Den, kdy se zastavila Země (2008)

Prosím, přidejte ještě hodinu a dejte tomu pořádný vygradovaný závěr! Tohle jsem si vážně nezasloužil. FUJ! Seděl jsem celou dobu napnutý k prasknutí a najednou konec! Žádné rozuzlení, žádné odpovědi. Jen pár plků a happy end. Myslel jsem, že to bude skvělý film. Byla to chyba.

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

První část nebyla vůbec špatná. Možná trochu moc limonády a citových blbinek, ale nic mi tu nechybělo a pár logických blbůstek ještě přežiju. A doufám, že Měsíc do Země fakt narazí :) (já vím, že ne a že na konci bude milon řečí o tom, jak lidstvo přežije a kdesi cosi... prostě jen tak doufám) Zatím za 4. Druhá část: CHA CHA CHA! :D Scéna s lodí :D Hrůůůza :D Citového plácání tu bylo ještě asi 5x tolik než v první části, takže celkem nuda (i když mě to, přiznávám, i trochu dojalo). A ať mi nikdo neříká, že rozpůlený Měsíc je na oběžné dráze zcela stabilní. S celkovým hodnocením si nevím rady... Vlastně ani moc nechybělo a byl by to skvělý film...

Dante 01 (2008)

Ten konec! CHA CHA CHA! :D Kdyby to šlo, tak se teď směju na celé kolo. Něco tak debilního jsem jaktěživ neviděl :D Divák čeká, co bude a ono tohle :D Kromě toho se nedá sžít s postavami (není jasné proč dělají to, co dělají), film je plný logických nesmyslů (nouzová místnost za chlaďákem?, vězni jsou vždy hodinu v bezvědomí, ale na konci se všichni probudí za pár minut?) a ani po skončení jsem nebyl schopný odpovědět na jednoduchou otázku: Co to k***a mělo znamenat?! Řekl bych, že minimálně scénárista jel na drogách a na závěr si schoval minimálně trojitou dávku. Jinak film je technicky na vysoké úrovni a atmosféra se tu taky najde (a velmi dobrá). Škoda, že uvnitř tohoto obalu je jen kýbl zvratků (mimochodem hojně využívaný při "psycho" scénách, kterých je tu opravdu požehnaně).

Společnost mrtvých básníků (1989)

Dělám to celkem nerad, ale budu tvrdý. Film mě oslovil příliš málo na to, abych mohl dát vyšší hodnocení. Je to asi dáno tím, že jsem v minulosti viděl dva podobné filmy (Napola a Bílá smršť), které obsahovaly řekněme stejné základy, a tak už pro mě DPS neměl nic nového. Možná kdyby se děj tolik nevlekl, kdyby zaznělo něco, co bych si mohl více odnést do svého života... Kdyby. Jenže se tak nestalo, takže za 3*.

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Kdysi jsem to viděl a zapomněl. Teď hodnotím po zhlédnutí první poloviny. A líbí se mi to :)

Hra s nevěrou (2005)

Lepší než jsem čekal. Velmi napínavé do poslední chvíle. Skvělý zážitek.

Faunův labyrint (2006)

Nechápu nadšené ohlasy ani vysoká hodnocení. Očekával jsem totiž kvalitní fantasy a dostal jsem bohužel pouze jakýsi paskvil. Film se totiž dá charakterizovat jako spojení dvou dějových linií. Jedna je realistická, z války a ta druhá fantaskní, pohádková. Bohužel jsou obě linie využité jen zčásti a velký potenciál tak nepřerostl v dechberoucí podívanou. Navíc se oba děje dají shrnout do tří vět, což není zrovna to, co od kvalitního dvouhodinového snímku očekávám. Rozpačitý dojem pak zcela podtrhla zbytečná brutalita a vyžívání se ve vraždění a mučení. Beru, že jsme ve válce a tomuto se prostě nevyhneme, ale abych na to musel koukat každých deset minut v detailu, to tedy opravdu v pohádkovém fantasy nechci. Vizuální efekty a povedená hudba už to prostě nezachránily. Mé pocity na konci filmu mi řekly, že víc jak dvě hvězdy dát nemůžu.