• Krátkometrážní

Hasta la vista! (2011)

Takové vážné a svým způsobem velmi smutné téma, pojaté tak lehce, přirozeně a vtipně, že by to někomu mohlo připadat ironické, nebo až pohoršující ( a to podle mě zcela oprávněně) nicméně mě tenhle film sedl. Je pravda, že tvůrcům jednoznačně šlo právě o to, zahrát na city divákům a že by se tak mohl celý film zdát prvoplánový a jednoúčelový. Možná to bylo tak dokonale promyšlené, že se jim to v mém případě povedlo na sto procent a nebo je zkrátka samotný příběh tak silný ( a to je rozhodně :D), že to člověka dostane- nehledě na to, jak je to prvoplánové. Jediná věc, která mi snad vadila je (jak už tady bylo zmíněno) předvídatelný konec.

Chatroom (2010)

Originálně pojaté, zajímavé drama točící se okolo současných problémů. Jediné co mě trochu mrzí je slabší poslední třetina. Stejně ale dávám 4 hvězdy i když slabší...

Funny Games USA (2007)

Nepřítomnost hudby mi v žádném případě nevadí, právě naopak, dělá film dokonale hrozivým. Statická kamera je někdy fajn, ale někdy celkem nudí, stejně tak i některé zdlouhavé scény. Chápu, že situace je děsivá a vypjatá, ale musím podotknout, že chování některých postav (obětí) je zcela neracionální. Je pravda, že já se (díkybohu) v podobné situaci nikdy neocitla (a doufám, že to tak zůstane) takže nemůžu posoudit, jestli, když se člověk tolik bojí, nemá naprosto zatemněný mozek a kdo ví co ještě... Nicméně tenhle film je skvělý psychologický thriller -beznaděj zoufalství a bezohlednost z toho crčí každou vteřinou. Ano a Michael Pitt je famózní. Nakonec dám silné 3 hvězdičky, ale musím se přiznat, že po tom fenomenálním závěru jsem uvažovala i o čtyřech, takže za mě 3,5*.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Jaaaj, já mám prostě slabost pro tyhle "mlátící" filmy a filmy, které poukazují na to, že i z úplného dna se dá odrazit nahoru (i když to zrovna nebyl úplně tenhle případ :)) Jen mi vadilo, že to bylo celé hozené do toho "high school stylu" plné (jak už tady bylo zmiňováno) řadami nekonečných klišé zápletek. Hudba je dobrá a herci celkem taky. Takže celkově za 3 hvězdičky. Ale rozhodně se z toho námětu dalo vytěžit víc.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Děj je na úrovni odpadu. Taneční kreace ujdou a místy je to i celkem zábavná vizuální show. Místy- tím myslím tak 10 minut z celkové délky filmu.

Sněhurka a lovec (2012)

Naprosto dokonalá vizuální stránka (les, kopce, vesnice, hrad i kostýmy- vypadají přesně tak, jak si jen každý fantasy fanoušek může představovat, a ten zasněžený les - to moje fantasy-vizuální já- nebo jak to nazvat-tančilo v extázi :D), efekty, hudba a zvuk- taky naprosto perfektní. Charlize dala zlé královně zcela nové rozměry a vytvořila dokonale epickou bytost. Navíc si troufám tvrdit, že její výkon zastínil Chrise a všechny ostatní dohromady (i když především toho Chrise, protože ostatní nijak nezářili). Některé scény jsou ale zbytečně moc natahované, takže se film místy může zdát nekonečný a to hlavně v druhé půlce. Děj je celkově prostinký, ale taky je pravda, že z pohádkového příběhu tvůrci vytěžili co se dalo. Nečekejte žádný famózní epický závěr(- protože toho se vám dostane jedině, když naprosto potlačíte rozum a veškeré naděje, že je zatím víc než se zdá- protože neni ). Další věc, která mě mrzí je nerozvinutí vztahu mezi Sněhurkou a Lovcem- protože jsem očekávala, že jedna z hlavních zápletek bude právě to, ale tvůrci si to pravděpodobně schovávají do dalšího dílu/nebo dílů. Budu ignorovat těch několik naprosto nelogických částí děje - jako třeba trpaslík co záhadně vstane z mrtvých ( na konci jich je zase 7), nebo to, že se Sněhurka naučí bojovat za deset vteřin. Takže dám tři hvězdičky i když bych nejradši za tu dokonalou vizuální stránku přidala ještě jednu, ale svědomí mi nadá- takže za mě 3,5 hvězdičky. Jo a Kristen v brnění- to vážně nechcete. (A jen tak mimochodem- sice to nemá nic společného s tímhle filmem, ale neodpustím si říct, že jestli se bude natáčet další film Eragon - tak by se tady tvůrci mohli celkem inspirovat.)

