Na jídle záleží (2008)

Působivé! Dnes to bylo naposledy, co jsem jedl párečky z Tesca, které jsou ze 41% z masa a zbytek je jen mrtvá hmota. Snad mě klepne pepka o pár let později :)

Slon (2003)

Nechápu nadšené nebo i poměrně nekritické komentáře. Vždyť je to totální kravina! Nuda, nic se tu neděje, záběry jsou natahované až hanba (to asi, aby nebylo za čtvrt hodiny po všem) a závěr? Ehm... Scénář tohoto filmu je pro mě naprostý zvratek. Jediné, co mé hodnocení zvedá, je trocha povedené atmosféry ke konci. Jinak mě Elephant naprosto neoslovil a nemyslím, že bych chtěl vidět kdy něco podobného.

Duch doby: Dodatek (2008)

Zajímavá fakta, má to hlavu a patu a navíc je to i zábavné. Já mám ohledně hodnocení zcela jasno.

Krvavý příliv (1995)

Napínavé, skvěle zahrané, tleskám. Je jen škoda, že závěr byl dost předvídatelný (i když i tak jsem se dodíval s velkým zaujetím).

Nouzový východ (2008)

Výborné drama s dost fádním závěrem. Skvěle zahrané, skvěle natočené. Oba hlavní hrdinové byli trochu "psycho" :) (i když ona víc)

Zápisky o skandálu (2006)

Herecky velmi dobře zvládnuté, ale scénář byl pro mě příliš předvídatelný. Chyběla mi nějaká "drsnější" zápletka nebo překvapení. Dobrý film, ale v podstatě mě zklamal (čekal jsem lepší), takže 3 hvězdičky.

Spalující touha (1999)

Pro mě docela těžko uchopitelný film. Na jednu stranu je naprosto geniální, propracovaný do nejmenších detailů a dává divákovi šanci si všechno hezky promyslet (i dopředu). Působí depresivně, vytahuje na povrch nejintimnější nitro a nabízí zajímavý děj i formu. Na druhou stranu však nechává příliš mnoho otazníků a jen málo odpovědí. Věřím, že se vše dá pochopit na druhé nebo třetí shlédnutí, ale nějak nemám chuť si to znovu pustit. Třeba časem. Fuck! :)

Já, legenda (2007)

Perfektní film se slabým závěrem. Každopádně děkuji tvůrcům za dobrý filmový zážitek.

Předčítač (2008)

Na mě trochu zmatené (často jsem nevěděl, která bije) a neúplné. Dost jsem toho nepochopil a poslední půlhodina byla jen takový tupý dojezd, místo kterého jsem čekal nějakou gradaci. Podle mého zde byl velký potenciál, který zůstal nevyužit. A ani herci se moc nevytáhli.