• Krátkometrážní

Stud (2011)

Tohle mě psychicky rozsekalo- myslím, že to je od té doby co jsem viděla Requiem za sen první (maximálně druhý) film, kde jsem zůstala na konci jen tupě hledět do titulků- neschopna se odtrhnout. Tenhle film se drží toho, že slova jsou častokrát naprosto zbytečná a o to víc vás to zasáhne, protože některé záběry řeknou víc, než tisíc slov. To celé doprovázené hudbou z které vám bude běhat mráz po zádech. A v neposlední řadě Michael Fassbender- vím, že už to tady bylo napsáno nesčetněkrát přede mnou, ale to co dokázal, bych označila jako jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. "Try do something, Actions count not words."Přestože by se dal tenhle film chápat jednoduše- jako o sexuální závislosti, tak pro mě je především o strachu, strachu z toho projevit emoce, zavázat se, nebo udělat něco závažného- něco co se nebude moct vzít zpět. Dávám slabších 5 hvězdiček.

Bílá vrána (2008)

Dlouho jsem k tomuhle filmu neměla napsaný komentář, protože jsem prostě nevěděla, co napsat. To mě napadlo až potom co jsem viděla snímek - Co žere Gilberta Grapea- .Pak mi došlo, že nejenže tenhle film ukazuje problematiku, která je rozhodně věnováno méně filmů (a celkově pozornosti), než by si zasloužila, ale je to podané realisticky a ponechává to člověku prostor k tomu, aby měl svůj vlastní názor. A proto je tenhle film podle mě mnohokrát lepší než tématicky velmi podobný a též často obdivovaný Gilbert Grape.

Kaboom (2010)

Nenapadá mě nic víc, než napsat, že naprosto souhlasím s komentářem uživatele: Fr. Dávám tři silnější hvězdičky.

Love at First Hiccup (2009)

Možná se tenhle film může zdát jako další "teen- klišérádobykomedie" ale věřte mi, že i když je příběh jednoduchý a ne moc originální, tak je všechno podáno takovou lidskou a přirozenou formou, že se možná budete válet smíchy, nebo si zavzpomínáte na středoškolskou lásku.

Klub vyvolených (2002)

Tenhle film by se dal nazvat morálním pilířem. Příběh sám o sobě není extra zajímavý, originální ani chytlavý, ale to co vyzdvihuje je pravděpodobně jeden z nejzávažnějších problémů dnešní společnosti a možná (s trochou nadsázky) i lidstva celkově. Morálka a morální hodnoty jsou něco co se nevyžaduje zákonem a přes to by bez jejího dodržování nemohl nikdo ničeho dosáhnou. (?) A tam začíná ta otázka, jestli vám to stojí za ten pocit, jestli si ho tolik ceníte ? Nebo jestli si jednoduše ceníte více výsledku, než způsobu jakým jste ho dosáhli. ----"Všichni se jednou musíme na sebe podívat do zrcadla a uvidět, co jsme doopravdy zač. A až ten den nastane budete mít před sebou život prožitý bez ctností a zásad." " A komu na tom záleží- na vašich zásadách a na vašich ctnostech? Podívejte se na sebe. Co jste vlastně dokázal? Já žiju ve skutečným světě, kde lidi dělají, co musí, aby dostali to, co chtějí. A pokud je to lhaní a podvádění, tak se nedá nic dělat."---- Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec dávám 4=(4,5).

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

----"Včera nesmírně byl důležitej den. Včera jsem ve školním rozhlase slyšela krásnou básničku o jednom pánovi. Jmenoval se Hrdý Budžes, byl velice statečnej a vytrval, i když měl všelijaký potíže."----

Monstrum (2008)

Prvních asi 25 minut jsem myslela, že umřu a to nikoliv strachem nýbrž nudou. Potom, jsem konečně začala chápat o co jde a o co pravděpodobně jde tvůrcům. Normálně mi ruční kamera nevadí- naopak ji vítám, ale tady byly momenty, kdy jsem ji proklínala- třeba hned ze začátku, ten mačkající se dav- což bylo asi 10 minut zmatku, řevu a ničeho jiného. No- potom se film trochu rozběhl a myslím, že se mi začal celkem i líbit- na ruční kameru jsem si asi zvykla- nebo mi jen nevadila, protože se tam konečně "něco" dělo. Musím uznat, že prvotní nápad "dokumentu" katastrofy je zajímavý a samotná realizace musela být náročná a nákladná. Ale všechno co se tam dělo bylo hnané do extrému- aby to působilo co nejvěrohodněji-( což se opravdu povedlo a musím uznat, že kdyby se to opravdu stalo, tak se podělám strachy...) nicméně jako děj filmu to alespoň pro mě nebylo nijak vyjímečně chytlavé, zábavné- nebo cokoli, co by mě přimělo říct, že tenhle film je dobrý (nebo něco v tom smyslu).

Po čem kluci touží? (2008)

Trochu mi to připomnělo film Superbad až na to, že tohle byla snad ještě o trochu větší kravina.

Národ snílků (2010)

První půlkou jsem byla okouzlená- jakoby tvůrci vybrali ty nejlepší motivy z "teen" filmů, dali to dohromady, přihodili partičku zajímavých herců, dobré hudby a to celé podali zajímavým originálním způsobem. Ale potom jakoby najednou došly dobré nápady- všechno se tak nějak zastavilo a nic se nedělo a ani ten roztomile romantický konec s hvězdičkami to moc nezachránil. Ale rozhodně myslím, že na tenhle film někdy dostanu chuť znovu- takže třeba pak všechno přehodnotím. Dnes za mě dávám 3,5 hvězdičky. ----"Incest- a game that a whole family can play."----

Svět podle Lelanda (2003)

Většinou když vidím dobrý film napadají mě miliony věcí co k tomu napsat, většinou si právě říkám, že to je zbytečné a snažím se přijít na co nejjednodušší způsob, jak do komentáře napsat- to nejdůležitější o filmu,abych si to později mohla vybavit, nebo aby to pomohlo udělat si obrázek člověku co si komentář přečte. Ale po vidění tohohle filmu nemám co napsat, prostě mě nenapadá nic, jak by se dala jednoduše vystihnout ta atmosféra, nebo co to vlastně je s tím filmem, že se mi tolik líbil. Jen snad to, že Ryan Gosling se vážně předvedl a myslím, že by měl brát více podobných rolí a méně těch v romantických komediích i když netvrdím, že by mi v nich nějak vadil :) a teď snad jen několik citátů z filmu. ----"Člověk stráví kus života tím,že pláče a modlí se k Bohu, aby zrušil to, co už se jednou stalo. Jestli chcete něco vědět, Ďábel má pro mě větší smysl než Bůh. Přinejmenším chápu, proč se po něm všichni pídí. Jsme rádi, když je někdo komu můžeme přičíst všechno zlé."----"Žádné "proč", žádná zloba, lítost, modlitby ani slzy. Nic nemůže vrátit zpátky to, co se už stalo. Nemůžeš to smazat, ale to nemůže nikdo. A že jsi udělal něco špatného ještě neznamená, že máš vzdát život.- Vy víte, že toho lituju, Pearle?" - "Ano, vím to"."Nic to nezmění, ale lituju."---

Časové pásmo bylo změněno