Dokonalý učitel (2010) (TV film) odpad!

Stupidní dialogy, ještě horší příběh a postavy tak jednoduché, že to snad ani není možný. A ještě ten rádoby "glamour style" to je na mě vážně trochu moc.

To nejdůležitější (2009)

S takovou lehkostí a lidskostí-mluvit o něčem tak hrozném- na to by si troufl jen málokdo a i pak nemusí platit, že risk je zisk. U tohohle filmu se to ale povedlo. Námět a herci jsou tak dobří, že vynahradí i to, že samotný děj je prostší i když to nemění nic na tom, že pojednává o smrti 15 letého kluka. Takže to jediné co mě mrzí je, že se děj více nerozvinul a to hlavně kolem Robbieho nedozvíme se moc o tom, jak se cítí, co doopravdy musí v těch chvílích prožívat, ani jestli má vůbec nějaké emoce (kromě jedné jediné scény)- Troufám si tvrdit, že kdyby se děj více rozvinul - pak by tehle film mohl být naprosto famózní. Každopádně i tak je to bezpochyby nadprůměrná záležitost a doufám, že se třeba někdo inspiruje a natočí něco podobného- o trošku složitějšího. A ještě na závěr- ta angličtina je nádherná a liverpoolský přízvuk tomu dává vážně grády. Slabší 4 hvězdičky.

Mary a Max (2009)

Zajímavě pojatý film inspirovaný skutečnou událostí. O nevšedním ale o to krásnějším přátelství mezi dvěma odlišnými lidmi. Film je doprovázený skvělou hudbou, ale jak už psal Driss - tak v půlce to začíná ztrácet šťávu- což je velká škoda a jelikož já nejsem velký fanda animáků- tak mi tu druhou půlku nezbylo téměř nic co "obdivovat". ---- "- Lidé postrádají všechnu logiku. Proč vyhazují jídlo,když děti v Indii hladovějí? Proč kácejí deštné pralesy, když potřebují kyslík? Proč sestavují jízdní řády, když autobusy nejezdí včas?" ----"PŘÍBUZNÉ MÁME OD PÁNABOHA...PŘÁTELE SI DÍKY BOHU MŮŽEME VYBRAT SAMI" -( Ethel Mumfordová)

Mezi zdmi (2008)

Na tenhle film jsem se podívala, protože mám ráda dramata ze školního prostředí ale moje očekávání nebylo zcela naplněno. Takže na tenhle film se podívejte- Pokud jste zvědaví jak vypadá (pravděpodobně okrajová) část Paříže plná přistěhovalců, pokud máte nervy na to poslouchat učitele 10 minut diskutující o novém automatu na kávu řvoucí"ticho" na třídu, kde je všichni ignorují a chovají se tak, že by je ve vyspělé zemi okamžitě vyrazili. (nemám zkušenosti s Pařížským ghetem, takže to berte trochu s nadsázkou) Nebo žáky s vážnou tváří ptající se jak se pozná spisovný od hovorového jazyka, učitele co s nima diskutuje o každym prdu co si umanou a ještě naprosto komický způsobem asi na úrovni těch žáků ... Jestli to takhle vážně vypadá v pařížských školách, tak to tedy potěš. Bezpochyby je zajímavé podívat se do školy (a speciálně téhle) očima profesora/učitele (nebo co to bylo) ale tenhle film mi jednoduše nesedl. Možná to bylo také tím, že během dvou hodin se nedělo vůbec nic jiného, než výjevy z vyučovacích hodiny a rozpravy učitelů nad potrestáním žáků.