• Krátkometrážní

Skandál v katolické škole (2002)

Zajímavý film, který boří klišé filmů o rebelujících klucích. Velkým plusem je prolínání hraných částí s těmi, které jsou formou komixu ve které vystupují oni kluci/suprhrdinové. Díky tomu člověk může poznat lépe jednotlivé postavy, ale také to je originální prostředek k tomu, aby vás film nezačal nudit. A Jodie to zahrála dokonale odporně :)

Krásný chlapec (2010)

Na tenhle film jsem se hodně těšila, hlavně proto, že vypráví příběh sebevraždy a vraždy- ale z naprosto opačného úhlu pohledu, než je to obvyklé. Hlavní postavou není ani oběť ani vrah, nýbrž jeho rodiče. Je to dobrý nápad, dívat se na věc jejich očima, protože mě to donutilo přemýšlet nad věcmi, nad kterými bych asi nepřemýšlela, kdyby byl příběh podán z pohledu útočníka. Ale taky je pravda, že ačkoli má film v sobě tolik bolesti a smutku, tak se tam prakticky nic neděje a ani to nejdůležitější téma se nakonec nepodaří zcela objasnit. Takže se člověk ani nedozví proč se to všechno stalo, nemůže odpovědět na otázku, kdo za to může, nemůže si udělat ani vzdálenou představu o tom klukovi, co zabil tolik lidí- protože to pro tvůrce asi nebyl klíčový problém. Zato, pokud si libujete v depresivních/ plačících/křičících scénách, tak si přijdete na své, protože to je prakticky jediná náplň filmu.

Fish Tank (2009)

Skvělá kamera- která je asi to hlavní, co dělá tenhle film tak zajímavým- spolu s Fassbenderem, který ve své vedlejší roli opět zazářil a naprosto zastínil ostatní. Tenhle film je natočen realistickým způsobem- takže tvůrci ukazují jak vypadá život v Essexu bez cenzury, nebo přikrášlování (pokud ovšem nezašli až příliš daleko s "odkrášlováním" - což já nemůžu posoudit. Nicméně pokud je tenhle film objektivní, tak je to vážně hrůza. (V dobrém smyslu :)) Trochu mě mrzí, že hlavní roli nehrál někdo trochu ostřílenější- protože by to mohlo dát filmu jiný rozměr- takhle jsem vlastně jen čekala až se tam objeví Fassbender, který si ukradl veškerou mojí pozornost. Místy mi přišlo, že se film snaží být až příliš syrový (bez textu, hudby...) což by nebylo nic špatného, kdyby se při těch pasážích něco dělo- to se ale nestalo, takže jsem se občas nudila. 3 silné hvězdičky.

Londýnský gangster (2010)

"Nejsem gangster a nikdo ani nechce abych byl gangster - protože bych nepřestal, kdybych začal." Cigaretový kouř, Colin, cigaretový kouř, cigaretový kouř, pár stupidních dialogů, cigaretový kouř. - Neskutečně rozvleklý film, kde se většinu doby neděje vůbec nic. Slabší 2 hvězdičky.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Chudák můj oblíbenec Orwell. Smysl tohohle pořadu mi unikl. (pokud nějaký byl)

Pařížanka (1957)

Roztomilá vtipná komedie. Nečekejte od toho nic úžasného a budete mile překvapeni. Je to zkrátka taková romantická oddychovka- při které se člověk nenudí tak jako při mnohých novějších podobně laděných filmech.

Šípková Růženka (2011)

Zajímavý film s nepochybně originálním námětem. Ale musím, přiznat, že slovo zajímavý by se dalo v tomhle případě nahradit slovem divný a vyšlo by to nastejno. Tenhle film rozhodně není špatný, ale absolutně jsem nepochopila jeho smysl, protože divák se nedozví nic- do slova a do písmena- jakoby jsme pozorovali část něčího (neobyčejně-obyčejného) života bez jakýchkoli souvislostí, informací, vysvětlení a závěru. A přitom je tam hromada "záhad" které se přímo nabízí k tomu aby byly rozvinuty, nebo aspoň vysvětleny a je vážně škoda, že se to nestalo.

Plivu na váš hrob (2010)

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je nápad - nápad s pomstou. Pokud tedy nejste fanda plytkého děje, nebo ptáků, co vám vyklovou oči. 1,5 hvězdičky. Asi hlavně kvůli tomu divadlu na závěr.

Škola života (2009)

Moc pomalý rozjezd, alespoň v poměru s kratičkým závěrem a Peter Sarsgaard- co vypadá jako ten nejslizší úchyl. Celkově myslím, že obsazení se až na Carey a Dominica moc nepovedlo. Takže není to špatné, ale z námětu se dalo určitě vytěžit víc.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Jediné, co mi na tomhle filmu vadilo, bylo postavení divadla-jako něčeho, pro co stojí za to zemřít a co naplní vaši uměleckou duši štěstím ámen. Chápu, co se autor snaží tím postojem sdělit a asi i částečně rozumím, proč se to snaží sdělit zrovna tímhle způsobem, ale asi jen nejsem dostatečně romantická duše na to, abych se s tím mohla ztotožnit. Jinak je ale film po všech stránkách skvělý a konec, konec je dech-beroucí. A přiznávám se, že jsem měla co dělat abych se na konci rozhodla mezi 4 a 5 hvězdičkami.----" Odešel jsem do lesů. Chci, aby můj život smysl měl.Žít naplno a vysát život až na samu dřeň. A zničit vše, co živé není. Až budu umírat, nechci poznat, že jsem nežil." "Carpe diem. Užívejte dne. Ať je váš život nevšední."----