádné spojence. Sice jsou vztahy nejprve napjaté, ale protože obě strany vážně touží po spojenectví (i přes mnohá rizika), okolnosti jim nedají jinou možnost, než se domluvit.

Hvězdná brána - Duchové (1998) (epizoda)

Zajímavý díl s hodnými falešnými bohy. Nejprve vypadají přátelsky, pak se to zvrhne. Dost mi nesedl ten závěr, kdy se vlastně nakonec docela dobře domluvili.

Hvězdná brána - Zhouba (1998) (epizoda)

Jedna ze slabších epizod - Tealc utíkající před kolegy z SGC a Maybournem v průběhu proměny mě zkrátka příliš nebavil. "- Odkud máš to tetování?" "-Z Chulaku." "-Z Chulaku? To je na eastside?"

Hvězdná brána - Tajemství (1998) (epizoda)

V tomto díle se toho stihne stát opravdu hodně a jsou to všechno věci, které budou mít velké důsledky v budoucnu. Líbí se mi citlivý střih, kdy i když skáčeme sem a tam, stále jsem se v příběhu perfektně orientoval. HerUr se evidentně stává významným hráčem na goauldské šachovnici a máme se ještě na co těšit.

Hvězdná brána - Rodina (1998) (epizoda)

Apophis nezahynul a zaútočil na Tealcovo nejzranitelnější místo. Jeho rodina je v troskách a syna je třeba zbavit výplachu mozku dost nevybíravým způsobem. Pár podivností a chybek se dá snadno přehlédnout, díl je to i tak napínavý a zajímavý.

Hvězdná brána - Zpráva v láhvi (1998) (epizoda)

Kolik starostí natropí jeden přinesený artefakt z cizí planety. Až překvapivě dobře zapamatovatelný díl.

Hvězdná brána - Thorův vůz (1998) (epizoda)

Na Symerii dochází k systematické genocidě obyvatel a SG-1 je přivolána na pomoc. Gerwin si s nimi přátelsky poklábosí mezi mrtvolami svých příbuzných, pak je dovede na hřbitov, no idylka. Premisa, že SG-1 nastoupí proti celé armádě, je naprosto přitažená za vlasy. Naštěstí jak se na scéně objevil sám HerUr, zplozenec Ra a Hathor, nabral díl správné obrátky a začal mě bavit.

Hvězdná brána - Závislost (1998) (epizoda)

Dramatická proměna Daniela Jacksona ve fanatického magora. V podstatě nic jiného se tu nedělo. Závěr byl poněkud podivný. Proč sarkofág hned ničit? Nestačilo by ho třeba zakopat a použít jen v nouzi nejvyšší?