Vedlejší účinky (2013)

Velmi solidní psychologický thriller se skvělým obsazením, skvěle zahraný, napínavý až do konce. Co víc chtít ?

Nula od nuly pojde (2006)

Černá komedie v nejlepší tradici černých komedií ........ Nic není jak vypadá, nic není jistého a zápletka se neustále vyvíjí a obrací ......... David Schwimmer z Přátel exceluje.

Území mrazu (2013)

Tři plusové momenty - John Cusack v záporné roli (jakože hodně), temná atmosféra a po delší době zas role, v níž Nicolas Cage opravdu hraje a která mu sedne. Detektivka, v níž jsou karty rozdány v podstatě od začátku (víme kdo je hodný a kdo zlý), což v tomto případě ale filmu neškodí. Takže doporučuji.

Skrytá identita (2006)

Skvělá herecká sestava, která šlape ve prospěch filmu a nejde prvoplánově pro Oscara, temný příběh bez možnosti dobrého konce, švih a skvělá zápletka.

V zajetí démonů (2013)

Nic nového pod temným sluncem, přesto podařený horor se skvělou gradovanou atmosférou, podařenými lekačkami a takřka dokumentárním přístupem.

Phantom (2013)

Nerad to říkám, Davide Duchovny, můj oblíbený herče, ale zde ses moc nepředvedl. Role ruského cifršpiona bez morálních zásad ochotného rozpoutat jadernou válku není pro tebe, ale to ti mělo být jasný, když si četl scénář. Doufám, že ta pěticípá hvězda na rameni byla vytetovaná jen henou. Je vůbec s podivem, jak může být film o snaze zabránit rozpoutání jaderné války a o boji dvou částí posádky jaderné ponorky proti sobě nudná, ale zde se to podařilo. Gratuluji !

Let (2012)

Tak todle byl podraz. Začátek velmi svižnej (co taky čekat když se ožralej a naspeedovanej pilot chystá vzlétnout s plným dopravním letadlem), ale po půl hodině se film láme do protialkoholický agitky, která má všechny klišé, na který si vzpomenete, včetně dobrýho konce.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

No nevím, 170cm vysoký Tom Cruise by už v padesáti letech mohl hrát jiné věci, než agenty, co bez problémů zmlátí ruský gorily z KGB a a který slezou nahori i dolů Burj al arab.

Argo (2012)

Má to švih, má to spád, celou dobu jsem zachraňovaným utečencům držel palce a byl jsem celej film v napětí - co víc chtít. To vše je umocněno tím, že se jedná o rekonstrukci skutečné události. Civilní a uvěřitelné výkony všech herců.

Melancholie (2011)

Pro mně velké příjemné překvapení. Po Antikristovi, který je jen zbytečnou oslavou násilí, je tohle zcela jiný soudek od Larse von Triera. Doopravdy mě ohromila Kirsten Dunst, takhle jsem jí ještě nikde neviděl. Hutná atmosféra funguje skvěle, takhle nějak to bude vypadat, až se k zemi opravdu přiblíží nějaká jiná planeta. Katastrofických filmů na toto či obdobné téma jsou tucty, ale tenhle funguje bez velkých počítačových efektů a bez ukazování následků možné katastrofy, prostě jen sleduje vývoj pár hlavních postav.